Dierenrechtenorganisaties Italië boos om afmaken beer in Alpen
MEZZANA (ANP/AFP) - Italiaanse dierenrechtenorganisaties zijn boos om het afmaken van een beer in de Alpen. Volgens de autoriteiten was het dier "gevaarlijk" voor wandelaars, had hij een "buitensporig zelfvertrouwen" en kwam hij vaak in bewoonde gebieden.
De 2,5-jarige mannelijke beer, die de naam M90 heeft gekregen, heeft meerdere keren wandelaars achtervolgd. Het laatste incident was op 28 januari, toen hij 500 meter achter een koppel aanliep op een bospad bij Mezzana, in het Noord-Italiaanse gebied Val di Sole. Daarna werd besloten om M90 te doden. Lokale autoriteiten vinden dat het aantal beren in de regio moet worden teruggebracht.
De Italiaanse tak van de Internationale Organisatie voor Dierenbescherming (OIPA) noemt die beslissing "kortzichtig". Volgens hen was het een jonge beer die een paar keer gezien was en enkel verantwoordelijk zou zijn voor schade aan een hek en een vuilnisbak.
Het doden van beren is omstreden in Italië. Afgelopen jaar ontstond een verhitte discussie nadat een jogger was gedood door een beer. De autoriteiten konden de "probleembeer" JJ4 gevangennemen, maar activisten demonstreerden voor haar vrijlating omdat ze onschuldig zou zijn. Het leidde tot een slepende rechtszaak en tot het voornemen van de Italiaanse regering om beren het land uit te zetten. JJ4 zit in afwachting van een uitspraak van de rechter nog altijd vast. Er leven naar schatting tussen de 120 en 200 beren in Italië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
2 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.
3 uur geleden