Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dierenvoeding en vleesvervangers laten Nestlé verder groeien

Dierenvoeding en vleesvervangers laten Nestlé verder groeien

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - De dierenvoeding en vleesvervangers van levensmiddelenconcern Nestlé worden meer gekocht dan een jaar terug. Dat kan volgens kenners nog komen omdat mensen door de coronapandemie meer thuis waren, kookten en ook vaker een huisdier namen. De verkoop van Felix-kattenvoer en Garden Gourmet-vleesvervangers zorgden tussen januari en september voor een sterkere groei van het Zwitserse bedrijf.

Nestlé heeft net als veel andere bedrijven te maken met hogere prijzen voor grondstoffen. De wereldwijde toeleveringsketen staat onder druk door onder meer beperkende maatregelen na virusuitbraken in Azië en personeelstekorten. De marge van het concern lijdt daar niet onder, doordat Nestlé zijn productprijzen het afgelopen kwartaal verhoogde.

Tegelijkertijd zorgde de heropening van onder meer de horeca en de toerismebranche ervoor dat de inkomsten van Nestlé-producten 'buitenshuis' zijn toegenomen. Ook de Starbucks- en Nescafé-koffie waren volgens het bedrijf gewild. Pizza’s en de smaakmakers van Maggi kenden een minder sterke groei, na een sterke opmars vorig jaar.

De resultaten zijn voor Nestlé reden om de verwachte omzetgroei voor het hele kalenderjaar op te schroeven. Vergeleken met vorig jaar houdt het bedrijf nu rekening met een omzetgroei van 6 tot 7 procent.

De omzet was in het derde kwartaal bijna 4 procent hoger dan een jaar eerder. Nestlé verdiende in de eerste negen maanden van dit jaar ruim 63 miljard Zwitserse frank, omgerekend zo’n 59 miljard euro. Dat betekent een toename van bijna 7 procent vergeleken met een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Recordaandeel wind- en zonne-energie bij Duitse stroomopwekking

WIESBADEN (ANP/DPA) - De uitbreiding van windturbines en zonnepanelen heeft in Duitsland bijgedragen aan de opwekking van recordhoeveelheden hernieuwbare energie in juli, augustus en september. Volgens het Duitse statistiekbureau waren wind- en zonne-energie in het derde kwartaal goed voor een recordaandeel van 64,1 procent van de elektriciteitsopwekking.

17 minuten geleden
Unilever zakt op Damrak na beursgang ijsjestak Magnum

AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 4 procent). Het aandeel Magnum noteerde op bijna 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.

2 uur geleden
Magnum-topman: denk dat ijs een echt volksaandeel kan worden

AMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.

2 uur geleden
Productie Duitse industrie sterker gegroeid dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriële productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.

3 uur geleden
ECB-lid Schnabel zegt 'klaar' te zijn om Lagarde op te volgen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.

3 uur geleden
China boekt recordhandelsoverschot ondanks zwakke export naar VS

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese export is in november sterk hersteld na een onverwachte daling een maand eerder. Daardoor is het Chinese handelsoverschot dit jaar voor het eerst boven de grens van 1 biljoen dollar uitgekomen.

5 uur geleden
Trump uit twijfels over overname Warner Bros. door Netflix

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.

5 uur geleden