Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dierenrechtenclubs vinden aanpak wolf in Hengelo amateuristisch

Dierenrechtenclubs vinden aanpak wolf in Hengelo amateuristisch

ARNHEM (ANP) - Dierenrechtenorganisaties vinden dat de kwestie rond de wolf die maandag urenlang in een schuur in het Gelderse dorp Hengelo lag amateuristisch is afgehandeld. Het dier werd door een dierenarts verdoofd en nagekeken op verwondingen. De wolf mankeerde niets en werd uiteindelijk vrijgelaten in een bos, meldde de provincie Gelderland.

Volgens Animal Rights en De Faunabescherming had het roofdier eerst onderzocht moeten worden in een opvangcentrum. "Dit had beter opgelost moeten worden en daar moet een beter protocol voor komen", aldus beide organisaties.

"Wij denken dat dit een dier in nood was", zegt een woordvoerder van Animal Rights. "Een wolf gaat niet zomaar in een schuur liggen. Wij denken dat het onderzoek van de dierenarts daarom wel heel oppervlakkig is geweest." Ook De Faunabescherming gaat ervan uit dat de wolf een "traumatische ervaring" had gehad, zegt voorzitter Niko Koffeman. "Vervolgens zie je dat het bevoegd gezag niet is ingespeeld op dit soort situaties."

Geen verwondingen

Wolven zijn schuwe dieren en mijden doorgaans drukke plekken. Volgens de provincie was het daardoor aannemelijk dat er iets aan de hand was met de wolf die in een woonwijk in Hengelo opdook. Gedacht werd dat het dier zou zijn aangereden, meldden regionale media, maar de dierenarts die het beest verdoofde en onderzocht kon geen zichtbare verwondingen vinden. Waarom de wolf er dan toch voor koos bewoond gebied in te gaan, is niet duidelijk.

Een woordvoerder van de provincie Gelderland herhaalde dinsdag dat er geen bewijs is dat de wolf is aangereden. Dat scenario volledig uitsluiten kan de provincie echter niet, stelt de zegsman. De dierenarts kon geen sporen zoals botbreuken of blauwe plekken ontdekken bij het dier. De wolf was wel wat stijf en had wondjes op zijn tong, maar was volgens de arts verder gezond. De provincie staat daarom nog steeds achter het besluit om het dier vrij te laten, voegt de woordvoerder toe.

Meer uit Binnenland

België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

8 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

10 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

14 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

17 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

17 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

17 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

20 uur geleden