Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diergaarde Blijdorp Rotterdam vanaf donderdag rookvrij

Diergaarde Blijdorp Rotterdam vanaf donderdag rookvrij

ROTTERDAM (ANP) - Roken is vanaf donderdag in Diergaarde Blijdorp in Rotterdam verboden. Het verbod geldt zowel voor sigaretten en sigaren als voor vapes. Ook het dierentuinpersoneel mag vanaf donderdag niet meer binnen de hekken van het park roken, zegt een woordvoerder van Blijdorp.

Blijdorp vindt dat roken niet meer past binnen de nieuwe, duurzame koers die de dierentuin sinds november vorig jaar is gaan varen. Rokers gooien massaal sigarettenfilters op straat. Die filters zijn gemaakt van een materiaal dat in tal van microplastics uit elkaar valt. Microplastics zorgen wereldwijd voor heel veel plasticvervuiling. Blijdorp wil met het rookverbod meehelpen aan het afbouwen van het vervuilingsprobleem, aldus de dierentuin.

Daarnaast vindt Blijdorp dat roken niet past in een groene omgeving waar veel kinderen komen, zoals een dierentuin. Rokers die vanaf donderdag op het terrein worden betrapt met een brandende peuk worden verzocht om buiten de hekken van de diergaarde te gaan roken. Ze krijgen dan een stempel waarmee ze na de sigaret weer naar binnen kunnen. Voor zover bekend was Artis in Amsterdam tot nu toe de enige grote Nederlandse dierentuin met een algeheel rookverbod. De andere grote dierentuinen staan roken alleen op speciale rookplekken toe.

Meer uit Binnenland

Tien gemeenten krijgen privacyboete om onderzoeken naar moslims

DEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten hebben een privacyboete gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), omdat ze in het geheim onderzoek hebben gedaan naar islamitische inwoners. Het gaat om Eindhoven, Tilburg, Zoetermeer, Delft, Ede, Haarlemmermeer, Hilversum, Veenendaal, Huizen en Gooise Meren. Ze moeten allemaal 25.000 euro betalen, bij elkaar dus 250.000 euro.

2 uur geleden
Burgemeester Mark Boumans volgt Halsema op als beste bestuurder

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem is gekozen tot de beste lokale bestuurder van 2025. Bestuurders en politici die hem nomineerden, omschreven hem als "communicatief sterk en daadkrachtig", meldt vakblad Binnenlands Bestuur dat de verkiezing voor de zeventiende keer organiseerde.

11 uur geleden
NVWA over AD-onderzoek asbest in speelzand: kunnen niet optreden

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zegt niet te kunnen optreden "op basis van bevindingen van het AD" over asbest in speelzand voor kinderen, laat de toezichthouder woensdag weten. De krant meldde eerder woensdag dat meerdere soorten speelzand die in Nederland te koop waren, besmet zijn met "de kankerverwekkende vezels".

11 uur geleden
Leeuwtje van Rembrandt geveild voor 15 miljoen dollar

NEW YORK (ANP) - Bij Sotheby's in New York is woensdag een krijttekening van Rembrandt voor 15 miljoen dollar (12,7 miljoen euro) geveild. Het is de schets 'Rustende jonge leeuw', die Rembrandt maakte tussen 1638 en 1642. De tekening stond in de veilingcatalogus voor tussen de 15 en 20 miljoen dollar (13 en 17 miljoen euro).

12 uur geleden
Koningin Máxima begint opleiding tot reservist

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is woensdag bij de landmacht een opleiding tot reservist begonnen "omdat onze veiligheid niet meer vanzelfsprekend is", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Als ze klaar is met haar opleiding, krijgt ze de rang van luitenant-kolonel.

13 uur geleden
Delft biedt alsnog excuses aan voor onderzoek moslimgemeenschap

DELFT (ANP) - Delft biedt alsnog excuses aan voor het onderzoek dat de gemeente liet uitvoeren naar de Delftse islamitische gemeenschap, waaronder het bestuur en de bezoekers van de Al-Ansaar-moskee. "Ik ben mij bewust van de impact en de pijn die dit onderzoek heeft veroorzaakt. Namens de gemeente Delft wil ik daarvoor mijn oprechte spijt betuigen", schrijft burgemeester Alexander Pechtold in een verklaring op de website van de gemeente.

15 uur geleden
Verdachte zorgverlener Wierden nog negentig dagen in de cel

ALMELO (ANP) - Een medewerkster van een zorginstelling in Wierden (Overijssel) blijft negentig dagen langer in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Overijssel bepaald. De vrouw zou drie bewoners van een instelling opzettelijk insuline hebben gegeven, zonder medische noodzaak. Hierdoor zouden bloedsuikerwaarden bij hen mogelijk zijn gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden, meldde het Openbaar Ministerie eerder.

16 uur geleden