Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dier&Recht begint rechtszaak tegen kalfs- en rundvleesproducent

Dier&Recht begint rechtszaak tegen kalfs- en rundvleesproducent

AMSTERDAM (ANP) - Jaarlijks worden tienduizenden jonge kalfjes naar Nederland gehaald, om na een aantal maanden geslacht te worden voor kalfsvlees. Dat transport duurt echter veel te lang, met te weinig rust, water en melk voor de jonge beesten, bekritiseert Dier&Recht. De dierenrechtenorganisatie spant daarom een rechtszaak aan tegen kalfs- en rundvleesproducent VanDrie Group, die verantwoordelijk is voor veel van dit kalverentransport.

Het transport is in strijd met de Europese regels. Die stellen dat kalveren bij een lange transporttijd in elk geval na negen uur genoeg rust, melk en voer moeten krijgen. Na een uur rust, kunnen ze nog eens negen uur worden vervoerd. Echter, de boottocht vanuit Ierland over zee duurt alleen al negentien uur. Meestal zitten de beestjes ruim 25 uur zonder eten, aldus Dier&Recht.

"Als ze zo lang hebben gereisd, komen de kalfjes vaak met een snotneus en diarree aan in Frankrijk", zegt directeur Frederieke Schouten van Dier&Recht, die voorheen lang als veearts werkte. "Tijdens het transport en in de eerste weken van aankomst gaan veel kalveren dood." Ze noemt dit een "volstrekt dieronwaardig systeem".

Dier&Recht heeft zich daarom afgevraagd wie het meest van dit systeem profiteert. "Dat is VanDrie", zegt Schouten. "Ondertussen is Van Drie een van de rijkste families in Nederland en de grootste importeur van Ierse kalfjes. Daar verdienen ze miljarden mee." De dierenrechtenorganisatie vond het dus tijd om het bedrijf civiel aansprakelijk te stellen. De VanDrie Group zei zich van commentaar of reactie te onthouden zolang de zaak onder de rechter is.

Mensen kunnen zich aanmelden als medestander in de rechtszaak. Schouten vindt dat VanDrie Group zowel over de rug van de dieren als over die van boeren veel geld verdient. "De gemiddelde kalverhouder krijgt slechts een marginale prijs." De dagvaarding naar VanDrie is verstuurd. Het duurt waarschijnlijk wel nog maanden voordat de partijen voor de rechter staan.

Meer uit Binnenland

Westrik wint jubileumseizoen Wie is de Mol?, Rutjes was de mol

AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.

3 uur geleden
Serious Request breekt ook op dag 2 record: bijna 6 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.

4 uur geleden
INT: manosfeer 'verschijnwoord', graaiflatie 'verdwijnwoord'

LEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.

11 uur geleden
VeiligheidNL: 5,6 miljoen sporters kregen vorig jaar een blessure

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.

15 uur geleden
2025 uitzonderlijk droog: derde droogste jaar van deze eeuw

HOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.

15 uur geleden
Haagse politiechef: agenten zullen gewond raken bij oud en nieuw

DEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.

16 uur geleden
Balkenende verbijsterd over verzwegen onwaarheden rond Hirsi Ali

HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.

22 uur geleden