
Dierenbeschermers: Olifantenleed in Thailand fors gestegen
DEN HAAG (ANP) - Het olifantenleed in Thailand is fors gestegen. Steeds meer van deze dieren worden ingezet om toeristen te vermaken. Het entertainment met de olifanten zal in Thailand en andere Aziatische landen toenemen door de coronacrisis, vreest dierenbeschermingsorganisatie World Animal Protection (WAP).
WAP spreekt na onderzoek over alarmerende trends. De organisatie telde 3837 olifanten in gevangenschap, verspreid over 357 olifantenkampen en -opvangplekken in Thailand, India, Laos, Cambodja, Nepal, Sri Lanka en Maleisië. Het leeuwendeel van de olifanten leeft onder erbarmelijke omstandigheden. Ze zitten vastgeketend aan korte kettingen, leven onder onhygiënische omstandigheden en kunnen amper contact hebben met soortgenoten. Slechts 7 procent van de olifanten in gevangenschap leeft in opvangplekken waar het welzijn hoog is.
Thailand is dé hotspot als het gaat om vermaak met olifanten. Daar groeide het aantal olifanten in gevangenschap in tien jaar met 70 procent, aldus de WAP-dierenbeschermers. In ruim de helft van de kampen worden nog olifantenritten aangeboden.
Extra vermaak
De organisatie verwacht dat olifantenkampen de terugval in inkomsten door corona zullen compenseren door extra vermaak met olifanten aan te bieden. Zo blijven toeristen onbewust dierenleed stimuleren, aldus WAP. Momenteel kun je op 98 locaties meedoen aan het wassen van een olifant.
"Het lijkt misschien een mooi alternatief, maar dat is het niet. Ook achter deze vormen van vermaak schuilt dierenleed. Het is heel misleidend, want ook voor deze activiteit geldt dat de olifanten gruwelijk getraind worden om ze veilig in te kunnen zetten, ze gedwongen worden om mee te draaien in een programma, en ze geen natuurlijk gedrag kunnen vertonen", vindt WAP-Nederland.
Slechts 17 locaties zijn ‘alleen observeren’-plekken, waar olifanten vanaf gepaste afstand kunnen worden bewonderd en er geen direct contact met ze mogelijk is. De 'olifantenvermaakindustrie' (shows, olifantenritten, wassen en voeren of het maken van selfies) levert jaarlijks honderden miljoenen euro's op.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in Madrid overleg geleid over de aanpak van de bosbranden die het land al enige tijd teisteren. Er zijn momenteel negentien natuurbranden die een dreiging vormen en waar de centrale overheid snel moet helpen, met onder andere blusvliegtuigen. Sánchez brengt zondag een bezoek aan de noordwestelijke regio Galicië waar hevige branden woeden en vervolgens aan een getroffen gebied in León.
36 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat hij een echte vrede wil, niet enkel een pauze in Russische aanvallen. Hij vindt dat daarvoor veiligheidsgaranties nodig zijn van zowel Europese landen als van de VS.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese leiders zijn blij dat de Amerikanen een rol willen spelen bij de veiligheid van het door Rusland aangevallen Oekraïne. Ze verwelkomen de verklaring van de Amerikaanse president Trump dat de Verenigde Staten bereid zijn veiligheidsgaranties te geven.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/DPA) - De Hongaarse premier Viktor Orbán meent dat "de wereld een veiliger plaats is dan gisteren" na de top van de presidenten van Rusland en de VS in Alaska. Hij ziet een ommekeer in de vijandige relaties tussen de twee grootmachten.
3 uur geledenKYIV/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat hij maandag in Washington met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump overlegt. Trump had vrijdag in Alaska een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin en sprak daarna in het vliegtuig naar Washington telefonisch uitvoerig met Zelensky.
5 uur geledenPESHAWAR (ANP/BLOOMBERG) - Plotselinge overstromingen veroorzaakt door hevige regenval hebben meer dan 250 mensen het leven gekost in Pakistan en India. De overstromingen hebben geleid tot ernstige verwoestingen in de Zuid-Aziatische regio.
7 uur geledenPHILIPSBURG (ANP/RTR) - Orkaan Erin is geïntensiveerd tot een orkaan van categorie 2, meldt het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC). De orkaan bevindt zich ongeveer 400 kilometer ten noordoosten van Anguilla en beweegt over de oostelijke Atlantische Oceaan richting het Caribisch gebied.
7 uur geleden