Dierentuin schiet krokodil dood die verzorgster beet
ZÜRICH (ANP) - In de dierentuin van Zürich heeft een krokodil in de hand van een dierenverzorgster gebeten. Haar hand zat minutenlang vastgeklemd tussen de kaken van het reptiel. Het dier is eindelijk doodgeschoten, meldde het Zwitserse persbureau SDA-Keystone woensdag. De vrouw werd naar het ziekenhuis gebracht.
"De dierenverzorger had het verblijf maandagavond willen schoonmaken en had daarvoor het Filipijnse krokodillenmannetje apart gezet", vertelde dierentuindirecteur Alex Rübel woensdag aan het persbureau. Om onduidelijke redenen slaagde het dier er in de hand van de vrouw te grijpen.
Omdat hij niet losliet, werd uiteindelijk besloten het dier te doden. De krokodil, die 1,5 meter lang is en 15 kilo weegt, zou een exemplaar zijn van de zeldzame soort Filipijnse krokodillen van de Mindanao-eilanden zijn, waarvan er nog maar 250 in het wild leven. Een vrouwtje van dezelfde soort leeft nog steeds in de dierentuin van Zürich, zei Rübel. Of de dierentuin op zoek gaat naar een nieuw mannetje is nog niet beslist.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/BLOOMBERG) - India wil buurland Nepal helpen bij zijn stroomvoorziening omdat de verwoestende overstromingen in het land schade hebben aangericht aan waterkrachtcentrales. Door de schade is volgens het energieministerie van Nepal ongeveer 8 procent van de stroomproductiecapaciteit van Nepal uitgeschakeld.
17 minuten geledenKATHMANDU (ANP) - Het dodental na de overstromingen in Nepal is opgelopen naar 332, meldt de BBC op basis van de Nepalese politie. Net over de grens in Tibet, dat ook door het natuurgeweld is getroffen, staat het aantal omgekomen mensen nog steeds op 3.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen reist volgende week af naar Groenland, laat haar woordvoerder weten. Ze is op zondag 6 en maandag 7 september in het land. Op de planning staat een ontmoeting met de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen, de Deense premier Mette Frederiksen en premier Beinir Johannesen van de Faeröer.
1 uur geledenRIGA/TALLINN (ANP) - Estland en Letland zeggen geen grotere kans te zien op een Russische aanval sinds de berichten daarover uit de Verenigde Staten. Het verrassingsbezoek aan Moskou van de Amerikaanse CIA-baas, die Rusland volgens Amerikaanse media zo'n actie uit het hoofd wilde praten, is voor de Baltische landen geen reden het dreigingsniveau te verhogen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin spreekt stellig tegen dat een verrassingsbezoek van de baas van de Amerikaanse CIA bedoeld was om Rusland te weerhouden van een confrontatie met de NAVO. De berichten daarover in Amerikaanse media zijn "spookverhalen", zegt de woordvoerder van president Vladimir Poetin. "Dit heeft natuurlijk niets met de werkelijkheid en met de bedoelingen van de Russische Federatie van doen."
2 uur geledenGYIRONG (ANP/RTR) - De Chinese premier Li Qiang is in Tibet aangekomen voor een bezoek aan het door natuurgeweld getroffen grensgebied met Nepal, melden Chinese staatsmedia. Daar worden honderden mensen vermist.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Groot-Brittannië en Frankrijk "spelen met vuur" met de levering van geavanceerde rakettechnologie aan Oekraïne. Dit kan volgens de woordvoerdster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken "onvoorziene consequenties" hebben.
2 uur geleden