Dierenrechtenclubs vinden aanpak wolf in Hengelo amateuristisch
ARNHEM (ANP) - Dierenrechtenorganisaties vinden dat de kwestie rond de wolf die maandag urenlang in een schuur in het Gelderse dorp Hengelo lag amateuristisch is afgehandeld. Het dier werd door een dierenarts verdoofd en nagekeken op verwondingen. De wolf mankeerde niets en werd uiteindelijk vrijgelaten in een bos, meldde de provincie Gelderland.
Volgens Animal Rights en De Faunabescherming had het roofdier eerst onderzocht moeten worden in een opvangcentrum. "Dit had beter opgelost moeten worden en daar moet een beter protocol voor komen", aldus beide organisaties.
"Wij denken dat dit een dier in nood was", zegt een woordvoerder van Animal Rights. "Een wolf gaat niet zomaar in een schuur liggen. Wij denken dat het onderzoek van de dierenarts daarom wel heel oppervlakkig is geweest." Ook De Faunabescherming gaat ervan uit dat de wolf een "traumatische ervaring" had gehad, zegt voorzitter Niko Koffeman. "Vervolgens zie je dat het bevoegd gezag niet is ingespeeld op dit soort situaties."
Geen verwondingen
Wolven zijn schuwe dieren en mijden doorgaans drukke plekken. Volgens de provincie was het daardoor aannemelijk dat er iets aan de hand was met de wolf die in een woonwijk in Hengelo opdook. Gedacht werd dat het dier zou zijn aangereden, meldden regionale media, maar de dierenarts die het beest verdoofde en onderzocht kon geen zichtbare verwondingen vinden. Waarom de wolf er dan toch voor koos bewoond gebied in te gaan, is niet duidelijk.
Een woordvoerder van de provincie Gelderland herhaalde dinsdag dat er geen bewijs is dat de wolf is aangereden. Dat scenario volledig uitsluiten kan de provincie echter niet, stelt de zegsman. De dierenarts kon geen sporen zoals botbreuken of blauwe plekken ontdekken bij het dier. De wolf was wel wat stijf en had wondjes op zijn tong, maar was volgens de arts verder gezond. De provincie staat daarom nog steeds achter het besluit om het dier vrij te laten, voegt de woordvoerder toe.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - De systeemstoring die dinsdag zorgt voor uitval van treinen bij Breda, duurt ten minste tot 10.15 uur. Dat meldt de NS. Eerder verwachtte het spoorbedrijf dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn. Volgens de NS ligt de oplossing van het probleem, waarvan de oorzaak nog onduidelijk is, bij ProRail.
2 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Er is dinsdagochtend geen treinverkeer mogelijk van en naar Breda. Dat komt door een systeemstoring en duurt naar verwachting van de NS tot 08.15 uur. Volgens een woordvoerder van de NS heeft de storing te maken met wissels en is ProRail daarvoor verantwoordelijk. Een woordvoerder van ProRail bevestigt dat het gaat om een sein- en wisselstoring, maar zegt ook dat de monteur nog niet ter plekke is en dat de verwachte eindtijd van de NS een schatting is. "Dit kan nog wel eens langer duren," zei hij. "We weten nog niet precies wat er aan de hand is."
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle. Er is geen kans meer op uitbreiding van de brand en er is geen asbest bij betrokken, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - In de historische binnenstad van Leeuwarden woedt in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand in een woning aan de Grote Hoogstraat. De Veiligheidsregio Fryslân meldt dat het pand aan de voorzijde op instorten staat. Eerder was al duidelijk dat de bovenste verdieping en het dak volledig in brand stonden en het vuur was overgeslagen naar naastgelegen panden.
3 uur geleden