Dienstverleners hebben het drukker, maar Omikron ligt op de loer
LONDEN (ANP/RTR) - Dienstverleners in de eurolanden hebben het in november drukker gekregen, maar mogelijk is er sprake van een tijdelijk effect. Bedrijven gaven namelijk aan onderzoeksbureau IHS Markit aan minder verwachtingen van de toekomstige groei te hebben, onder meer door nieuwe maatregelen vanwege de Omikron-variant van het coronavirus.
Maatregelen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan hebben over het algemeen een groter effect op de dienstensector dan op de industrie. Zo moeten vaak horecazaken (deels) sluiten en krijgen ook winkels beperkingen opgelegd. Ook de reisbranche, die veel last heeft van maatregelen, valt onder de diensten.
De groei van de dienstensector in de eurozone was al lager dan bij een voorlopige meting. Desondanks kwam de inkoopmanagersindex, waarmee de bedrijvigheid wordt gemeten, uit op een stand van 55,9. Alles boven de 50 duidt op groei, daaronder is er sprake van krimp. In oktober was de graadmeter nog op 54,6 uitgekomen.
Meer uit Financieel
BOISE (ANP) - Chipfabrikant Micron heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Het Amerikaanse bedrijf is een belangrijke producent van geavanceerde geheugenchips. Doordat grote techbedrijven massaal investeren in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie, is de vraag naar dat soort halfgeleiders hard gestegen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend lager geƫindigd. Chipbedrijven daalden opnieuw in aanloop naar de publicatie van cijfers van Micron na de slotbel. Chipaandelen gingen eerder deze week ook al omlaag na de razendsnelle opmars in de afgelopen maanden die werd gevoed door optimisme over de uitgaven aan datacenters voor AI-toepassingen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De evacuatie van ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zal "enkele weken" in beslag nemen. Dat is de inschatting van secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties. Het is de bedoeling dat schepen die vastzaten door de sluiting van de Straat van Hormuz stapsgewijs weg kunnen, nu Iran die zeestraat heeft geopend als onderdeel van een voorlopig vredesakkoord met de Verenigde Staten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.
8 uur geleden