Dierenrechtenorganisaties naar de rechter om afschieten damherten
DEN HAAG (ANP) - Twee dierenrechtenorganisaties stappen opnieuw naar de rechter om te voorkomen dat de provincie Zuid-Holland alle damherten in de Hoeksche Waard laat afschieten. Animal Rights en Fauna4Life deden dat enkele jaren geleden ook al, toen met succes. De rechter vond dat Zuid-Holland het besluit om alle dieren af te schieten niet goed had onderbouwd.
De provincie heeft daarna onderzoek laten doen naar alle mogelijkheden om de populatie damherten in de Hoeksche Waard binnen de perken te houden. Volgens Zuid-Holland blijkt dat afschieten "de enige optie" is. De provincie wil dat binnen vijf jaar alle dieren, naar schatting een stuk of veertig, zijn gedood.
Animal Rights en Fauna4Life leggen zich daar echter niet bij neer. Beide organisaties kondigen aan weer naar de rechter te stappen. "We willen dit besluit van tafel laten gooien", zegt Aysis Plet van Animal Rights. "Dat is de vorige keer gelukt en daar gaan we nu weer voor." Ze vindt het "geen goed idee" om jagers "een vrijkaart te geven voor een slachtpartij in de Hoeksche Waard". Volgens de woordvoerster van Animal Rights zit er echter "een sterke lobby" achter dit besluit van de provincie.
Damherten behoren tot de beschermde diersoorten. Toch kunnen provincies onder bepaalde voorwaarden ontheffing verlenen voor afschot. Zuid-Holland wil de damherten weg hebben uit de Hoeksche Waard, omdat dit volgens de provincie geen leefgebied is voor deze dieren. Ze vormen volgens de provincie een bedreiging voor de biodiversiteit, richten schade aan de landbouw aan en zouden de verkeersveiligheid in gevaar brengen. "Maar er zijn prima alternatieve maatregelen om schade aan landbouw of gevaar voor het verkeer aan te pakken", aldus Pauline de Jong van Fauna4Life.
Meer uit Binnenland
PANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.
55 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
21 uur geleden