Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dienstverlener voor aanvraag toeslagen gaat mensen compenseren

Dienstverlener voor aanvraag toeslagen gaat mensen compenseren

DEN HAAG (ANP) - De onlinedienst ToeslagenPortal gaat geld teruggeven aan mensen die gebruik hebben gemaakt van de dienst van het bedrijf om toeslagen aan te vragen. Mensen die via zoekmachines bij de website van de betaalde dienst terechtkwamen, dachten dat zij de toeslag zonder kosten rechtstreeks bij de Dienst Toeslagen hadden aangevraagd. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kreeg klachten binnen dat het niet duidelijk was dat het om een betaalde dienst van een bedrijf ging.

Mensen die online een zorg-, huur- of kinderopvangtoeslag wilden aanvragen kwamen terecht bij de website van ToeslagenPortal via een advertentie die bovenaan in de zoekresultaten verscheen. Ze werden rechtstreeks geleid naar het aanvraagformulier, legt de ACM de werkwijze van het bedrijf uit.

Bij de ACM klaagden mensen dat niet duidelijk was dat het om een betaalde dienst ging. Zij dachten dat ze de toeslag zonder kosten rechtstreeks bij de Dienst Toeslagen hadden aangevraagd, maar betaalden in plaats daarvan 58 euro voor de aanvraag via het bedrijf. "Pas aan het eind van het bestelproces werden zij op onduidelijke wijze geïnformeerd over de prijs en dat zij afstand deden van hun herroepingsrecht. De vormgeving van deze informatie maakte dat de meesten dit over het hoofd zagen", aldus de ACM.

Mensen die vanaf 1 januari 2022 via deze website hun toeslagen hebben aangevraagd kunnen het bedrag van hun aanvraag terugkrijgen, meldt de ACM. Hiervoor heeft het bedrijf 250.000 euro gereserveerd. Het bedrijf heeft volgens de toezichthouder inmiddels ook duidelijker vermeld dat sprake is van een betaalde dienst van een commercieel bedrijf.

Meer uit Financieel

Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

7 minuten geleden
Von der Leyen: oorlog kostte EU al 3 miljard extra voor energie

STRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.

10 minuten geleden
AEX-index opent licht lager na flinke plus dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht lager geopend. Daarmee werd een stapje teruggedaan van de flinke plus een dag eerder toen de hoofdgraadmeter op het Damrak net boven de grens van 1000 punten sloot.

33 minuten geleden
Derde recordjaarwinst op rij voor bedrijf achter Zara en Bershka

ARTEIXO (ANP/AFP) - Inditex, de eigenaar van kledingwinkelketens als Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in het afgelopen boekjaar opnieuw zijn hoogste winst ooit geboekt. Dat is de derde keer op rij voor een van de grootste kledingverkopers ter wereld, ondanks dat het bedrijf te maken heeft met felle concurrentie van onder meer fastfashionwebwinkel Shein.

41 minuten geleden
Succes nieuwe Pokémon-game stuwt beurswaarde Nintendo

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo was woensdag een grote winnaar op de beurs in Japan dankzij het succes van de nieuwste game van Pokémon. Dat spel, genaamd Pokémon Pokopia, zou de verkoop van Nintendo's nieuwste console, de Switch 2, ook kunnen aanjagen, denken kenners.

55 minuten geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander blijft groeien

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft vorig jaar meer dan 43.000 huishoudens en kleinere bedrijven op het drukke elektriciteitsnet aangesloten. Het bedrijf investeerde meer in het uitbreiden van zijn energienetten en kon mede daardoor bijna 2000 grote bedrijven van de wachtlijst schrappen. Maar de vraag naar nieuwe en zwaardere aansluitingen neemt verder toe, net als het aantal aanvragen op de wachtlijst en de wachttijden.

2 uur geleden
Verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters, zegt NVM

UTRECHT (ANP) - De grootschalige verkoop van voormalige huurwoningen, ook wel uitponden genoemd, vergroot de ongelijkheid onder jongvolwassen starters op de woningmarkt. Dat stelt makelaarsorganisatie NVM na onderzoek.

2 uur geleden