Dierenrechtenclubs vinden aanpak wolf in Hengelo amateuristisch
ARNHEM (ANP) - Dierenrechtenorganisaties vinden dat de kwestie rond de wolf die maandag urenlang in een schuur in het Gelderse dorp Hengelo lag amateuristisch is afgehandeld. Het dier werd door een dierenarts verdoofd en nagekeken op verwondingen. De wolf mankeerde niets en werd uiteindelijk vrijgelaten in een bos, meldde de provincie Gelderland.
Volgens Animal Rights en De Faunabescherming had het roofdier eerst onderzocht moeten worden in een opvangcentrum. "Dit had beter opgelost moeten worden en daar moet een beter protocol voor komen", aldus beide organisaties.
"Wij denken dat dit een dier in nood was", zegt een woordvoerder van Animal Rights. "Een wolf gaat niet zomaar in een schuur liggen. Wij denken dat het onderzoek van de dierenarts daarom wel heel oppervlakkig is geweest." Ook De Faunabescherming gaat ervan uit dat de wolf een "traumatische ervaring" had gehad, zegt voorzitter Niko Koffeman. "Vervolgens zie je dat het bevoegd gezag niet is ingespeeld op dit soort situaties."
Geen verwondingen
Wolven zijn schuwe dieren en mijden doorgaans drukke plekken. Volgens de provincie was het daardoor aannemelijk dat er iets aan de hand was met de wolf die in een woonwijk in Hengelo opdook. Gedacht werd dat het dier zou zijn aangereden, meldden regionale media, maar de dierenarts die het beest verdoofde en onderzocht kon geen zichtbare verwondingen vinden. Waarom de wolf er dan toch voor koos bewoond gebied in te gaan, is niet duidelijk.
Een woordvoerder van de provincie Gelderland herhaalde dinsdag dat er geen bewijs is dat de wolf is aangereden. Dat scenario volledig uitsluiten kan de provincie echter niet, stelt de zegsman. De dierenarts kon geen sporen zoals botbreuken of blauwe plekken ontdekken bij het dier. De wolf was wel wat stijf en had wondjes op zijn tong, maar was volgens de arts verder gezond. De provincie staat daarom nog steeds achter het besluit om het dier vrij te laten, voegt de woordvoerder toe.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.
50 minuten geledenEERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.
6 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
16 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
17 uur geleden