Dieren blijven in dierentuin Tampa ondanks storm Milton
TAMPA (ANP) - De dieren in de dierentuin van Tampa, een stad in de Amerikaanse staat Florida, zullen niet geëvacueerd worden. Dit ondanks dat storm Milton op de stad afkomt en de dierentuin in een verplichte evacuatiezone ligt, zegt Tiffany Burns, de directeur van de dierenprogramma's. "Niets stoort ze", aldus Burns.
Dierenverzorgers brachten dinsdag alle dieren bijeen. Ook wordt de dierentuin voorzien van generatoren met brandstof, extra voedsel en benodigdheden voor de dieren. "Elke soort reageert anders op grote stormen", zei Burns. Zo verstoppen sommige orang-oetans zich onder dekens en verstoppen uilen en gordeldieren zich in kratten, aldus Burns. Er blijven ook een dozijn dierenverzorgers in de dierentuin tijdens de storm, waaronder een dierenarts en onderhoudspersoneel.
De storm Milton zwakte woensdag lichtjes af naar de derde hoogste sterkte en stevent op Florida af. De directeur van de Amerikaanse National Weather Service, Ken Graham, zei tegen CNN dat hij "doodsbang" is. Zijn grootste zorg zijn de stijgende waterstanden die tot overstromingen kunnen leiden. "Neem het serieus", aldus Graham.
Meer uit Buitenland
PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
6 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
7 uur geleden