Dierenpensions weer vol met feestdagen, ook druk buiten piekmaanden
AMERSFOORT (ANP) - De meeste dierenpensions zijn rond de feestdagen volgeboekt. Dat is wel vaker zo in deze tijd van het jaar, maar een woordvoerder van brancheorganisatie Dibevo ziet dat het er ook buiten de piekmaanden steeds drukker is.
Rond de feestdagen brengen veel baasjes hun huisdier naar dierenpensions, omdat ze op vakantie gaan of omdat hun dieren bang zijn voor het harde geluid van vuurwerk. De woordvoerder zegt dat de meeste pensions tijdens de feestdagen nu al volgeboekt zijn, maar in de dagen ervoor is er mogelijk iets meer ruimte. "Als mensen goed zoeken, is er hier en daar nog wel een plekje te vinden", aldus de zegsman.
Normaal hebben dierenpensions het vooral druk in de zomer, als veel mensen op vakantie zijn, en in december, maar de woordvoerder ziet dat het ook buiten deze piekmaanden steeds vaker druk is. Volgens hem komt dat omdat meer mensen een huisdier hebben sinds corona. Daardoor zijn er ook meer mensen die hun huisdier naar een pension brengen als ze niet thuis zijn.
Vuurwerk
Ook heeft de woordvoerder het idee dat er meer aandacht is voor dierenwelzijn, helemaal tijdens de feestdagen. Er zijn daardoor meer mensen die op het idee komen om hun huisdier naar een dierenpension te brengen met oud en nieuw.
Wie zijn of haar huisdier nog kwijt wil met de feestdagen, zal nu dus rekening moeten houden met het feit dat pensions vol zitten. "Wij zeggen altijd: boek eerst je dierenpension voordat je op vakantie gaat", zegt de woordvoerder. Op de website huisdierenspecialist.nl kunnen baasjes in de Dierenpensionwijzer zien waar ze met hun huisdier nog terechtkunnen.
De Dierenbescherming laat weten dat voor veel gezelschapsdieren de periode voor oud en nieuw, waarin vaak ook al veel vuurwerk wordt afgestoken, nog vervelender kan zijn dan de jaarwisseling zelf. "Een avond met de jaarwisseling zou, als het echt moet, nog wel te overleven zijn met de juiste voorbereiding", zegt een woordvoerder. Zo adviseert de Dierenbescherming onder meer om dieren te laten wennen aan de geluiden met cd's of apps, en om ze af te leiden door de gordijnen te sluiten of de televisie of radio aan te zetten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
10 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
11 uur geleden