Dierenrechtenorganisaties Italië boos om afmaken beer in Alpen
MEZZANA (ANP/AFP) - Italiaanse dierenrechtenorganisaties zijn boos om het afmaken van een beer in de Alpen. Volgens de autoriteiten was het dier "gevaarlijk" voor wandelaars, had hij een "buitensporig zelfvertrouwen" en kwam hij vaak in bewoonde gebieden.
De 2,5-jarige mannelijke beer, die de naam M90 heeft gekregen, heeft meerdere keren wandelaars achtervolgd. Het laatste incident was op 28 januari, toen hij 500 meter achter een koppel aanliep op een bospad bij Mezzana, in het Noord-Italiaanse gebied Val di Sole. Daarna werd besloten om M90 te doden. Lokale autoriteiten vinden dat het aantal beren in de regio moet worden teruggebracht.
De Italiaanse tak van de Internationale Organisatie voor Dierenbescherming (OIPA) noemt die beslissing "kortzichtig". Volgens hen was het een jonge beer die een paar keer gezien was en enkel verantwoordelijk zou zijn voor schade aan een hek en een vuilnisbak.
Het doden van beren is omstreden in Italië. Afgelopen jaar ontstond een verhitte discussie nadat een jogger was gedood door een beer. De autoriteiten konden de "probleembeer" JJ4 gevangennemen, maar activisten demonstreerden voor haar vrijlating omdat ze onschuldig zou zijn. Het leidde tot een slepende rechtszaak en tot het voornemen van de Italiaanse regering om beren het land uit te zetten. JJ4 zit in afwachting van een uitspraak van de rechter nog altijd vast. Er leven naar schatting tussen de 120 en 200 beren in Italië.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/RTR/AFP) - De regering van Bulgarije stapt op na de wekenlange massaprotesten in het land. De demonstranten uitten hun onvrede over het economische beleid en corruptie.
19 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Als Europa Oekraïne de oorlog tegen Rusland laat verliezen, betaalt het een hoge prijs, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Dan moet het vele honderden miljarden euro's extra in zijn verdediging tegen Rusland steken, gaan de economie en de nationale begrotingen onderuit en zijn zware bezuinigingen nodig, zei Rutte in een grote toespraak in Berlijn.
32 minuten geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Oostenrijkse parlement heeft ingestemd met een gedeeltelijk hoofddoekverbod op scholen. Meisjes tot 14 jaar mogen hun hoofd niet meer bedekken volgens "islamitische tradities", bijvoorbeeld met een hoofddoek of boerka.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten voorstellen gestuurd over het afstaan van grondgebied aan Rusland, zegt de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. De door Oekraïne aangepaste Amerikaanse vredesvoorstellen, met daarin ook "welke territoriale concessies Oekraïne zou kunnen accepteren", zijn afgerond, zei Merz donderdag tijdens een persconferentie met NAVO-topman Mark Rutte.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is in de nacht van woensdag op donderdag in het openbaar verschenen in Oslo. Dat was te zien via een livestream op haar Instagram-account. Het was haar eerste publieke optreden in elf maanden.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.
7 uur geleden