Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dierenrechtenorganisaties naar de rechter om afschieten damherten

Dierenrechtenorganisaties naar de rechter om afschieten damherten

DEN HAAG (ANP) - Twee dierenrechtenorganisaties stappen opnieuw naar de rechter om te voorkomen dat de provincie Zuid-Holland alle damherten in de Hoeksche Waard laat afschieten. Animal Rights en Fauna4Life deden dat enkele jaren geleden ook al, toen met succes. De rechter vond dat Zuid-Holland het besluit om alle dieren af te schieten niet goed had onderbouwd.

De provincie heeft daarna onderzoek laten doen naar alle mogelijkheden om de populatie damherten in de Hoeksche Waard binnen de perken te houden. Volgens Zuid-Holland blijkt dat afschieten "de enige optie" is. De provincie wil dat binnen vijf jaar alle dieren, naar schatting een stuk of veertig, zijn gedood.

Animal Rights en Fauna4Life leggen zich daar echter niet bij neer. Beide organisaties kondigen aan weer naar de rechter te stappen. "We willen dit besluit van tafel laten gooien", zegt Aysis Plet van Animal Rights. "Dat is de vorige keer gelukt en daar gaan we nu weer voor." Ze vindt het "geen goed idee" om jagers "een vrijkaart te geven voor een slachtpartij in de Hoeksche Waard". Volgens de woordvoerster van Animal Rights zit er echter "een sterke lobby" achter dit besluit van de provincie.

Damherten behoren tot de beschermde diersoorten. Toch kunnen provincies onder bepaalde voorwaarden ontheffing verlenen voor afschot. Zuid-Holland wil de damherten weg hebben uit de Hoeksche Waard, omdat dit volgens de provincie geen leefgebied is voor deze dieren. Ze vormen volgens de provincie een bedreiging voor de biodiversiteit, richten schade aan de landbouw aan en zouden de verkeersveiligheid in gevaar brengen. "Maar er zijn prima alternatieve maatregelen om schade aan landbouw of gevaar voor het verkeer aan te pakken", aldus Pauline de Jong van Fauna4Life.

Meer uit Binnenland

Brandstofaccijnzen per 1 januari alsnog iets omhoog

DEN HAAG (ANP) - De brandstofaccijnzen gaan per 1 januari alsnog iets omhoog. De Tweede Kamer heeft in meerderheid ingestemd met een voorstel van de ChristenUnie om een deel van het geld dat bestemd was om automobilisten een jaar langer korting te geven op deze belasting, in te zetten om bezuinigingen op het openbaar vervoer te voorkomen.

33 minuten geleden
Strafrechtadvocaat Stijn Franken overleden

DEN HAAG (ANP) - Strafrechtadvocaat Stijn Franken is op 58-jarige leeftijd overleden, dat heeft zijn advocatenkantoor Spijker Strafrechtadvocaten donderdag bekendgemaakt. Franken was al enige tijd ziek. Hij leed aan kanker.

1 uur geleden
Inspectie: blinde vlekken in zorg verdachte mesaanval Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - In de laatste maanden voor het dodelijke steekincident bij de Erasmusbrug in Rotterdam hadden de instanties verdachte Ayoub M. niet voldoende in beeld. Ze deelden niet al hun informatie over hem met elkaar. Daardoor waren er blinde vlekken in zorg en toezicht. Dit constateren de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in een donderdag gepubliceerd rapport.

2 uur geleden
Man krijgt cel voor plannen aanslag op Songfestival in Rotterdam

LUXEMBURG (ANP) - Een Zweed is schuldig bevonden aan het plannen van een aanslag op het Eurovisie Songfestival in Rotterdam in 2020. Een Luxemburgse rechtbank heeft hem acht jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk, melden Luxemburgse media.

2 uur geleden
Utrecht wil met gebiedsplan natuur, bouwers en boeren helpen

UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft een uitgebreid pakket maatregelen opgesteld voor de komende tien jaar in het landelijk gebied. Belangrijkste doel van het ontwerp Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) is het weer op gang brengen van de vergunningverlening. Daarnaast wil de provincie met de maatregelen werken aan natuurherstel, de kwaliteit van bodem en water verbeteren en de boeren weer perspectief bieden.

3 uur geleden
Vermist meisje uit Tilburg is terecht en 'in goede gezondheid'

TILBURG (ANP) - Het 15-jarige meisje uit Tilburg dat vermist was, is terecht. De politie meldt dat ze "in goede gezondheid" is gevonden.

3 uur geleden
Wetenschappers willen bescherming betrouwbare klimaatinformatie

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet zich inzetten voor betrouwbare informatie over het klimaat, vinden meer dan 120 wetenschappers. Ze roepen de formerende partijen D66 en CDA op tot maatregelen "die de kwaliteit van klimaatinformatie beschermen", zowel online als offline.

4 uur geleden