Dierenbescherming klaagt voetballer Zouma aan voor schoppen kat
LONDEN (ANP) - De Britse dierenbeschermingsorganisatie RSPCA klaagt voetballer Kurt Zouma van West Ham United aan. Aanleiding is een filmpje dat op internet circuleerde waarop te zien is dat de 27-jarige Franse international tegen een van zijn katten aanschopt en ook schoenen naar het dier gooit. In een ander filmpje slaat Zouma de kat met de palm van zijn hand in het gezicht, terwijl op de achtergrond gelach is te horen.
De filmpjes, opgenomen door de broer van Zouma (Yoan), zorgden voor grote verontwaardiging. De voetballer heeft zich verontschuldigd voor zijn gedrag en zei dat de katten in orde waren. Voor de RSPCA is dat niet voldoende. De organisatie dient een klacht in op grond van de wet voor dierenwelzijn.
West Ham United gaf Zouma de hoogst mogelijk boete en kledingmerk Adidas verbrak de samenwerking met de speler.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
9 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
11 uur geleden