Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diergaarde Blijdorp Rotterdam vanaf donderdag rookvrij

Diergaarde Blijdorp Rotterdam vanaf donderdag rookvrij

ROTTERDAM (ANP) - Roken is vanaf donderdag in Diergaarde Blijdorp in Rotterdam verboden. Het verbod geldt zowel voor sigaretten en sigaren als voor vapes. Ook het dierentuinpersoneel mag vanaf donderdag niet meer binnen de hekken van het park roken, zegt een woordvoerder van Blijdorp.

Blijdorp vindt dat roken niet meer past binnen de nieuwe, duurzame koers die de dierentuin sinds november vorig jaar is gaan varen. Rokers gooien massaal sigarettenfilters op straat. Die filters zijn gemaakt van een materiaal dat in tal van microplastics uit elkaar valt. Microplastics zorgen wereldwijd voor heel veel plasticvervuiling. Blijdorp wil met het rookverbod meehelpen aan het afbouwen van het vervuilingsprobleem, aldus de dierentuin.

Daarnaast vindt Blijdorp dat roken niet past in een groene omgeving waar veel kinderen komen, zoals een dierentuin. Rokers die vanaf donderdag op het terrein worden betrapt met een brandende peuk worden verzocht om buiten de hekken van de diergaarde te gaan roken. Ze krijgen dan een stempel waarmee ze na de sigaret weer naar binnen kunnen. Voor zover bekend was Artis in Amsterdam tot nu toe de enige grote Nederlandse dierentuin met een algeheel rookverbod. De andere grote dierentuinen staan roken alleen op speciale rookplekken toe.

Meer uit Binnenland

Dode bij steekpartij Hoofddorp

HOOFDDORP (ANP) - Bij een steekpartij in Hoofddorp is woensdagavond een dode gevallen, meldt de politie in een bericht op X. Volgens de politie hebben hulpdiensten nog geprobeerd het slachtoffer te redden, "maar dit mocht helaas niet meer baten".

2 uur geleden
Kabinet kijkt naar stapsgewijze toetreding nieuwe EU-lidstaten

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Koning: Trump duidelijk gemaakt dat we het oneens zijn

MIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."

5 uur geleden
Belastingdienst vindt mogelijk relevante data enquête toeslagen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.

7 uur geleden
AP: 66 meldingen datalek na ChipSoft-hack, ook van bedrijf zelf

DEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.

8 uur geleden
Ambtenaren verwachten dat geluidsregels Schiphol kunnen doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.

8 uur geleden
Man vast voor verkrachting van vrouw (76) in 2021 in haar huis

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.

8 uur geleden