Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diergaarde Blijdorp opent nieuw Himalayagebied

Diergaarde Blijdorp opent nieuw Himalayagebied

ROTTERDAM (ANP) - Diergaarde Blijdorp trapt het 165-jarig jubileum van de Rotterdamse dierentuin af met de opening van een nieuw Himalayagebied. Het streven is dat bezoekers hier vanaf 9 juli onder meer de kleine panda's kunnen bekijken.

In het Himalayagebied van de dierentuin, gelegen in het Aziatische gedeelte, is het rijksmonument de Bergdierenrots volledig gerestaureerd. Het nieuwe gedeelte wordt de gezamenlijke woonomgeving van de kleine panda's en kuifherten. De kleine panda's hebben met hun nieuwe in Nepalese stijl ingerichte verblijf, dat ook het huidige pandaverblijf omvat, twee keer zoveel ruimte gekregen.

Blijdorp speelt sinds de jaren zeventig wereldwijd een belangrijke rol in de bescherming van kleine panda's, die in het wild met uitsterven worden bedreigd. De dierentuin bouwt door de coƶrdinatie van het wereldstamboek een kleine pandapopulatie op, zodat de diertjes in het wild kunnen worden uitgezet of ingezet kunnen worden voor wetenschappelijk onderzoek.

Meer uit Binnenland

Kabinet stemt voor EU-plan bestrijdingsmiddelen, ondanks risico's

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) is niet blij met een Europees voorstel om regels voor gewasbeschermingsmiddelen te versimpelen, maar gaat toch voor stemmen. In een debat met de Tweede Kamer ziet de VVD-bewindsman "meer voordelen dan nadelen" aan het plan. De Tweede Kamer heeft twijfels, omdat de versimpeling kan zorgen voor meer risico's voor mens en milieu. Die onzekerheden erkent Erkens.

15 minuten geleden
VNG na arrest: minder snel vrijstelling leerplicht om geloof

DEN HAAG (ANP) - Ouders die hun kinderen niet naar school willen laten gaan, maar bijvoorbeeld thuisonderwijs willen geven wegens geloofsovertuigingen, krijgen hiervoor vanaf komend schooljaar minder gemakkelijk toestemming. Gemeenten gaan aanvragen hierover strenger beoordelen naar aanleiding van een recent arrest door de Hoge Raad, zo blijkt uit nieuwe richtlijnen hierover van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Voor kinderen met een lopende vrijstelling wordt voortaan gestuurd op terugkeer naar school.

1 uur geleden
NS voert volgend jaar lijnnummers in voor treinen

UTRECHT (ANP) - Alle treinlijnen van NS krijgen vanaf de dienstregeling 2027 nummers. De vervoerder hoopt dat daarmee het plannen, reizen en overstappen eenvoudiger wordt. "Zeker bij onverwachte verstoringen en werkzaamheden kunnen lijnnummers een grote verbetering zijn in de communicatie naar reizigers omdat je niet alleen bestemmingen noemt, maar ook het lijnnummer dat erbij hoort. Zo is je trein makkelijker te herkennen", zegt hoofd reisinformatie Dieuwertje van Egmond.

1 uur geleden
Toezichthouder verwacht meer gokkers en reclames tijdens WK

DEN HAAG (ANP) - Tijdens het komende WK voetbal zullen er meer sportweddenschappen worden afgesloten en zullen aanbieders hierop inspelen met meer reclames, verwacht de Kansspelautoriteit (Ksa). "Dat hoeft geen slechte ontwikkeling te zijn, maar het WK heeft een grote aantrekkingskracht op jongvolwassenen, en juist die groep is kwetsbaarder voor gokverslaving", laat een woordvoerster weten. Daarom voert de toezichthouder een campagne om deze groep op de risico's te wijzen.

2 uur geleden
CBS: iets minder Nederlanders doen vrijwilligerswerk

DEN HAAG (ANP) - In 2025 zei bijna de helft van de Nederlanders in de twaalf maanden daarvoor vrijwilligerswerk te hebben gedaan. Dit is vrijwel hetzelfde als in 2019, net voor de coronapandemie, maar wel iets lager dan in 2024 en 2023. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek op basis van een onderzoek onder bijna 8000 mensen van 15 jaar of ouder.

6 uur geleden
Verpleegkundige krijgt beroepsverbod wegens alcoholmisbruik

DEN BOSCH (ANP) - Het Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg in Den Bosch heeft een hulpverlener een beroepsverbod opgelegd vanwege ernstig alcoholmisbruik, dat leidde tot risico's voor de patiƫntveiligheid. Zijn inschrijving in het BIG-register is doorgehaald.

8 uur geleden
Middelbare scholieren horen of ze geslaagd zijn en kunnen vlaggen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 182.000 middelbare scholieren horen donderdag of ze geslaagd zijn voor hun eindexamen. Als dat zo is, dan kan de vlag uit, met daaraan de schooltas. Voor wie dat nodig is, volgt binnenkort een herkansing. Pas in het najaar wordt bekendgemaakt hoeveel leerlingen zijn geslaagd.

8 uur geleden