Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dienst Toeslagen gaat als proef zelf voorschotten verlagen

Dienst Toeslagen gaat als proef zelf voorschotten verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Dienst Toeslagen gaat zelf voorschotten aanpassen bij het aanvragen van toeslagen, bijvoorbeeld voor de huur, zorg of kinderopvang. De proef gaat in augustus van start onder ruim 12.000 mensen die toeslagen ontvangen. De dienst gaat zelf de toeslagen aanpassen, maar alleen als blijkt dat de gegevens niet langer kloppen. Zo moet worden voorkomen dat mensen hoge bedragen moeten terugbetalen.

Mensen die inkomensondersteuning van de overheid krijgen in de vorm van toeslagen, krijgen dit als voorschot per maand. Maar als iemand bijvoorbeeld minder werkt of juist een hoger inkomen heeft dan in andere maanden, verandert de hoogte van de toeslag. Dit levert vaak vervelende situaties op waarbij mensen achteraf geld moeten terugbetalen aan de overheid. In dat stelsel kon ook het toeslagenschandaal ontstaan: mensen kregen onterecht het stempel 'fraudeur" en moesten vervolgens grote bedragen kinderopvangtoeslag terugbetalen, waar zij wel recht op hadden.

Om deze terugvordering te voorkomen, gaat de Dienst dus kijken of het werkt als zij zelf aanpassingen doen. Als een aanvrager te veel toeslag heeft aangevraagd, krijgen zij hiervan een bericht. Maar "veel mensen reageren hier niet op en passen het voorschot niet aan", aldus Toeslagen in een persbericht. Mensen die onderdeel zijn van de proef krijgen hierover een brief en kunnen de aanpassing van het voorschot "op elk moment" ongedaan maken.

Meer uit Binnenland

Veel politie in Ter Apel bij demonstraties asielzoekerscentrum

TER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond. Bij het aanmeldcentrum staat een handvol demonstranten met Nederlandse vlaggen, zag een ANP-fotograaf.

20 minuten geleden
Hondius na aankomst op Tenerife door naar Nederland

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

21 minuten geleden
Festival in Amsterdam op laatste moment geannuleerd

AMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.

1 uur geleden
Nederlandse toerist (21) met mazelen opgenomen in Panama

PANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Tenerife treft voorbereidingen voor ontvangst Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.

2 uur geleden
Veel rook bij brand in Westelijk Havengebied Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.

8 uur geleden
Opvarenden Hondius in Nederland zes weken in thuisquarantaine

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.

16 uur geleden