Diergaarde Blijdorp Rotterdam vanaf donderdag rookvrij
ROTTERDAM (ANP) - Roken is vanaf donderdag in Diergaarde Blijdorp in Rotterdam verboden. Het verbod geldt zowel voor sigaretten en sigaren als voor vapes. Ook het dierentuinpersoneel mag vanaf donderdag niet meer binnen de hekken van het park roken, zegt een woordvoerder van Blijdorp.
Blijdorp vindt dat roken niet meer past binnen de nieuwe, duurzame koers die de dierentuin sinds november vorig jaar is gaan varen. Rokers gooien massaal sigarettenfilters op straat. Die filters zijn gemaakt van een materiaal dat in tal van microplastics uit elkaar valt. Microplastics zorgen wereldwijd voor heel veel plasticvervuiling. Blijdorp wil met het rookverbod meehelpen aan het afbouwen van het vervuilingsprobleem, aldus de dierentuin.
Daarnaast vindt Blijdorp dat roken niet past in een groene omgeving waar veel kinderen komen, zoals een dierentuin. Rokers die vanaf donderdag op het terrein worden betrapt met een brandende peuk worden verzocht om buiten de hekken van de diergaarde te gaan roken. Ze krijgen dan een stempel waarmee ze na de sigaret weer naar binnen kunnen. Voor zover bekend was Artis in Amsterdam tot nu toe de enige grote Nederlandse dierentuin met een algeheel rookverbod. De andere grote dierentuinen staan roken alleen op speciale rookplekken toe.
Meer uit Binnenland
ZWAAG (ANP) - Bij een verkeersongeval in de buurt van Zwaag (Noord-Holland) is iemand om het leven gekomen, meldt de politie. Die maakt daarnaast melding van "meerdere slachtoffers". Hoe die eraan toe zijn, is niet bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 29-jarige man die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de voorbereiding van de moord op advocaat Derk Wiersum in 2019 is woensdag in Frankrijk opgepakt, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Het gaat om Oussama B., meldt de advocaat van B. aan meerdere media. Hij was jarenlang voortvluchtig.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland denkt dat de recente afsluitingen van belangrijke bruggen voorkomen hadden kunnen worden als het Rijk meer zou investeren in infrastructuur. Rijkswaterstaat maakte woensdag bekend dat de westelijke Suurhoffbrug over het Hartelkanaal richting de Maasvlakte grotendeels dichtgaat, omdat er scheuren zitten in de constructie. En sinds half juli mogen geen vrachtwagens en touringcars meer over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden, omdat de stalen boogconstructie van de brug in de A27 te zwak is geworden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Opnieuw zijn mankementen ontdekt in een belangrijke brug waar een snelweg overheen gaat: in de westelijke Suurhoffbrug richting de Maasvlakte zijn scheuren geconstateerd, meldt Rijkswaterstaat. Die zitten in een van de hoofdliggers. Omwille van de veiligheid sluit de wegbeheerder de twee gewone rijstroken af. Al het verkeer moet over de vluchtstrook.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Acteur Stefan de Walle stopt per direct met zijn rol als Sinterklaas in Het Sinterklaasjournaal. De Walle vertolkte de rol sinds 2011. Wie de nieuwe Sinterklaas wordt, maakt de NTR nog niet bekend.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft de aangekondigde snelwegblokkade van Extinction Rebellion (XR) komende zaterdag verboden. De actiegroep wil opnieuw demonstreren op de Ring A12 bij Utrecht, maar de gemeente staat dat niet toe. "Het betreden en blokkeren van een snelweg is verboden en strafbaar", staat op de website.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de mensen die betrokken waren bij het busongeluk in Zwitserland is terug in Nederland. Woensdag zijn opnieuw drie mensen onderweg naar huis en staat de teller op veertig, meldt alarmcentrale Eurocross. Momenteel liggen nog vier mensen in het ziekenhuis. De verwachting is dat zij donderdag terugreizen.
7 uur geleden