Dienstensector China gaat gebukt onder coronamaatregelen
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De dienstensector in China, met daarin onder andere de horeca en het toerisme, is vanwege de coronaperikelen in het land in de maand mei sterker dan verwacht gekrompen. De strenge maatregelen om verspreiding van het virus in te dammen in combinatie met de voorzichtigheid die leeft onder consumenten, maakt dat er minder werd uitgegeven. Dat kon worden opgemaakt uit cijfers van onderzoekers van Caixin.
De verwachting is dat de bezuinigingen ook deze maand voelbaar zullen zijn. De Caixin-enquête, die betrekking heeft op kleine en middelgrote ondernemingen, zou een betere afspiegeling geven van de economische situatie in China afgezet tegen de officiële overheidscijfers.
De graadmeter van Caixin over de dienstensector kwam in mei uit op 41,4. Daarmee was wel sprake van enig herstel gelet op de stand van 36,2 een maand eerder. Maar kenners rekenden in doorsnee op een stand van 46. Een stand onder de 50 betekent krimp. Daarboven gaat het om groei.
Chinese steden zijn in mei begonnen met het versoepelen van de coronabeperkingen, nu het aantal besmettingen afnam. Onder andere in Shanghai en Peking is weer meer mogelijk. Kenners houden er rekening mee dat de weg naar herstel vol hobbels zal zitten, waarbij nieuw strenge maatregelen niet uitgesloten zijn.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
7 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
7 uur geleden