Diergaarde Blijdorp opent nieuw Himalayagebied
ROTTERDAM (ANP) - Diergaarde Blijdorp trapt het 165-jarig jubileum van de Rotterdamse dierentuin af met de opening van een nieuw Himalayagebied. Het streven is dat bezoekers hier vanaf 9 juli onder meer de kleine panda's kunnen bekijken.
In het Himalayagebied van de dierentuin, gelegen in het Aziatische gedeelte, is het rijksmonument de Bergdierenrots volledig gerestaureerd. Het nieuwe gedeelte wordt de gezamenlijke woonomgeving van de kleine panda's en kuifherten. De kleine panda's hebben met hun nieuwe in Nepalese stijl ingerichte verblijf, dat ook het huidige pandaverblijf omvat, twee keer zoveel ruimte gekregen.
Blijdorp speelt sinds de jaren zeventig wereldwijd een belangrijke rol in de bescherming van kleine panda's, die in het wild met uitsterven worden bedreigd. De dierentuin bouwt door de coördinatie van het wereldstamboek een kleine pandapopulatie op, zodat de diertjes in het wild kunnen worden uitgezet of ingezet kunnen worden voor wetenschappelijk onderzoek.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In 2025 heeft Amsterdam 1836 huurwoningen weer beschikbaar gemaakt voor woningzoekenden. De huizen stonden leeg of werden oneigenlijk gebruikt, meldt wethouder Zita Pels (volkshuisvesting) aan de gemeenteraad. Met oneigenlijk gebruik wordt bedoeld onderhuur, hennepkwekerijen, illegale hotels en illegale prostitutie.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Al voor de spits op vrijdagmiddag ziet de ANWB de vakantiedrukte op de weg op gang komen. Rond 15.30 uur staat er 744 kilometer file, zegt een woordvoerder van de verkeersdienst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een bredere discussie in de politiek en in de media over het coronabeleid had tot minder polarisatie kunnen leiden, zei Romy Quint, een van de oprichters van de coronakritische groep Vrouwen voor Vrijheid, vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen is veroordeeld voor het medeplegen van een poging een filiaal van de Pizzabakkers in Amsterdam te laten ontploffen. Dat was aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam, in september vorig jaar. Hij krijgt daarvoor 200 dagen jeugddetentie, waarvan 184 voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Daarnaast moet hij ook een taakstraf doen van 80 uur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De mensen achter de coronakritische groep Vrijheid voor Vrouwen voelden zich tijdens de coronacrisis een "soort volksvertegenwoordigers". Dat zei een van de oprichters, Romy Quint, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens haar voelden mensen zich niet vertegenwoordigd door de daadwerkelijke volksvertegenwoordigers, waardoor zij met hun zorgen aanklopten bij de organisatie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Depot van Museum Boijmans van Beuningen in Rotterdam is donderdag en vrijdag een nieuw exemplaar van de beroemde Pindakaasvloer van kunstenaar Wim T. Schippers gelegd. Twee museummedewerkers of 'pindakaasstucadoors' die de vloer ook in 2011 al legden, zijn in totaal zo'n negen uur bezig geweest met het vullen van de lijst die om het kunstwerk heen ligt. Voor de vloer van 25 vierkante meter is 390 kilo pindakaas gebruikt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV verwelkomt het verbod op uitzendkrachten in de vleessector per juni 2028 door minister van Sociale Zaken Hans Vijlbrief. De bond spreekt van een "belangrijke doorbraak in een sector die te lang wegkeek van structurele misstanden". Volgens FNV had dit besluit echter al veel eerder genomen moeten worden en krijgt de vleessector nog te veel tijd om zich aan te passen.
2 uur geleden