Dierenorganisaties: vang loslopende kippen en hanen in Utrecht
UTRECHT (ANP) - Alle loslopende hanen en hennen uit het Julianapark in de Utrechtse wijk Zuilen moeten worden gevangen en naar een opvang worden gebracht. De hanen moeten daar kunnen blijven, de kippen moeten worden herplaatst. Dat vinden verschillende dierenorganisaties, die hierover in gesprek willen met de Utrechtse wethouder Lot van Hooijdonk. Buurtbewoners ergeren zich behoorlijk aan vooral het gekraai van de hanen.
Comité Dierennoodhulp, Animal Earth, Dierenrechten Alliantie, Rechten voor al wat leeft en Diervriendelijk Nederland hebben een brief gestuurd naar de wethouder over de kwestie. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over het lot van de kippen en vragen om een diervriendelijke oplossing voor de overlast die ze in Zuilen veroorzaken. Mochten de kosten voor het vangen en herplaatsen van de kippen een probleem zijn voor de gemeente, dan willen de dierenbelangenorganisaties een inzamelingsactie hiervoor houden.
Het is volgens de organisaties overigens belangrijk niet alleen de hanen, maar ook alle hennen in en rond het park te vangen. "Anders is het dweilen met de kraan open en begint het dierenleed samen met de overlast binnen de kortste keren weer opnieuw."
De dierenorganisaties willen ook graag in gesprek over hoe de gemeente dit massaal dumpen van hanen en hennen in de toekomst kan voorkomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
1 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
8 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
8 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
9 uur geleden