Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dierenrechtenorganisaties Italië boos om afmaken beer in Alpen

Dierenrechtenorganisaties Italië boos om afmaken beer in Alpen

MEZZANA (ANP/AFP) - Italiaanse dierenrechtenorganisaties zijn boos om het afmaken van een beer in de Alpen. Volgens de autoriteiten was het dier "gevaarlijk" voor wandelaars, had hij een "buitensporig zelfvertrouwen" en kwam hij vaak in bewoonde gebieden.

De 2,5-jarige mannelijke beer, die de naam M90 heeft gekregen, heeft meerdere keren wandelaars achtervolgd. Het laatste incident was op 28 januari, toen hij 500 meter achter een koppel aanliep op een bospad bij Mezzana, in het Noord-Italiaanse gebied Val di Sole. Daarna werd besloten om M90 te doden. Lokale autoriteiten vinden dat het aantal beren in de regio moet worden teruggebracht.

De Italiaanse tak van de Internationale Organisatie voor Dierenbescherming (OIPA) noemt die beslissing "kortzichtig". Volgens hen was het een jonge beer die een paar keer gezien was en enkel verantwoordelijk zou zijn voor schade aan een hek en een vuilnisbak.

Het doden van beren is omstreden in Italië. Afgelopen jaar ontstond een verhitte discussie nadat een jogger was gedood door een beer. De autoriteiten konden de "probleembeer" JJ4 gevangennemen, maar activisten demonstreerden voor haar vrijlating omdat ze onschuldig zou zijn. Het leidde tot een slepende rechtszaak en tot het voornemen van de Italiaanse regering om beren het land uit te zetten. JJ4 zit in afwachting van een uitspraak van de rechter nog altijd vast. Er leven naar schatting tussen de 120 en 200 beren in Italië.

Meer uit Buitenland

Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

17 minuten geleden
Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

2 uur geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

2 uur geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

5 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

5 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

5 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

5 uur geleden