Dierenrechtenorganisaties Italië boos om afmaken beer in Alpen
MEZZANA (ANP/AFP) - Italiaanse dierenrechtenorganisaties zijn boos om het afmaken van een beer in de Alpen. Volgens de autoriteiten was het dier "gevaarlijk" voor wandelaars, had hij een "buitensporig zelfvertrouwen" en kwam hij vaak in bewoonde gebieden.
De 2,5-jarige mannelijke beer, die de naam M90 heeft gekregen, heeft meerdere keren wandelaars achtervolgd. Het laatste incident was op 28 januari, toen hij 500 meter achter een koppel aanliep op een bospad bij Mezzana, in het Noord-Italiaanse gebied Val di Sole. Daarna werd besloten om M90 te doden. Lokale autoriteiten vinden dat het aantal beren in de regio moet worden teruggebracht.
De Italiaanse tak van de Internationale Organisatie voor Dierenbescherming (OIPA) noemt die beslissing "kortzichtig". Volgens hen was het een jonge beer die een paar keer gezien was en enkel verantwoordelijk zou zijn voor schade aan een hek en een vuilnisbak.
Het doden van beren is omstreden in Italië. Afgelopen jaar ontstond een verhitte discussie nadat een jogger was gedood door een beer. De autoriteiten konden de "probleembeer" JJ4 gevangennemen, maar activisten demonstreerden voor haar vrijlating omdat ze onschuldig zou zijn. Het leidde tot een slepende rechtszaak en tot het voornemen van de Italiaanse regering om beren het land uit te zetten. JJ4 zit in afwachting van een uitspraak van de rechter nog altijd vast. Er leven naar schatting tussen de 120 en 200 beren in Italië.
Meer uit Buitenland
CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
9 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
11 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
11 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
12 uur geleden