Dienstverlener voor aanvraag toeslagen gaat mensen compenseren
DEN HAAG (ANP) - De onlinedienst ToeslagenPortal gaat geld teruggeven aan mensen die gebruik hebben gemaakt van de dienst van het bedrijf om toeslagen aan te vragen. Mensen die via zoekmachines bij de website van de betaalde dienst terechtkwamen, dachten dat zij de toeslag zonder kosten rechtstreeks bij de Dienst Toeslagen hadden aangevraagd. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kreeg klachten binnen dat het niet duidelijk was dat het om een betaalde dienst van een bedrijf ging.
Mensen die online een zorg-, huur- of kinderopvangtoeslag wilden aanvragen kwamen terecht bij de website van ToeslagenPortal via een advertentie die bovenaan in de zoekresultaten verscheen. Ze werden rechtstreeks geleid naar het aanvraagformulier, legt de ACM de werkwijze van het bedrijf uit.
Bij de ACM klaagden mensen dat niet duidelijk was dat het om een betaalde dienst ging. Zij dachten dat ze de toeslag zonder kosten rechtstreeks bij de Dienst Toeslagen hadden aangevraagd, maar betaalden in plaats daarvan 58 euro voor de aanvraag via het bedrijf. "Pas aan het eind van het bestelproces werden zij op onduidelijke wijze geïnformeerd over de prijs en dat zij afstand deden van hun herroepingsrecht. De vormgeving van deze informatie maakte dat de meesten dit over het hoofd zagen", aldus de ACM.
Mensen die vanaf 1 januari 2022 via deze website hun toeslagen hebben aangevraagd kunnen het bedrag van hun aanvraag terugkrijgen, meldt de ACM. Hiervoor heeft het bedrijf 250.000 euro gereserveerd. Het bedrijf heeft volgens de toezichthouder inmiddels ook duidelijker vermeld dat sprake is van een betaalde dienst van een commercieel bedrijf.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Deense farmaceut Novo Nordisk heeft in de Verenigde Staten goedkeuring gekregen om een pilversie van zijn succesvolle obesitasinjectie Wegovy op de markt te brengen. "Met de goedkeuring van de Wegovy-pil vandaag krijgen patiënten een handige, dagelijkse pil die hen kan helpen net zoveel gewicht te verliezen als de oorspronkelijke Wegovy-injectie", stelt topman Mike Doustdar.
12 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Kweekvleesbedrijf Mosa Meat heeft nog eens 15 miljoen euro opgehaald bij investeerders. Waar branchegenoot Meatable moet stoppen om geldproblemen, lukt het Mosa Meat dus wel nieuwe financiering te vinden. Eerder werd al 40 miljoen euro opgehaald en er was een crowdfundingcampagne, waarmee in de afgelopen twee jaar in totaal 58 miljoen euro is binnengebracht.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in november voor de vijfde maand op rij gestegen. Volgens de Europese autobrancheorganisatie ACEA steeg de verkoop met 2,1 procent in vergelijking met een jaar eerder, tot 887.491 nieuwe auto's.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Crisp verwacht deze maand voor het eerst winst te maken, wanneer wordt gecorrigeerd voor onder meer belastingen. Volgens de in 2018 opgezette boodschappenapp is die mijlpaal het resultaat van structurele verbeteringen in voorafgaande jaren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
13 uur geleden