Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dierenbescherming wil regels voor vervoer zieke wilde vogels

Dierenbescherming wil regels voor vervoer zieke wilde vogels

DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming wil dat de regering regels opstelt voor het vervoeren van zieke of dode wilde vogels. Met duidelijke regels moet worden voorkomen dat de vogelgriep overspringt op mensen, zoogdieren of andere vogels.

In de Tweede Kamer wordt donderdag gedebatteerd over meerdere natuurkwesties en de Dierenbescherming wil dat er dan aan minister Henk Staghouwer van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) wordt gevraagd om regels voor de dierenambulances bij het vervoeren van vogels die mogelijk vogelgriep hebben. De Dierenbescherming doet geen aanbevelingen bij het kabinet, maar wil duidelijkheid.

"Nu doen lokale dierenambulances allemaal wat anders", aldus een woordvoerder van de Dierenbescherming. "Ook is het de vraag of het opruimen van door vogelgriep gevelde dieren een taak voor vrijwilligers is."

Grondige reiniging

Als er mogelijk sprake is van vogelgriep op een pluimveehouderij zijn er strenge regels, maar voor besmette dieren in het wild zijn die er niet. "Mogelijk vervoer je dan besmettelijke vogels door gebieden waar dat niet mag", aldus een woordvoerder van de Dierenbescherming.

Door de grote hoeveelheid dode vogels komen vrijwilligers van de Dierenambulance amper nog toe aan het eigenlijke werk, het helpen van gewonde dieren zoals egels of katten. "Na elke mogelijk met vogelgriep besmette vogel moet de bus grondig worden gereinigd. Dat kost veel tijd", aldus de woordvoerder. "Ook is het altijd nog zoeken of er wel een dierenarts is die de vogel wil verzorgen of euthanaseren."

Eindverantwoordelijk

Door de capaciteitsproblemen blijven veel kadavers van dode vogels liggen, met als gevolg dat de vogelgriep zich mogelijk verspreid onder vogels of zoogdieren. "Wie is nu eindverantwoordelijk, wie zorgt voor voldoende personeel en aanvoer van middelen", vraagt de Dierenbescherming zich af.

Meer uit Binnenland

Bemanning cruiseschip Hondius gaat in komende uren van boord

ROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.

49 minuten geleden
Techkenners willen transparantie bij besluit overname Solvinity

ROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.

52 minuten geleden
Twee Nederlanders op Gaza-flotilla door Israël van boot gehaald

DEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.

1 uur geleden
Chat politie offline na verkeerd antwoord over Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.

2 uur geleden
Van mishandeling verdachte vrouwen uit Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.

3 uur geleden
Jongerenplatform: 120 gesprekken over stress in eerste examenweek

UTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.

3 uur geleden
Fiscus is mogelijk georganiseerde miljoenenfraude op het spoor

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.

4 uur geleden