Dierenrechtenorganisaties in spanning na verkiezingen
DEN HAAG (ANP) - Dierenrechtenorganisaties zitten nog in spanning over de gevolgen van de verkiezingsuitslag. "PVV moet er nog maar uit zien te komen met VVD en NSC", zegt directeur Sandra Beuving van de Stichting Ondersteuning Dierencoalitie. Ze spreekt de hoop uit dat het "dierwaardig maken" van de veehouderij prioriteit krijgt binnen een nieuwe regering.
"Bij PVV kennen we Dion Graus als voorvechter van dieren", zegt Beuving. Er moet volgens haar nog worden afgewacht hoeveel invloed het Tweede Kamerlid uiteindelijk zal hebben op toekomstig beleid "De vraag is hoe hij in de onderhandelingen dierenwelzijn erdoor kan krijgen bij andere partijen."
Beuving zegt dat ook nog onduidelijk is wat precies verwacht kan worden van NSC van Pieter Omtzigt. De partij wekte volgens haar bij het zogeheten DierenDebat begin november de indruk "voor reden vatbaar te zijn" en open te staan voor argumenten. "Daar zit potentie", concludeert Beuving.
Wilde dieren
De directeur is kritischer over partijen als de VVD en BBB. "Van de VVD weten we dat ze op gebied van veehouderij het dierenwelzijn niet hoog hebben zitten. Op gebied van gezelschapsdieren hebben ze wel stappen gezet", concludeert ze. "De BBB is geen partij die dierenwelzijn voorstaat."
Beuving hoopt dat de volgende coalitie werk maakt van het beschermen van wilde dieren in de natuur. Ze wil ook dat de veehouderij "dierwaardig" wordt gemaakt. Daarmee wordt bedoeld dat dieren natuurlijk gedrag kunnen vertonen. "Varkens wroeten in de modder, kippen scharrelen. En er worden dan geen lichamelijke ingrepen meer uitgevoerd, zoals het afknippen van varkensstaartjes."
Meer uit Politiek
LELYSTAD (ANP) - De fractievoorzitter van de BBB in de provincie Flevoland, Anja Keuter, heeft haar zetel ingeleverd. Ze verlaat de provinciale politiek omdat ze van de rechter een taakstraf heeft gekregen voor illegale praktijken bij haar visserijbedrijf. "Ik wil voorkomen dat de fractie, zowel provinciaal als landelijk, wordt belast met de (negatieve) aandacht die deze uitspraak en een eventueel vervolgtraject met zich kunnen meebrengen", aldus Keuter in een schriftelijke reactie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wouter Koolmees vindt zijn taak als verkenner "een interessante puzzel" die "ingewikkeld" is, omdat verschillende partijen blokkades opwerpen. Daarmee doelt hij op de VVD, die een coalitie met GroenLinks-PvdA uitsluit, maar ook op de partijen die samenwerking met Forum voor Democratie of de PVV uitsluiten. Dinsdagavond brengt hij verslag uit aan Kamervoorzitter Martin Bosma. Daarover debatteert de Tweede Kamer donderdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Senaatsvoorzitter Mei Li Vos (GroenLinks-PvdA) is op gesprek geweest bij verkenner Wouter Koolmees en gaf toe dat het vooral om een formaliteit ging. "Kan, maar formaliteiten zijn ook goed", antwoordde ze toen een journalist dit vermoeden uitsprak. "Het is ook niet mijn rol om een voorkeur te geven, dat is echt aan de partijen in de Tweede Kamer", zei ze voor het gesprek. De politica heeft alleen de positie van de Eerste Kamer toegelicht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft 2,5 miljard euro klaargezet voor wegen, fietspaden en tramlijnen van en naar nieuwe woonwijken. Het geld was al afgesproken in het regeerakkoord door de toenmalige coalitiepartijen PVV, VVD, NSC en BBB en wordt nu door de drie betrokken bewindslieden verdeeld.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz ziet een formatie met in eerste instantie alleen D66, CDA en VVD als een mogelijke optie. "Dat zou kunnen", liet de VVD-leider desgevraagd weten na afloop van een gesprek met verkenner Wouter Koolmees. Al voegde ze eraan toe dat een formatie van vier of vijf partijen haar voorkeur heeft.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grenscontroles die de Koninklijke Marechaussee (KMar) uitvoert om migranten zonder geldige papieren tegen te houden, worden met een half jaar verlengd, schrijft asielminister David van Weel (VVD) in een Kamerbrief. Volgens de demissionaire bewindsman is dat nodig "gezien de voortdurende dreiging voor de openbare orde", zonder toe te lichten wat die dreiging precies inhoudt.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klaas Verschuure, die in het verleden wethouder was in Utrecht, is maandag voorgedragen om wethouder in Den Haag te worden. De Haagse afdeling van D66 wil dat hij de plek overneemt van Robert van Asten, die lid van de Tweede Kamer wordt.
16 uur geleden