Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diergaarde Blijdorp Rotterdam vanaf donderdag rookvrij

Diergaarde Blijdorp Rotterdam vanaf donderdag rookvrij

ROTTERDAM (ANP) - Roken is vanaf donderdag in Diergaarde Blijdorp in Rotterdam verboden. Het verbod geldt zowel voor sigaretten en sigaren als voor vapes. Ook het dierentuinpersoneel mag vanaf donderdag niet meer binnen de hekken van het park roken, zegt een woordvoerder van Blijdorp.

Blijdorp vindt dat roken niet meer past binnen de nieuwe, duurzame koers die de dierentuin sinds november vorig jaar is gaan varen. Rokers gooien massaal sigarettenfilters op straat. Die filters zijn gemaakt van een materiaal dat in tal van microplastics uit elkaar valt. Microplastics zorgen wereldwijd voor heel veel plasticvervuiling. Blijdorp wil met het rookverbod meehelpen aan het afbouwen van het vervuilingsprobleem, aldus de dierentuin.

Daarnaast vindt Blijdorp dat roken niet past in een groene omgeving waar veel kinderen komen, zoals een dierentuin. Rokers die vanaf donderdag op het terrein worden betrapt met een brandende peuk worden verzocht om buiten de hekken van de diergaarde te gaan roken. Ze krijgen dan een stempel waarmee ze na de sigaret weer naar binnen kunnen. Voor zover bekend was Artis in Amsterdam tot nu toe de enige grote Nederlandse dierentuin met een algeheel rookverbod. De andere grote dierentuinen staan roken alleen op speciale rookplekken toe.

Meer uit Binnenland

Koninklijke familie aangekomen in Dokkum voor Koningsdag

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun dochters Amalia, Alexia en Ariane zijn maandag aangekomen in Dokkum. Daar werden ze ontvangen door burgemeester Johannes Kramer en Arno Brok, de commissaris van de Koning in Friesland. De familie viert daar de 59e verjaardag van koning Willem-Alexander.

35 minuten geleden
Koninklijk gezin klaar voor Koningsdag in Dokkum, deelt foto

DOKKUM (ANP) - Het koninklijk gezin is klaar voor Koningsdag in Dokkum, waar maandag de nationale viering van Koningsdag plaatsvindt. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde op sociale media een foto van het koningspaar en hun drie dochters. "Dokkum, we hebben er zin in!", staat in het bijschrift. Ook melden ze: "We sjogge der nei út!", Fries voor 'we kijken ernaar uit'.

1 uur geleden
NS: vroege vogels al op pad, drukte in trein later verwacht

UTRECHT (ANP) - De eerste bezoekers van koningsdagevenementen in het land zijn met de trein onderweg, ziet de NS. De reizigersstroom komt volgens de vervoerder rustig op gang. "De vroege vogels zijn nu op pad, maar de grote stroom verwachten we aan het einde van de ochtend en begin van de middag", laat een NS-woordvoerder weten.

2 uur geleden
Striptekenaar Dick Matena (83) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Striptekenaar Dick Matena is zondag op 83-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Amsterdam. Dat laat Rob van Bavel, hoofdredacteur van tijdschrift Eppo en uitgever van Uitgeverij L, waarvoor Matena tekende, maandag weten aan het ANP.

3 uur geleden
Steun voor monarchie en rapportcijfers koningspaar blijven gelijk

HILVERSUM (ANP) - Zowel de steun voor de monarchie als de rapportcijfers voor koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia blijven dit jaar gelijk ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in de jaarlijkse NOS Koningsdagenquête 2026, uitgevoerd door Ipsos I&O. In de afgelopen jaren namen de steun voor de monarchie en de rapportcijfers nog licht toe.

4 uur geleden
Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

14 uur geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

15 uur geleden