Diergaarde Blijdorp verwelkomt olifantje
ROTTERDAM (ANP) - Diergaarde Blijdorp heeft er een nieuwe bewoner bij. Zondagochtend vroeg is er een Aziatische olifant geboren. Het jong, een mannetje, en moeder Faya maken het goed, laat de Rotterdamse dierentuin weten.
Het jong kwam om 04.08 uur ter wereld na een voorspoedige bevalling. De dierentuin houdt het binnenverblijf Taman Indah zondag gesloten voor publiek, zodat moeder en zoon in alle rust aan elkaar kunnen wennen. De olifantenfamilie is wel online te zien via webcams op de website van Diergaarde Blijdorp.
Een olifantenbaby weegt bij de geboorte gemiddeld zo'n 80 kilo. De dracht duurt een stuk langer dan bij mensen, zo'n 22 tot 24 maanden.
Zeven Aziatische olifanten
Blijdorp heeft nu zeven Aziatische olifanten, een soort die wereldwijd wordt bedreigd. "De Aziatische olifant is in 85 procent van zijn oorspronkelijke verspreidingsgebied verdwenen", aldus de dierentuin. Naar schatting leven er tussen de 30.000 en 50.000 Aziatische olifanten in het wild. "Dat lijkt misschien nog een aardig aantal, maar de wilde populaties zijn erg versnipperd."
Hoe het olifantenjong gaat heten, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
AMBT DELDEN (ANP) - In het Overijsselse Ambt Delden is vrijdagavond een fietser zwaargewond geraakt bij een aanrijding. Het ongeluk tussen de fietser en een auto gebeurde rond 23.15 uur op de N740, meldt de politie Oost-Nederland. De fietser is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De drones die eind vorig jaar werden gespot boven de vliegbases Volkel, Gilze-Rijen en Eindhoven, zijn zeer waarschijnlijk opgelaten en bestuurd vanaf schepen uit de Russische schaduwvloot. Die voeren op dat moment op de Noordzee. Dat betogen onderzoekers van het International Institute for Strategic Studies in een rapport, waar Omroep Brabant vrijdagavond over schrijft.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Opnieuw moet ProRail het hervatten van treinritten vanaf Rotterdam naar het zuiden uitstellen. De spoorbeheerder hield al een slag om de arm, maar gaat inderdaad de beoogde tijd van zondagochtend niet halen. ProRail zet nu in op maandag 05.00 uur.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In 2025 heeft Amsterdam 1836 huurwoningen weer beschikbaar gemaakt voor woningzoekenden. De huizen stonden leeg of werden oneigenlijk gebruikt, meldt wethouder Zita Pels (volkshuisvesting) aan de gemeenteraad. Met oneigenlijk gebruik wordt bedoeld onderhuur, hennepkwekerijen, illegale hotels en illegale prostitutie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Al voor de spits op vrijdagmiddag ziet de ANWB de vakantiedrukte op de weg op gang komen. Rond 15.30 uur staat er 744 kilometer file, zegt een woordvoerder van de verkeersdienst.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een bredere discussie in de politiek en in de media over het coronabeleid had tot minder polarisatie kunnen leiden, zei Romy Quint, een van de oprichters van de coronakritische groep Vrouwen voor Vrijheid, vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen is veroordeeld voor het medeplegen van een poging een filiaal van de Pizzabakkers in Amsterdam te laten ontploffen. Dat was aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam, in september vorig jaar. Hij krijgt daarvoor 200 dagen jeugddetentie, waarvan 184 voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Daarnaast moet hij ook een taakstraf doen van 80 uur.
16 uur geleden