Dieren blijven in dierentuin Tampa ondanks storm Milton
TAMPA (ANP) - De dieren in de dierentuin van Tampa, een stad in de Amerikaanse staat Florida, zullen niet geëvacueerd worden. Dit ondanks dat storm Milton op de stad afkomt en de dierentuin in een verplichte evacuatiezone ligt, zegt Tiffany Burns, de directeur van de dierenprogramma's. "Niets stoort ze", aldus Burns.
Dierenverzorgers brachten dinsdag alle dieren bijeen. Ook wordt de dierentuin voorzien van generatoren met brandstof, extra voedsel en benodigdheden voor de dieren. "Elke soort reageert anders op grote stormen", zei Burns. Zo verstoppen sommige orang-oetans zich onder dekens en verstoppen uilen en gordeldieren zich in kratten, aldus Burns. Er blijven ook een dozijn dierenverzorgers in de dierentuin tijdens de storm, waaronder een dierenarts en onderhoudspersoneel.
De storm Milton zwakte woensdag lichtjes af naar de derde hoogste sterkte en stevent op Florida af. De directeur van de Amerikaanse National Weather Service, Ken Graham, zei tegen CNN dat hij "doodsbang" is. Zijn grootste zorg zijn de stijgende waterstanden die tot overstromingen kunnen leiden. "Neem het serieus", aldus Graham.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
1 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
2 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
5 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
8 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
10 uur geleden