Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dierenartsen hebben al zo'n 300 dieren uit Oekraïne behandeld

Dierenartsen hebben al zo'n 300 dieren uit Oekraïne behandeld

UTRECHT (ANP) - Dierenartsen die zijn aangesloten bij de stichting Hulp voor Dieren uit Oekraïne hebben samen zo'n driehonderd huisdieren behandeld. Via de stichting kunnen Oekraïense vluchtelingen hun huisdier gratis brengen. Zeker zevenhonderd dierenartsen in Nederland zijn bij de organisatie aangesloten.

Een dier moet normaal gesproken de juiste papieren hebben en allerlei vaccinaties krijgen, voordat het naar Nederland mag reizen. "Met de oorlog in Oekraïne kan dat natuurlijk niet", vertelt een woordvoerder van de stichting. "Maar om ziektes zoals rabiës te voorkomen, is het belangrijk dat alle dieren afkomstig uit Oekraïne naar de dierenarts gaan." In Nederland komt rabiës, oftewel hondsdolheid, niet meer voor. In Oekraïne nog wel. Het is een besmettelijke en dodelijke infectieziekte, die mensen ook kunnen krijgen als ze gebeten, gekrabd of gelikt worden door een dier met hondsdolheid.

Artsen kunnen per dier 250 euro declareren bij de stichting. Vaak zijn de kosten die in rekening worden gebracht lager. "Zo zien we dat dierenartsen soms alleen de medicijnen en vaccinaties declareren, niet het consult", vertelt de woordvoerder. De stichting betaalt de kosten met ontvangen donaties. Inmiddels is daar al zo'n 100.000 euro binnengekomen. "Maar met de kosten is dat ook snel weer uitgegeven."

Klachten

Dierenkliniek Rijnlaan in Utrecht is aangesloten bij de stichting. De opvanglocatie voor Oekraïners in de Jaarbeurs belde afgelopen week nog dierenarts Angela Kersseboom, omdat een spaniël in shock was geraakt na zijn tocht van Oekraïne naar hier. "Uiteindelijk bleek dat dit chocoladebruine hondje niet in shock was. Wel had hij hoge koorts, oorontstekingen en bloed bij de ontlasting. Dus dan starten we een behandeling voor hem op", vertelt de arts.

"Zo'n reis kan heel veel stress meebrengen", zegt Kersseboom. "Eerder kwam een jongen langs met zijn pitbull die de inslag van bommen had meegemaakt. Als je nu alleen al de radio te hard zet, raakt hij overstuur." Dat soort klachten kan de dierenarts niet direct verhelpen. "Daar is veel rust, geduld en liefde voor nodig." Als de klachten aanhouden, is mogelijk begeleiding nodig van een gedragsspecialist. Toch ziet Kersseboom meestal goed verzorgde, gezonde en blije dieren uit Oekraïne, die ondanks hun trauma kwispelend bij haar op tafel zitten.

Meer uit Binnenland

Twee mensen naar ziekenhuis na explosie op zeilboot bij Urk

URK (ANP) - Bij een explosie op een zeilboot in de buurt van Urk zijn twee personen te water geraakt. Zij zijn uit het water gehaald en met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Hoe de twee mensen eraan toe zijn, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Flevoland niet.

2 uur geleden
Nationaal Hitteplan vanaf maandag in hele land van kracht

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is vanaf maandag in het hele land actief. Zondag is het al actief in het zuidoosten van het land, daar worden maximumtemperaturen van rond de 30 graden verwacht. Maandag en dinsdag wordt het 28 tot 36 graden. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de hitte.

2 uur geleden
Nederlander rijdt via navigatie 'iconische' trap Blankenberge af

BLANKENBERGE (ANP) - Een Nederlandse toerist heeft zich zondagochtend met zijn auto klemgereden op een trap in het centrum van de Belgische badplaats Blankenberge, dat meldt de VRT. De 74-jarige man zou genavigeerd hebben met zijn Waze-app, volgens de omroep.

4 uur geleden
Politie vermoedt verband tussen vijf explosies Assen

ASSEN (ANP) - De politie vermoedt dat er een verband bestaat tussen vijf recente explosies bij woningen in Assen. Bij de incidenten raakte niemand gewond.

4 uur geleden
Politie: geen grote incidenten tijdens Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben geen grote incidenten plaatsgevonden tijdens de Canal Parade in Amsterdam en de bijbehorende feesten, meldt de politie. Wel waren er enkele protestacties van pro-Palestinademonstranten waarbij de politie ingreep. Eén persoon werd daarbij aangehouden, omdat deze geen identiteitsbewijs kon laten zien.

6 uur geleden
Twee aanhoudingen voor bekladding Nationaal Monument op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Er zijn twee mensen aangehouden voor de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend. Het gaat om een 27-jarige man uit Hoofddorp en een 39-jarige man uit Polen, meldt de politie.

6 uur geleden
Nog geen grote natuurbranden, maar gevaar is nog niet geweken

ARNHEM (ANP) - Ondanks de chronische droogte in Nederland zijn er in de afgelopen weken nog geen grote natuurbranden geweest. Maar dat kan veranderen als de wind draait. Daarvoor waarschuwt Edwin Kok, landelijk coördinator natuurbrandbeheersing van de brandweer. "De risico's zijn nog niet geweken zolang er geen significante regen valt. En dan heb ik het over wekenlange neerslag", aldus Kok.

6 uur geleden