Dierenbescherming strijdt voor meer keurmerkvlees op barbecue
DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de mensen die gaan barbecueën legt volgens de Dierenbescherming vlees zonder keurmerk op het rooster. De organisatie wil dat verminderen door middel van een campagne die deze week begint en waarbij producten met drie sterren over het voetlicht worden gebracht. De dieren waarvan dit afkomstig is hebben bijvoorbeeld meer ruimte gehad.
De Dierenbescherming denkt zeker winst te kunnen boeken, omdat 68 procent van ruim duizend ondervraagden antwoordde "vaker" vlees met het Beter Leven-keurmerk te willen kopen om dieren meer leefruimte te geven. Bijna één op de vijf (19 procent) let nu echter op dat logo. De prijs is toch voor velen (54 procent) bepalend en ook gemak is voor bijna de helft van de mensen (45 procent) bij het barbecueën ook erg belangrijk.
Daarom wordt volgens de Dierenbescherming in het barbecueseizoen toch vaak "blijkbaar achteloos" gekozen voor kant-en-klare pakketten met gemarineerd en gesneden vlees en spiesjes en wordt bij de aankoop van barbecuevlees vaak "in het geheel niet" gekeken naar wat er op de verpakking staat.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft in een groot onderzoek naar seksueel misbruik van vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan vier verdachten aangehouden. Vier anderen zijn geïdentificeerd, maar zitten op het moment niet vast. "De verdenkingen tegen de mannen lopen uiteen. Zo hebben zij deelgenomen aan een besloten groep waarin illegaal verkregen beelden van gedrogeerde slachtoffers werden gedeeld", laat de politie weten.
2 uur geledenDIEMEN (ANP) - Voor een beperkt aantal tieners met ernstige obesitas wordt een maagverkleining vergoed vanuit het basispakket, meldt Zorginstituut Nederland donderdag. Het gaat om enkele tientallen jongeren per jaar met ernstig of zeer ernstig overgewicht "bij wie het aanpassen van hun leefstijl en eetpatroon met een intensief traject niet genoeg helpt", aldus het instituut.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland is donderdag code geel van kracht, meldt het KNMI. Het weerinstituut waarschuwt voor enkele "pittige regen- en onweersbuien met kans op windstoten en hagel".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Als Amsterdam mensen echt uit de auto wil hebben, moet de stad gaan doorpakken met zogeheten buurthubs. Daar kunnen gebruikers switchen naar deelscooters en deel(bak)fietsen. De Rekenkamer Amsterdam zegt dat het aanbod van deze hubs nu nog te beperkt is en dat het effect ervan op het stadsverkeer daardoor "te verwaarlozen" is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zuid-Hollandse coalitie heeft de plannen om in het Groene Hart ruimte te maken voor windturbines voorlopig teruggetrokken, maar volgend jaar kunnen alsnog locaties worden opengesteld. In theorie kunnen dat zelfs meer locaties zijn dan de drie die nu concreet in beeld waren. Twaalf potentiële plekken die volgens de provincie technisch geschikt zijn, worden de komende maanden nogmaals onderzocht.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
17 uur geleden