Diepgaand onderzoek Brussel naar overname optiekketen GrandVision
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie begint een volledig onderzoek naar de overname van optiekketen GrandVision door brillenfabrikant EssilorLuxottica. De marktwaakhond is bezorgd dat door de overname minder concurrentie overblijft op de groothandelsmarkt voor brillenglazen en brillen en dat er ook minder keuze is voor consumenten.
EssilorLuxottica heeft merken als Ray-Ban en Oakley in de portefeuille en maakt ook onder licentie brillen voor allerlei modemerken. GrandVision bezit optiekketens als Pearle, Eyewish en GrandOptical.
De commissie wijst erop dat het Frans-Italiaanse EssilorLuxottica de grootste aanbieder van brillen ter wereld is en dat GrandVision de grootste Europese optiekketen is. "In deze consoliderende markt moeten we zorgvuldig nagaan of de geplande overname ertoe zou leiden dat de consumenten meer moeten betalen of minder keuze hebben wanneer ze naar hun lokale opticien gaan", geeft eurocommissaris Margrethe Vestager aan.
Zorgen
Eerder al meldde informatieleverancier MLex dat concurrerende optiekbedrijven bij de Europese toezichthouder hun zorgen hadden geuit over de geplande overname. Zij zouden bang zijn voor hogere prijzen en minder keuze.
De overname van het in Amsterdam genoteerde GrandVision door EssilorLuxottica werd in juli aangekondigd. Het Frans-Italiaanse fusiebedrijf gaf toen al aan maximaal twee jaar voor afronding van de deal uit te trekken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.
6 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.
7 uur geleden