Dienst voor gastarbeiders Qatar in Domkerk trekt 500 bezoekers
UTRECHT (ANP) - Enkele uren voor de openingsceremonie van het WK in Qatar hebben zondag ruim vijfhonderd mensen in de Domkerk in Utrecht een herdenkingsdienst bezocht voor de arbeiders die omkwamen bij de bouw van de WK-stadions. Volgens de organisatoren hadden zo'n 250 mensen zich vooraf aangemeld, maar ze hielden er al rekening mee dat de dienst mogelijk nog meer mensen zou trekken.
De Britse krant The Guardian meldde eerder dat sinds de toewijzing van het WK aan Qatar in het land zeker 6500 arbeidsmigranten door verschillende oorzaken zijn omgekomen. Qatar kreeg het WK in 2010 toegewezen. Volgens de krant zijn waarschijnlijk veel doden gerelateerd aan het bouwprogramma voor het WK voetbal. "Het WK kan niet van start gaan zonder stil te staan bij deze mensen", vinden de organisatoren van de herdenkingsdienst.
De dienst werd georganiseerd door de interkerkelijke organisatie Micha Nederland, in samenwerking met Missie Nederland, Living Image, PopUpWerk en Tearfund. Volgens Micha Nederland ging het om een "indrukwekkende" dienst. De organisatie zegt van veel mensen te horen dat ze na afloop "bewogen" wegliepen.
Directeur van Micha Nederland Harmen Niemeijer zei eerder met de dienst de uitgebuite mensen een gezicht te willen geven en uit de anonimiteit te willen halen. "De afgelopen weken ging het publieke debat doorgaans over de kabinetsafvaardiging die al dan niet naar het WK zou gaan. Het gesprek werd hierdoor heel politiek. Met deze herdenkingsdienst willen wij juist stilstaan bij de mensen om wie het gaat." De organisatoren riepen ook andere kerken op om aandacht te besteden aan wat zij "de zwarte kant van het WK" noemen.
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
17 uur geleden