Dierenwelzijnsorganisatie wil verbod verkoop kangoeroeproducten
DEN HAAG (ANP) - Verschillende bedrijven in Nederland verkopen nog altijd op grote schaal producten waar kangoeroe in verwerkt zit en dat zou niet moeten mogen. Dat zegt World Animal Protection. Volgens de organisatie zou de verkoop van kangoeroeproducten verboden moeten worden, vooral vanwege de "gruwels van de kangoeroejacht".
World Animal Protection stelt dat er jaarlijks 1,6 miljoen kangoeroes worden afgeschoten vanwege hun vlees en huid. Probleem bij de jacht is volgens de organisatie het enorme dierenleed. Tot 40 procent van de schoten van jagers zijn niet direct fataal, waardoor de dieren die in Australië leven een pijnlijke en langzame dood sterven. Jonge kangoeroes worden daarnaast aan hun lot overgelaten of doodgeslagen. Jonkies leveren namelijk niets op, zegt de organisatie.
Volgens eigen onderzoek van de dierenbeschermingsorganisatie handelen in Nederland zeker 56 bedrijven in schaatsen, voetbalschoenen, hondenvoer, handschoenen en andere producten waarin kangoeroe zit verwerkt. Ook restaurants staan op de lijst.
Petitie
Eerder startte World Animal Protection een petitie om webwinkelreus bol.com ertoe te bewegen om kangoeroeproducten uit het assortiment te schrappen. Andere 'boosdoeners' volgens de organisatie zijn onder andere Pets Place, Hanos, Intersport, Decathlon en MedPets.
Bol.com heeft onlangs zijn beleid wat betreft kangoeroeproducten aangescherpt. Kangoeroe is toegevoegd aan het bestaande dierenwelzijnsbeleid, geeft de webwinkel aan. Dit houdt in dat artikelen met kangoeroe niet meer verkocht mogen worden op bol.com. Verkooppartners van bol.com krijgen nog wel de tijd om hun assortiment aan te passen.
NVWA
Volgens de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) is de import van kangoeroevlees onder voorwaarden toegestaan. Het vlees moet vergezeld gaan van een gezondheidscertificaat en moet afkomstig zijn van een erkend bedrijf. Daarnaast moet het vlees bij binnenkomst een officiële controle ondergaan.
Word Animal Protection heeft alle 56 bedrijven die het aangaat gevraagd te stoppen met de verkoop van kangoeroeproducten, om de wrede jacht op de dieren de wereld uit te helpen. Ook roept de organisatie consumenten op niet langer kangoeroeproducten te kopen. Beleidsmakers in Nederland en Europa zouden wat de organisatie betreft ook een verbod in moeten stellen op de handel in kangoeroeproducten.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. De groei werd gestuwd door een sterke export en binnenlandse consumptie. Het groeicijfer geeft echter nog niet de volledige impact weer van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
9 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
14 uur geleden