Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dier&Recht begint rechtszaak tegen kalfs- en rundvleesproducent

Dier&Recht begint rechtszaak tegen kalfs- en rundvleesproducent

AMSTERDAM (ANP) - Jaarlijks worden tienduizenden jonge kalfjes naar Nederland gehaald, om na een aantal maanden geslacht te worden voor kalfsvlees. Dat transport duurt echter veel te lang, met te weinig rust, water en melk voor de jonge beesten, bekritiseert Dier&Recht. De dierenrechtenorganisatie spant daarom een rechtszaak aan tegen kalfs- en rundvleesproducent VanDrie Group, die verantwoordelijk is voor veel van dit kalverentransport.

Het transport is in strijd met de Europese regels. Die stellen dat kalveren bij een lange transporttijd in elk geval na negen uur genoeg rust, melk en voer moeten krijgen. Na een uur rust, kunnen ze nog eens negen uur worden vervoerd. Echter, de boottocht vanuit Ierland over zee duurt alleen al negentien uur. Meestal zitten de beestjes ruim 25 uur zonder eten, aldus Dier&Recht.

"Als ze zo lang hebben gereisd, komen de kalfjes vaak met een snotneus en diarree aan in Frankrijk", zegt directeur Frederieke Schouten van Dier&Recht, die voorheen lang als veearts werkte. "Tijdens het transport en in de eerste weken van aankomst gaan veel kalveren dood." Ze noemt dit een "volstrekt dieronwaardig systeem".

Dier&Recht heeft zich daarom afgevraagd wie het meest van dit systeem profiteert. "Dat is VanDrie", zegt Schouten. "Ondertussen is Van Drie een van de rijkste families in Nederland en de grootste importeur van Ierse kalfjes. Daar verdienen ze miljarden mee." De dierenrechtenorganisatie vond het dus tijd om het bedrijf civiel aansprakelijk te stellen. De VanDrie Group zei zich van commentaar of reactie te onthouden zolang de zaak onder de rechter is.

Mensen kunnen zich aanmelden als medestander in de rechtszaak. Schouten vindt dat VanDrie Group zowel over de rug van de dieren als over die van boeren veel geld verdient. "De gemiddelde kalverhouder krijgt slechts een marginale prijs." De dagvaarding naar VanDrie is verstuurd. Het duurt waarschijnlijk wel nog maanden voordat de partijen voor de rechter staan.

Meer uit Binnenland

Dit jaar meer vlinders in lente, minder in zomer en najaar

WAGENINGEN (ANP) - Het afgelopen jaar had wat vlinders betreft "twee gezichten", zegt de Vlinderstichting in een terugblik op 2025. In de lente zijn meer dagvlinders geteld dan het gemiddelde van de afgelopen 35 jaar. "April en mei waren goede vlindermaanden." Dat kwam volgens de stichting deels door de weersomstandigheden. In het voorjaar was het "opvallend warm, droog en zeer zonnig".

9 minuten geleden
Brand in discotheek Saasveld, 3000 mensen geëvacueerd

SAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.

3 uur geleden
Bijna 700 vrijwilligers bij zoektocht naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.

7 uur geleden
Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

7 uur geleden
Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

16 uur geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

19 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

21 uur geleden