Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dierenpensions weer vol met feestdagen, ook druk buiten piekmaanden

Dierenpensions weer vol met feestdagen, ook druk buiten piekmaanden

AMERSFOORT (ANP) - De meeste dierenpensions zijn rond de feestdagen volgeboekt. Dat is wel vaker zo in deze tijd van het jaar, maar een woordvoerder van brancheorganisatie Dibevo ziet dat het er ook buiten de piekmaanden steeds drukker is.

Rond de feestdagen brengen veel baasjes hun huisdier naar dierenpensions, omdat ze op vakantie gaan of omdat hun dieren bang zijn voor het harde geluid van vuurwerk. De woordvoerder zegt dat de meeste pensions tijdens de feestdagen nu al volgeboekt zijn, maar in de dagen ervoor is er mogelijk iets meer ruimte. "Als mensen goed zoeken, is er hier en daar nog wel een plekje te vinden", aldus de zegsman.

Normaal hebben dierenpensions het vooral druk in de zomer, als veel mensen op vakantie zijn, en in december, maar de woordvoerder ziet dat het ook buiten deze piekmaanden steeds vaker druk is. Volgens hem komt dat omdat meer mensen een huisdier hebben sinds corona. Daardoor zijn er ook meer mensen die hun huisdier naar een pension brengen als ze niet thuis zijn.

Vuurwerk

Ook heeft de woordvoerder het idee dat er meer aandacht is voor dierenwelzijn, helemaal tijdens de feestdagen. Er zijn daardoor meer mensen die op het idee komen om hun huisdier naar een dierenpension te brengen met oud en nieuw.

Wie zijn of haar huisdier nog kwijt wil met de feestdagen, zal nu dus rekening moeten houden met het feit dat pensions vol zitten. "Wij zeggen altijd: boek eerst je dierenpension voordat je op vakantie gaat", zegt de woordvoerder. Op de website huisdierenspecialist.nl kunnen baasjes in de Dierenpensionwijzer zien waar ze met hun huisdier nog terechtkunnen.

De Dierenbescherming laat weten dat voor veel gezelschapsdieren de periode voor oud en nieuw, waarin vaak ook al veel vuurwerk wordt afgestoken, nog vervelender kan zijn dan de jaarwisseling zelf. "Een avond met de jaarwisseling zou, als het echt moet, nog wel te overleven zijn met de juiste voorbereiding", zegt een woordvoerder. Zo adviseert de Dierenbescherming onder meer om dieren te laten wennen aan de geluiden met cd's of apps, en om ze af te leiden door de gordijnen te sluiten of de televisie of radio aan te zetten.

Meer uit Binnenland

Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

48 minuten geleden
Filmpers roept One Battle After Another uit tot film van 2025

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse recensenten hebben de film One Battle After Another met Leonardo DiCaprio uitgeroepen tot de beste bioscoopfilm van het jaar. Als beste Nederlandse film van 2025 werd Voor de meisjes van regisseur Mike van Diem gekozen. Dat maakte de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF), die de verkiezing sinds 2003 organiseert, zaterdag bekend.

55 minuten geleden
Twee gewonden door steekpartij na concert Broederliefde in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.

6 uur geleden
Winterswijkse IJsvereniging tevreden met marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.

10 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.

14 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.

14 uur geleden
Huizen ontruimd in Lichtenvoorde om explosief materiaal

LICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.

14 uur geleden