Dierentuinen trokken in 2019 meer bezoekers
DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse dierentuinen trokken vorig jaar meer bezoekers. Er lijkt sprake van een landelijke trend, zegt de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen (NVD).
Onder meer Artis (ruim 1.5 miljoen), Ouwehands Dierenpark (iets meer dan 1 miljoen) en GaiaZOO (505.000) verbraken in 2019 hun bezoekersrecords. Ook Wildlands Adventure Zoo, de opvolger van het Dierenpark Emmen, trok meer bezoekers. 930.000 mensen bezochten de dierentuin vorig jaar, 75.000 meer dan in 2018.
De dertien grootste Nederlandse dierenparken ontvangen jaarlijks samen zo'n tien miljoen bezoekers, schat de NVD. Dat aantal neemt de laatste jaren gestaag toe.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
38 minuten geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
17 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
18 uur geleden