Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dienstverlener voor aanvraag toeslagen gaat mensen compenseren

Dienstverlener voor aanvraag toeslagen gaat mensen compenseren

DEN HAAG (ANP) - De onlinedienst ToeslagenPortal gaat geld teruggeven aan mensen die gebruik hebben gemaakt van de dienst van het bedrijf om toeslagen aan te vragen. Mensen die via zoekmachines bij de website van de betaalde dienst terechtkwamen, dachten dat zij de toeslag zonder kosten rechtstreeks bij de Dienst Toeslagen hadden aangevraagd. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kreeg klachten binnen dat het niet duidelijk was dat het om een betaalde dienst van een bedrijf ging.

Mensen die online een zorg-, huur- of kinderopvangtoeslag wilden aanvragen kwamen terecht bij de website van ToeslagenPortal via een advertentie die bovenaan in de zoekresultaten verscheen. Ze werden rechtstreeks geleid naar het aanvraagformulier, legt de ACM de werkwijze van het bedrijf uit.

Bij de ACM klaagden mensen dat niet duidelijk was dat het om een betaalde dienst ging. Zij dachten dat ze de toeslag zonder kosten rechtstreeks bij de Dienst Toeslagen hadden aangevraagd, maar betaalden in plaats daarvan 58 euro voor de aanvraag via het bedrijf. "Pas aan het eind van het bestelproces werden zij op onduidelijke wijze geïnformeerd over de prijs en dat zij afstand deden van hun herroepingsrecht. De vormgeving van deze informatie maakte dat de meesten dit over het hoofd zagen", aldus de ACM.

Mensen die vanaf 1 januari 2022 via deze website hun toeslagen hebben aangevraagd kunnen het bedrag van hun aanvraag terugkrijgen, meldt de ACM. Hiervoor heeft het bedrijf 250.000 euro gereserveerd. Het bedrijf heeft volgens de toezichthouder inmiddels ook duidelijker vermeld dat sprake is van een betaalde dienst van een commercieel bedrijf.

Meer uit Financieel

Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

1 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

1 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

2 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

4 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

5 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

7 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

7 uur geleden