Dierenambulance voert actie om afmaken serval te voorkomen
DEN HAAG (ANP) - De Dierenambulance voert woensdagmiddag actie voor het gebouw van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in Den Haag omdat zij niet willen dat de in Lexmond teruggevonden serval wordt afgemaakt. Het baasje van de serval wil het dier niet terug en daarop besloot de RVO het dier te laten inslapen, aldus de actievoerders.
De serval ontsnapte in de nacht van vrijdag op zaterdag en werd zaterdag weer gevangen, maar kan nergens heen. Ook Stichting AAP, die exotische dieren in nood opvangt, heeft geen plek. Volgens Gerrit de Boom van de Dierenambulance heeft de stichting een "kleine toespeling" gemaakt dat de serval mogelijk toch daar terechtkan.
Volgens De Boom krijgt de serval "sowieso geen spuitje". De Dierenambulance wil hoe dan ook een andere oplossing voor het dier dan de dood, ook al is ze dan in overtreding. De circa twintig medewerkers van de Dierenambulance die protesteren zijn "boos" om het besluit van de RVO. Voor het gebouw staan ook tien dierenambulances geparkeerd, in een van de wagens zit de serval in een kooi.
Verbod ingegaan
Een woordvoerder van de RVO laat weten dat de Dierenambulance ergens anders moet zijn om het afmaken van de serval aan te vechten. Volgens haar gaat de Dierenambulance donderdag in gesprek met andere partijen over het lot van de serval.
Sinds 1 juli is het verboden een serval als huisdier te hebben, maar mensen die het dier al hebben mogen deze houden tot de serval overlijdt. De Dierenambulance is bang dat meer dieren in de natuur gedumpt zullen worden en de medewerkers zien de ontsnapte serval als begin hiervan. In de nacht van vrijdag op zaterdag ontsnapte ook een andere serval in Helmond. Deze is nog niet terecht.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
25 minuten geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coƶrdinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israƫl en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
21 uur geleden