Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dienst Toeslagen krijgt 60 weken extra voor bezwaarprocedure

Dienst Toeslagen krijgt 60 weken extra voor bezwaarprocedure

DEN HAAG (ANP) - De Dienst Toeslagen (DT) krijgt voortaan zestig weken langer de tijd om te beslissen over een bezwaar van toeslagenouders tegen hun financiële compensatie. Dat heeft de Raad van State (RvS) woensdag beslist. Die termijn komt bovenop de twaalf tot achttien weken die de DT momenteel heeft om te beslissen over het bezwaar van gedupeerden.

De dienst doet er nu gemiddeld 81 weken over om te beslissen of toeslagenouders inderdaad te weinig compensatie krijgen voor de schade door de toeslagenaffaire. Dat is veel langer dan de vastgestelde termijn, waardoor sommige gedupeerden naar de rechter stappen om een snelle beslissing en bijbehorende dwangsom te forceren.

Volgens de RvS hoopt het vele werk bij de DT zich hierdoor verder op, met nadelige gevolgen voor zowel de ouders als de rechtspraak, aldus een woordvoerder. RvS beseft dat de langere termijn "bij gedupeerde ouders kan overkomen als beloning van een niet goed functionerende Dienst Toeslagen". Omdat ook de dwangsom als financiële prikkel voor DT niet meer helpt om sneller duidelijkheid te krijgen, noemt de RvS vasthouden aan de korte beslistermijn "zinloos" aangezien die "overduidelijk" niet kan worden gehaald.

37.500 euro

De RvS noemde de bezwaartermijn, net als de rechter, in 2023 al "onrealistisch kort". Daarom werd de overheid opgedragen een langere periode vast te stellen. Dat is niet gebeurd, legt de RvS-woordvoerder uit. Sindsdien is de hersteloperatie verder vastgelopen en komt de Afdeling bestuursrechtspraak nu zelf met de nieuwe termijn.

De huidige situatie noemt de RvS "zeer wrang" voor toeslagenouders. Doel is nu dat de Dienst Toeslagen sneller inhoudelijk beslist over bezwaren. Als de dienst dit na de extra zestig weken nog steeds niet doet, volgt na twee weken een dwangsom van maximaal 15.000 euro. Daarna kunnen de boete voor de DT en de wachtcompensatie voor ouders oplopen tot maximaal 37.500 euro.

Meer uit Politiek

GroenLinks-PvdA pleit voor landelijke selectie van cold cases

DEN HAAG (ANP) - De politie moet landelijk kiezen naar welke onopgeloste strafzaken nieuw onderzoek komt. Dat staat in een plan dat GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer zaterdag presenteert samen met de Federatie Nabestaanden Geweldslachtoffers. Op die manier zouden kansrijke cold cases eerder aan bod kunnen komen.

1 dag geleden
Kamerlid dat ook demissionair minister is, kan worden vervangen

DEN HAAG (ANP) - Bewindspersonen die bij verkiezingen een Tweede Kamerzetel veroveren, zouden in het parlement tijdelijk vervangen moeten worden zolang ze nog in een demissionair kabinet zitten. Nu vervullen de betrokkenen een dubbele functie, omdat ze als parlementariër al worden geïnstalleerd terwijl ze ook nog bewindspersoon zijn tijdens de formatieperiode. Het kabinet wil een vervangingsregeling voor deze demissionaire bestuursperiode maken, schrijft minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken, NSC) vrijdag in een Kamerbrief.

2 dagen geleden
Dassen: Amerika is onze rivaal, lijkt op Duitsland uit jaren 30

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet langer een bondgenoot, maar een rivaal van Europa geworden. Dat vindt Volt-leider Laurens Dassen. In zijn Europalezing vergelijkt hij het Amerika onder president Donald Trump met Duitsland uit de jaren 30 van de vorige eeuw.

2 dagen geleden
PVV-ministers scharen zich achter hardere opstelling tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - De PVV-ministers scharen zich achter de brief van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) waarin hij een onderzoek eist naar schending van een EU-verdrag door Israël. "Het kabinet heeft het vanochtend onderschreven", zei premier Dick Schoof vrijdag na de ministerraad.

2 dagen geleden
Veldkamp belooft beterschap na ergernis PVV over Israël-kritiek

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Caspar Veldkamp heeft zijn collega-ministers beloofd hen voortaan "goed te informeren" over zijn beleidsbeslissingen. Dat heeft de NSC-bewindsman gezegd na afloop van de ministerraad. Hij kreeg kritische vragen vanuit het PVV-smaldeel in het kabinet over zijn openlijke kritiek op het optreden van Israël in de Gazastrook.

2 dagen geleden
Faber wil bezuinigen op activiteitenbudget asielopvang

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber wil bezuinigen op het activiteitenbudget voor asielzoekers. Dat zei ze vrijdag na de ministerraad naar aanleiding van het geannuleerde Efteling-uitje voor jonge asielzoekers. "Overal waar ik kan bezuinigen zal ik dat zeker doen", zegt de PVV-bewindsvrouw. Nu moet dus de pot voor activiteiten bij het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) eraan geloven.

2 dagen geleden
Veldkamp zwijgt nog over spionagebeschuldiging tegen Hongarije

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Caspar Veldkamp wil nog niet ingaan op Oekraïense beschuldigingen van spionage aan het adres van EU- en NAVO-lidstaat Hongarije. Hij sprak na afloop van de wekelijkse ministerraad van "hele zorgelijke berichten", maar wil eerst laten uitzoeken wat ervan klopt.

2 dagen geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!