
Dierenbeschermers halen 58 katten uit vervuild huis
KATWIJK (ANP) - Dierenbeschermers hebben vorige week in een huis in Katwijk 58 verwaarloosde katten gevonden. Ze leefden met hun baasje in een zwaar vervuild huis, tussen de uitwerpselen waar ook het eten en drinken stond. De Dierenbescherming spreekt van "erbarmelijke omstandigheden".
De wijkagent kwam de situatie op het spoor na een tip. De Dierenbescherming meldt dat de katten verspreid zaten over drie kamers. In het huis verbleven ook een hond en een vogel. Ook de hond was er niet erg goed aan toe. De hond en vogel mag de eigenaar bij zich houden, mits hij met de hond naar de dierenarts gaat.
De katten zijn allemaal met spoed uit het huis weggehaald en ergens anders ondergebracht. De woning wordt schoongemaakt; de bewoner krijgt hulp.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu) wil de doelen om een kringloopeconomie te bereiken "actualiseren". Dat heeft hij gezegd in een debat over dat onderwerp. "We gaan kijken wat er nodig is om het aan de ene kant realistisch te maken, zonder dat je weer zwabberbeleid gaat krijgen."
27 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Haarlem wil het Frans Hals Museum verhuizen naar het voormalige ziekenhuiscomplex Egelantier aan de Gasthuisvest, vlak bij het huidige hoofdgebouw. Die plek is volgens het college van burgemeester en wethouders het beste voor de toekomst van het museum. In oktober besluit de gemeenteraad over de voorkeurslocatie.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrijwel alle partijen in de Amsterdamse gemeenteraad spraken donderdag hun steun uit voor een maatregelenpakket voor de veiligheid van vrouwen, dat dinsdag bekend werd gemaakt. Burgemeester Femke Halsema sprak tijdens een raadsvergadering dat het hier gaat om "een eerste overzicht" en wil de raad betrekken bij de verdere uitwerking ervan de komende maanden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam stelt een veiligheidsrisicogebied in voor het noordelijke deel van de wijk Burgwallen Oude Zijde. De politie mag er preventief fouilleren om te controleren op wapenbezit. Halsema heeft dit besluit genomen omdat het aantal incidenten met (vuur)wapens is toegenomen en omdat er meer (vuur)wapens in delen van de binnenstad worden gevonden. Onder het gebied vallen onder andere de Wallen, de Dam, het Damrak en de ondergrondse metrostations.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Gerard T. (62) blijft nog maximaal een jaar in de cel. Dat heeft de rechtbank in Utrecht donderdag bepaald. T. staat bekend als de Utrechtse serieverkrachter.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kettlebells die bij de Action verkocht zijn, zijn mogelijk licht radioactief. Dit meldt de Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS). De kettlebells kunnen worden teruggebracht naar de winkel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meldplicht bij een vermoeden van huiselijk geweld is geen goed idee, vindt advies- en meldpunt Veilig Thuis. Een meerderheid van de partijen in de Tweede Kamer steunt een maatregelenpakket waar dit in staat.
6 uur geleden