Dierenbeschermers halen 58 katten uit vervuild huis
KATWIJK (ANP) - Dierenbeschermers hebben vorige week in een huis in Katwijk 58 verwaarloosde katten gevonden. Ze leefden met hun baasje in een zwaar vervuild huis, tussen de uitwerpselen waar ook het eten en drinken stond. De Dierenbescherming spreekt van "erbarmelijke omstandigheden".
De wijkagent kwam de situatie op het spoor na een tip. De Dierenbescherming meldt dat de katten verspreid zaten over drie kamers. In het huis verbleven ook een hond en een vogel. Ook de hond was er niet erg goed aan toe. De hond en vogel mag de eigenaar bij zich houden, mits hij met de hond naar de dierenarts gaat.
De katten zijn allemaal met spoed uit het huis weggehaald en ergens anders ondergebracht. De woning wordt schoongemaakt; de bewoner krijgt hulp.
Meer uit Binnenland
LEUSDEN (ANP) - Alle 144 grafstenen van het bekladde Sovjet Ereveld in Leusden zijn schoongemaakt. De erebegraafplaats is sinds maandag weer open voor publiek. De grafstenen werden op 9 en 10 juli beklad met rechts-extremistische leuzen in rode verf. Op de begraafplaats naast het Ereveld liggen meer dan honderd Sovjetsoldaten, die tijdens de Tweede Wereldoorlog als krijgsgevangenen naar Kamp Amersfoort zijn gebracht. Velen zijn daar gefusilleerd.
22 minuten geledenDEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - De provincies Noord-Brabant en Zuid-Holland begrijpen waarom er geen vrachtwagens meer mogen rijden over de Merwedebrug, maar ze hebben wel zorgen om de gevolgen daarvan. Sinds zaterdag zijn vrachtwagens verboden op de brug in de A27 die Brabant en Zuid-Holland verbindt, omdat de boogconstructie op meerdere plekken te zwak blijkt te zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rob van Bree wordt de nieuwe chef van de Amsterdamse politie. Hij volgt per 14 december Peter Holla op, die met pensioen gaat. Van Bree werkte vijf jaar bij de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies, die zware en georganiseerde criminaliteit, terrorisme en buitenlandse inmenging bestrijdt. De politie meldt verder dat Van Bree zich heeft ingezet voor de verbetering van de werkcultuur bij de politie.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - "Het had eigenlijk nooit mogen gebeuren. Maar het is gebeurd en dat vind ik op zijn minst gezegd heel spijtig. Het heeft voor heel veel mensen een lange nasleep." Dat zei de 30-jarige Corné H. maandag aan het begin van de zitting bij de rechtbank in Den Bosch. H. staat daar terecht voor het gijzelen en bedreigen van een aantal medewerkers van de gevangenis in Vught, waar hij in december vorig jaar gedetineerd zat.
3 uur geledenUDENHOUT (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw op een industrieterrein in het Brabantse Udenhout is maandagochtend een grote brand uitgebroken. Het pand is niet meer te redden en de brandweer laat het gecontroleerd uitbranden. Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers, meldt de veiligheidsregio.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde in de eerste zes maanden van 2026 ruim 9 procent meer drugsmisdrijven dan in dezelfde periode een jaar eerder. Afgelopen halfjaar waren er bijna 7900 geregistreerde gevallen van drugsmisdrijven, tegenover ruim 7200 in de eerste jaarhelft van 2025.
7 uur geledenDIRKSLAND (ANP) - Twee mannen zijn in de nacht van zondag op maandag om het leven gekomen bij "een zwaar enkelzijdig ongeval" op de Westdijk in Dirksland. Dat maakte de politie bekend op X. Het gaat om een 33-jarige man uit Middelharnis en een 18-jarige man uit Herkingen, bevestigt de politie na berichtgeving door Rijnmond. De oudste was de bestuurder van de auto, de ander de bijrijder.
8 uur geleden