Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dierenwelzijnsorganisatie wil verbod verkoop kangoeroeproducten

Dierenwelzijnsorganisatie wil verbod verkoop kangoeroeproducten

DEN HAAG (ANP) - Verschillende bedrijven in Nederland verkopen nog altijd op grote schaal producten waar kangoeroe in verwerkt zit en dat zou niet moeten mogen. Dat zegt World Animal Protection. Volgens de organisatie zou de verkoop van kangoeroeproducten verboden moeten worden, vooral vanwege de "gruwels van de kangoeroejacht".

World Animal Protection stelt dat er jaarlijks 1,6 miljoen kangoeroes worden afgeschoten vanwege hun vlees en huid. Probleem bij de jacht is volgens de organisatie het enorme dierenleed. Tot 40 procent van de schoten van jagers zijn niet direct fataal, waardoor de dieren die in Australië leven een pijnlijke en langzame dood sterven. Jonge kangoeroes worden daarnaast aan hun lot overgelaten of doodgeslagen. Jonkies leveren namelijk niets op, zegt de organisatie.

Volgens eigen onderzoek van de dierenbeschermingsorganisatie handelen in Nederland zeker 56 bedrijven in schaatsen, voetbalschoenen, hondenvoer, handschoenen en andere producten waarin kangoeroe zit verwerkt. Ook restaurants staan op de lijst.

Petitie

Eerder startte World Animal Protection een petitie om webwinkelreus bol.com ertoe te bewegen om kangoeroeproducten uit het assortiment te schrappen. Andere 'boosdoeners' volgens de organisatie zijn onder andere Pets Place, Hanos, Intersport, Decathlon en MedPets.

Bol.com heeft onlangs zijn beleid wat betreft kangoeroeproducten aangescherpt. Kangoeroe is toegevoegd aan het bestaande dierenwelzijnsbeleid, geeft de webwinkel aan. Dit houdt in dat artikelen met kangoeroe niet meer verkocht mogen worden op bol.com. Verkooppartners van bol.com krijgen nog wel de tijd om hun assortiment aan te passen.

NVWA

Volgens de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) is de import van kangoeroevlees onder voorwaarden toegestaan. Het vlees moet vergezeld gaan van een gezondheidscertificaat en moet afkomstig zijn van een erkend bedrijf. Daarnaast moet het vlees bij binnenkomst een officiële controle ondergaan.

Word Animal Protection heeft alle 56 bedrijven die het aangaat gevraagd te stoppen met de verkoop van kangoeroeproducten, om de wrede jacht op de dieren de wereld uit te helpen. Ook roept de organisatie consumenten op niet langer kangoeroeproducten te kopen. Beleidsmakers in Nederland en Europa zouden wat de organisatie betreft ook een verbod in moeten stellen op de handel in kangoeroeproducten.

Meer uit Financieel

ASML ziet kansen in India en gaat helpen bij bouw chipfabriek

DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.

13 uur geleden
Japans bedrijf waarschuwt artsen na 20 dode medicijngebruikers

TOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.

14 uur geleden
Beijing: China en VS gaan heffingen op sommige producten verlagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

16 uur geleden
Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

17 uur geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

19 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

20 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

22 uur geleden