Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dierentuin schiet krokodil dood die verzorgster beet

Dierentuin schiet krokodil dood die verzorgster beet

ZÜRICH (ANP) - In de dierentuin van Zürich heeft een krokodil in de hand van een dierenverzorgster gebeten. Haar hand zat minutenlang vastgeklemd tussen de kaken van het reptiel. Het dier is eindelijk doodgeschoten, meldde het Zwitserse persbureau SDA-Keystone woensdag. De vrouw werd naar het ziekenhuis gebracht.

"De dierenverzorger had het verblijf maandagavond willen schoonmaken en had daarvoor het Filipijnse krokodillenmannetje apart gezet", vertelde dierentuindirecteur Alex Rübel woensdag aan het persbureau. Om onduidelijke redenen slaagde het dier er in de hand van de vrouw te grijpen.

Omdat hij niet losliet, werd uiteindelijk besloten het dier te doden. De krokodil, die 1,5 meter lang is en 15 kilo weegt, zou een exemplaar zijn van de zeldzame soort Filipijnse krokodillen van de Mindanao-eilanden zijn, waarvan er nog maar 250 in het wild leven. Een vrouwtje van dezelfde soort leeft nog steeds in de dierentuin van Zürich, zei Rübel. Of de dierentuin op zoek gaat naar een nieuw mannetje is nog niet beslist.

Meer uit Buitenland

VN-Mensenrechtenkantoor verwelkomt vredesprijs voor Pillay

GENÈVE (ANP/RTR) - Het VN-Mensenrechtenkantoor heeft verheugd gereageerd op de toekenning van de Nobelprijs voor de Vrede aan voormalig hoofd Navanethem Pillay. Zij leidde het bureau van 2008 tot 2014.

11 minuten geleden
Zware rellen in Brussel op protestdag

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In de buurt van het belangrijke treinstation Brussel-Centraal zijn in de Belgische hoofdstad zware rellen uitgebroken. Er hebben zich honderden in het zwart geklede jongeren verzameld en de politie wordt bekogeld met houten balken, glazen flessen en vuilnisbakken. Agenten reageren met traangas en door een waterkanon in te zetten.

14 minuten geleden
Nobelprijs voor de Vrede naar Navanethem Pillay

OSLO (ANP) - De Nobelprijs voor de Vrede gaat dit jaar naar rechter en oud-VN-mensenrechtenchef Navanethem Pillay. Zij krijgt de prijs voor haar inzet voor vrede en internationaal recht, aldus het Noorse Nobelcomité vrijdag. Het comité stelt dat de Zuid-Afrikaanse "de reikwijdte en de impact van het internationaal recht aanzienlijk heeft vergroot". Pillay was rechter bij het hooggerechtshof van Zuid-Afrika, het Rwandatribunaal en het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

53 minuten geleden
Russisch techbedrijf Yandex meldt nieuwe aanval op datacentrum

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische techreus Yandex heeft opnieuw melding gemaakt van een aanval op een datacentrum, de tweede in twee dagen. Een droneaanval trof een locatie in de regio Kaloega.

1 uur geleden
Ethiopië eist in brief aan VN terugtrekking troepen van Eritrea

ADDIS ABEBA (ANP/RTR) - Ethiopië heeft in een brief aan de Veiligheidsraad van de VN geëist dat het buurland Eritrea zijn troepen terugtrekt uit Ethiopië. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken Gedion Timothewos laat de aanwezigheid van Eritrese troepen op het grondgebied van Ethiopië geen andere keuze dan dat het land zich tegen Eritrea verdedigt. Hij spreekt van "schaamteloze agressie en een complete invasie". Het Eritrese regime weerspreekt dit.

2 uur geleden
Doden bij aanvallen op luchthaven Saudische hoofdstad

RIYAD (ANP/RTR/AFP) - Zeker drie Saudische burgers zijn om het leven gekomen bij twee aanvallen op de luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad. Dat meldt de burgerluchtvaartautoriteit. De aanvallen vonden donderdag al plaats.

2 uur geleden
Mamdani wil dat Trump activiteiten ICE in New York beëindigt

NEW YORK (ANP/AFP) - Burgemeester Zohran Mamdani van New York gaat van de Amerikaanse president Donald Trump eisen dat immigratiedienst ICE alle handhavingsacties in de stad staakt. Dat schreef Mamdani donderdag op X, nadat ICE een man in New York zou hebben neergeschoten.

6 uur geleden