Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dierentuin schiet krokodil dood die verzorgster beet

Dierentuin schiet krokodil dood die verzorgster beet

ZÜRICH (ANP) - In de dierentuin van Zürich heeft een krokodil in de hand van een dierenverzorgster gebeten. Haar hand zat minutenlang vastgeklemd tussen de kaken van het reptiel. Het dier is eindelijk doodgeschoten, meldde het Zwitserse persbureau SDA-Keystone woensdag. De vrouw werd naar het ziekenhuis gebracht.

"De dierenverzorger had het verblijf maandagavond willen schoonmaken en had daarvoor het Filipijnse krokodillenmannetje apart gezet", vertelde dierentuindirecteur Alex Rübel woensdag aan het persbureau. Om onduidelijke redenen slaagde het dier er in de hand van de vrouw te grijpen.

Omdat hij niet losliet, werd uiteindelijk besloten het dier te doden. De krokodil, die 1,5 meter lang is en 15 kilo weegt, zou een exemplaar zijn van de zeldzame soort Filipijnse krokodillen van de Mindanao-eilanden zijn, waarvan er nog maar 250 in het wild leven. Een vrouwtje van dezelfde soort leeft nog steeds in de dierentuin van Zürich, zei Rübel. Of de dierentuin op zoek gaat naar een nieuw mannetje is nog niet beslist.

Meer uit Buitenland

Aangereden Australische parlementariër geopereerd

CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische parlementariër die vermoedelijk expres werd aangereden, verkeert nog altijd in kritieke toestand, verklaarde premier Anthony Albanese. Helen Haines is inmiddels geopereerd en ligt nog in het ziekenhuis.

1 uur geleden
Japanse sonde vertrokken om stukje van maan van Mars op te halen

TOKIO (ANP) - Een Japanse ruimtesonde is begonnen aan een reis richting Phobos en Deimos, de twee manen van de planeet Mars. Het onbemande vaartuig moet onder meer stof van Phobos ophalen en naar de aarde brengen, zodat wetenschappers dat in laboratoria kunnen bestuderen. Zoiets is nog nooit gedaan.

1 uur geleden
Trump bereid tot top met Poetin en Xi

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt bereid te zijn tot een bijeenkomst met zijn Russische en Chinese ambtgenoten Vladimir Poetin en Xi Jinping. Volgens Trump zou de focus bij zo'n top kunnen liggen op het verminderen van het aantal kernwapens.

1 uur geleden
Aantal aanhoudingen na rellen Frankrijk opgelopen tot ruim 2500

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn meer dan 2500 mensen opgepakt voor hun deelname aan de rellen van afgelopen weekend, meldde minister van Justitie Gérald Darmanin in het journaal. Volgens hem zijn 67 mensen vastgezet en zijn er "tientallen" strafzaken geopend.

2 uur geleden
Belgische economische missie naar Saudi-Arabië uitgesteld

BRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.

4 uur geleden
Arrestatiebevel in Florida voor Cubaanse oud-president Castro

MIAMI (ANP/AFP) - De hoogste aanklager van Florida heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de voormalige Cubaanse president Raúl Castro. Hij wordt op staatsniveau beschuldigd van moord, voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie in 1996.

4 uur geleden
Meer doden door overstromingen in Oost-Spanje

VALENCIA (ANP/DPA) - Het aantal doden door de zware overstromingen in het oosten van Spanje is opgelopen tot vier. Zondag verdronk al een persoon in Catalonië, maandag werden nog drie doden gemeld in de regio Valencia.

4 uur geleden