Diergaarde Blijdorp Rotterdam vanaf donderdag rookvrij
ROTTERDAM (ANP) - Roken is vanaf donderdag in Diergaarde Blijdorp in Rotterdam verboden. Het verbod geldt zowel voor sigaretten en sigaren als voor vapes. Ook het dierentuinpersoneel mag vanaf donderdag niet meer binnen de hekken van het park roken, zegt een woordvoerder van Blijdorp.
Blijdorp vindt dat roken niet meer past binnen de nieuwe, duurzame koers die de dierentuin sinds november vorig jaar is gaan varen. Rokers gooien massaal sigarettenfilters op straat. Die filters zijn gemaakt van een materiaal dat in tal van microplastics uit elkaar valt. Microplastics zorgen wereldwijd voor heel veel plasticvervuiling. Blijdorp wil met het rookverbod meehelpen aan het afbouwen van het vervuilingsprobleem, aldus de dierentuin.
Daarnaast vindt Blijdorp dat roken niet past in een groene omgeving waar veel kinderen komen, zoals een dierentuin. Rokers die vanaf donderdag op het terrein worden betrapt met een brandende peuk worden verzocht om buiten de hekken van de diergaarde te gaan roken. Ze krijgen dan een stempel waarmee ze na de sigaret weer naar binnen kunnen. Voor zover bekend was Artis in Amsterdam tot nu toe de enige grote Nederlandse dierentuin met een algeheel rookverbod. De andere grote dierentuinen staan roken alleen op speciale rookplekken toe.
Meer uit Binnenland
LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) gaat zijn faillissementsaanvraag met een week uitstellen. Dat maakte het bestuur van het WEC op vrijdag bekend. Het centrum wil in die tijd meer mogelijkheden onderzoeken om te blijven bestaan.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) moet in staat blijven om onafhankelijk, zonder druk of intimidatie, recht te spreken. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag gezegd na een bezoek aan het ICC in Den Haag. De EU gaat de komende zes maanden benutten voor een dialoog met de VS om te voorkomen dat de Amerikaanse president Donald Trump daadwerkelijk sancties tegen het hele hof oplegt, zei Kallas .
11 uur geledenKAPEL-AVEZAATH (ANP) - In de Gelderse plaats Kapel Avezaath heeft de politie op dinsdag 20 oktober 700 kilo vuurwerk in beslag genomen. Het vuurwerk lag in een bedrijfspand, waar ook twee vuurwapens werden gevonden. Ook werd 18 kilo vuurwerk gevonden in een woning in dezelfde plaats.
11 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan de Westhavenkade in Vlaardingen blijft nog vier weken langer dicht op last van de gemeente. Locoburgemeester Rens de Ron heeft daartoe besloten "vanwege zorgen over de openbare orde en veiligheid".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijdagmiddagspits in Nederland verloopt drukker dan normaal. Rond 16.45 uur stond er volgens de ANWB 777 kilometer file. Rijkswaterstaat spreekt van een "forse spits". Volgens een woordvoerster is het de derde drukste vrijdagmiddagspits dit jaar.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Tientallen Nederlandse kerken hebben zich inmiddels aangemeld om statushouders onderdak te bieden. Zo kunnen al ruim honderd erkende vluchtelingen de asielzoekerscentra verlaten, meldt Actie Onderdak.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de verwachtingen van stormachtig weer dit weekend zijn er meerdere evenementen afgelast. Ook passen rederijen hun veerdienstregelingen aan.
12 uur geleden