Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dieuwertje Blok legt werk neer en moet neusamputatie ondergaan

Dieuwertje Blok legt werk neer en moet neusamputatie ondergaan

HILVERSUM (ANP) - Dieuwertje Blok legt haar werkzaamheden neer en verdwijnt voorlopig uit de openbaarheid, omdat haar neus geamputeerd moet worden. Ze heeft neuskanker. Dat zegt de 66-jarige Blok, vooral geliefd en bekend door het presenteren van Het Sinterklaasjournaal, in de Volkskrant. Een eerdere poging om kankercellen in haar neus te bestrijden was niet succesvol.

"Ik vind het erg raar zelf de publiciteit op te zoeken", zegt Blok over het interview. "Maar ik wil de regie hebben. Ik zal op een gegeven moment toch weer naar buiten moeten en dan vind ik het een prettig idee dat mensen weten wat het is en hoe ik erin sta. Want het is heel rigoureus wat er moet gebeuren." Volgens Blok duurt het "een tijd" voor zij een prothese krijgt. "Dus dan is het maar beter als iedereen weet wat er met me aan de hand is."

De neus van Blok is "van heel dichtbij" bestraald en ook heeft de presentatrice immuuntherapie geprobeerd. Beide behandelingen sloegen niet aan. "Het voelde al niet goed", zegt ze. "Het stinkt ook een beetje in mijn neus." Toen Blok te horen kreeg dat een neusamputatie nodig is, was dat "een grote schok" voor haar.

Gezondheid boven alles

"Mijn eerste reactie was: Als dát moet, dan weet ik eigenlijk niet of ik nog wel wil leven", aldus Blok. Inmiddels kijkt ze daar anders tegenaan. "Nu denk ik: Hup, weg met die kanker. Het was mijn neus of mijn leven. En toen was er geen moment meer waarop ik nog voor mijn neus wilde kiezen."

Bij de NTR blijft de deur naar Het Sinterklaasjournaal voor Blok "wagenwijd" openstaan, zegt een woordvoerster van de omroep. "We hopen en gaan ervan uit dat ze terugkomt. We denken nu eerst en alleen aan haar herstel, want de gezondheid van Dieuwertje is natuurlijk het allerbelangrijkst." De NTR noemt de situatie waarin Blok is beland "een hele nare, zware en haast onvoorstelbare".

Bij het radioprogramma Podium wordt Blok de komende tijd vervangen door Maartje Stokkers, meldt de NTR.

Meer uit Binnenland

Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd door ministerie

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd dat "de problemen met de energievoorziening" in dat land toenemen. Volgens het ministerie heeft de Cubaanse overheid extra maatregelen ingesteld wegens de ernstige brandstoftekorten. "Het is moeilijk of onmogelijk om benzine te tanken. De stroom valt vaak en langdurig uit. Ook kan de watertoevoer stoppen. De situatie kan snel verder verslechteren", aldus het ministerie.

6 uur geleden
CIDI wil dat optreden rapper Ye in Arnhem wordt afgelast

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) wil dat het concert dat rapper Ye op 6 juni in het GelreDome in Arnhem geeft, wordt gecanceld. Die oproep doet het CIDI dinsdag op X. De organisatie roept "Tweede Kamer, media en burgemeester Ahmed Marcouch" op om "nee tegen haat" te zeggen en het concert van de artiest, die doorbrak onder de naam Kanye West, te schrappen.

10 uur geleden
Zedenverdachte Mark S. voelt nu 'een en al schaamte'

GRONINGEN (ANP) - Op de derde zittingsdag in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, verdacht van verkrachting en grootschalige sextortion, is naar voren gekomen dat S. kampt met een persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Gedragsdeskundigen adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met voorwaarden en mogelijk tbs met dwangverpleging.

12 uur geleden
Werkgevers, boeren en bouw kritisch over Gelderse stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Werkgevers, boerenorganisaties, de bouw en andere sectoren in en rond de Veluwe zijn kritisch over de plannen van het Gelderse provinciebestuur voor de zogeheten stikstofzones. Gelderland wil in stroken van 500 meter in en rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden maatregelen nemen. Het doel is de stikstofuitstoot fors te verminderen en de staat van de natuur te verbeteren. Brancheorganisaties zeggen dat de plannen nu niet uitvoerbaar zijn. Ze bieden volgens hen geen garantie op het loskrijgen van de vergunningverlening en het legaliseren van PAS-melders.

12 uur geleden
Koningin als reservist zorgt voor piek in interesse voor Defensie

DEN HAAG (ANP) - Sinds koningin Máxima zich heeft aangemeld als reservist bij de Koninklijke Landmacht, zijn meer mensen online op zoek gegaan naar informatie over werk bij Defensie. Dat laat een woordvoerder van het ministerie desgevraagd weten aan het ANP.

12 uur geleden
OM eist tot 14 jaar cel in proces over moord op Vincent Jalink

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot veertien jaar cel geëist tegen vier mannen in het proces rond de moord op Vincent Jalink. De 38-jarige Jalink werd op 27 mei 2016 bij zijn huis in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten in het bijzijn van zijn toen 9-jarige zoontje. De schutter kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.

14 uur geleden
TikTok-gebruikers aangezet tot terreur voor IS, 15 arrestaties

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdag vijftien mensen opgepakt omdat ze op TikTok anderen zouden hebben aangespoord tot terreuraanslagen. Ze worden ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze ook het martelaarschap verheerlijkt.

15 uur geleden