Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dieprode beurzen door virusangst, AEX onder 600 punten

Dieprode beurzen door virusangst, AEX onder 600 punten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen stonden maandag diep in het rood door de zorgen over de verdere verspreiding van het nieuwe coronavirus buiten China. Met name in Italië, waar inmiddels vier mensen zijn overleden aan het virus en ruim 150 mensen besmet zijn geraakt, ging de beurs hard onderuit. De Europese luchtvaartmaatschappijen gingen in de uitverkoop door de vrees dat mensen steeds minder gaan reizen door de virusuitbraak.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur bijna 4 procent lager op 592,75 punten. De hoofdindex zakte voor het eerst sinds 4 februari onder de 600 puntengrens. De MidKap raakte 4,6 procent kwijt tot 919,34 punten. Londen, Parijs en Frankfurt leverden tot 3,8 procent in.

De hoofdindex in Milaan kelderde 4,5 procent. De Italiaanse regering kondigde speciale maatregelen aan, die verspreiding van het virus moeten voorkomen. In elf gemeenten, vooral in Lombardije en het aangrenzende Veneto, blijven scholen en bedrijven dicht. Intesa Sanpaolo daalde 4,8 procent. De Italiaanse bank sluit zijn kantoren in het noorden van Italië vanwege de virusuitbraak.

Olieprijzen

De budgetmaatschappijen Ryanair en easyJet, die vooral binnen Europa vliegen, zagen 10 en 12 procent aan waarde verdampen. In Amsterdam leverde Air France-KLM 9,3 procent in. Lufthansa verloor 6,8 procent in Frankfurt en IAG, de eigenaar van British Airways en Iberia, zakte 7,3 procent in Londen. Reisorganisatie TUI daalde 7,8 procent.

Alle 25 AEX-fondsen stonden in het rood. Hekkensluiter was staalconcern ArcelorMittal met een verlies van 7,4 procent. Uitzender Randstad zakte 5,9 procent na een adviesverlaging door HSBC. PostNL verloor 7,5 procent in de MidKap. Het postbedrijf zag de jaarwinst dalen. Analisten van KBC Securities verlaagden hun advies voor het aandeel.

De euro was 1,0814 dollar waard tegen 1,0850 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen ook omlaag door de viruszorgen. Een vat Amerikaanse olie werd 3,5 procent goedkoper op 51,51 dollar. Brentolie kostte 3,6 procent minder op 56,40 dollar per vat. Goud werd ruim 2 procent duurder op ruim 1683 dollar per ounce.

Meer uit Financieel

Fed houdt rente gelijk, wel stemmen in bestuur voor verhoging

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank handhaaft opnieuw de rente in de Verenigde Staten. Binnen het beleidsbepalende comité van de Federal Reserve waren er wel drie stemmen voor een verhoging, maar negen bestuursleden stemden voor het handhaven van de rente.

48 minuten geleden
Air France-KLM en Lufthansa doen definitief bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP) - Zowel Air France-KLM als Lufthansa heeft vlak voor de deadline een definitief bod uitgebracht op de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Air France-KLM en Lufthansa deden in april al een niet-bindend bod voor een minderheidsbelang. De Portugese staat, de volledige eigenaar van TAP, vroeg de concerns daarna binnen drie maanden met een definitief bod te komen.

2 uur geleden
Airbus boekt hogere winst door meer afgeleverde vliegtuigen

TOULOUSE (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar een flink hogere winst behaald, vooral door de levering van meer verkeersvliegtuigen aan klanten. Daarnaast handhaafde de Europese vliegtuigbouwer zijn doelstelling voor de levering van het recordaantal van ongeveer 870 toestellen in heel dit jaar.

2 uur geleden
IMCD winnaar na cijfers, chipbedrijven verder omlaag in AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een kleine winst de handel uitgegaan. Bij de bedrijven was chemicaliëndistributeur IMCD koploper dankzij goed ontvangen cijfers. De chipfondsen gingen echter opnieuw omlaag, ondanks sterke resultaten van chiptoeleverancier ASMI. Daarmee zette de chipsector de zware neergang van deze week door vanwege zorgen bij beleggers over onder meer toenemende concurrentie uit China.

3 uur geleden
Defensieconcern Rheinmetall boekt grootste omzetgroei ooit

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft afgelopen kwartaal zijn grootste omzetgroei ooit geboekt. De inkomsten stegen met ruim twee derde vergeleken met drie maanden eerder dankzij de flink opgeschroefde Europese militaire bestedingen. Ook het aantal bestellingen nam verder toe.

4 uur geleden
LTO: droogte voor agrariërs knellend, nog geen lege schappen

DEN HAAG (ANP) - De droogte begint voor agrariërs inmiddels op meerdere plekken knellend te worden. Dat zegt land- en tuinbouworganisatie LTO. Van lege supermarktschappen lijkt op dit moment nog geen sprake.

5 uur geleden
Al 6 miljoen Europeanen stemden over toekomstige eurobiljetten

FRANKFURT (ANP) - Miljoenen Europeanen hebben al gestemd over de ontwerpen van de nieuwe eurobiljetten. Dat meldt de Europese Centrale Bank (ECB), die aangeeft dat de teller inmiddels op 6 miljoen staat. De tien mogelijke nieuwe ontwerpen werden vorige week door president Christine Lagarde gepresenteerd. Stemmen kan nog tot 21 september.

8 uur geleden