Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dienst Toeslagen gaat als proef zelf voorschotten verlagen

Dienst Toeslagen gaat als proef zelf voorschotten verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Dienst Toeslagen gaat zelf voorschotten aanpassen bij het aanvragen van toeslagen, bijvoorbeeld voor de huur, zorg of kinderopvang. De proef gaat in augustus van start onder ruim 12.000 mensen die toeslagen ontvangen. De dienst gaat zelf de toeslagen aanpassen, maar alleen als blijkt dat de gegevens niet langer kloppen. Zo moet worden voorkomen dat mensen hoge bedragen moeten terugbetalen.

Mensen die inkomensondersteuning van de overheid krijgen in de vorm van toeslagen, krijgen dit als voorschot per maand. Maar als iemand bijvoorbeeld minder werkt of juist een hoger inkomen heeft dan in andere maanden, verandert de hoogte van de toeslag. Dit levert vaak vervelende situaties op waarbij mensen achteraf geld moeten terugbetalen aan de overheid. In dat stelsel kon ook het toeslagenschandaal ontstaan: mensen kregen onterecht het stempel 'fraudeur" en moesten vervolgens grote bedragen kinderopvangtoeslag terugbetalen, waar zij wel recht op hadden.

Om deze terugvordering te voorkomen, gaat de Dienst dus kijken of het werkt als zij zelf aanpassingen doen. Als een aanvrager te veel toeslag heeft aangevraagd, krijgen zij hiervan een bericht. Maar "veel mensen reageren hier niet op en passen het voorschot niet aan", aldus Toeslagen in een persbericht. Mensen die onderdeel zijn van de proef krijgen hierover een brief en kunnen de aanpassing van het voorschot "op elk moment" ongedaan maken.

Meer uit Binnenland

Studentenbond aan gemeenten: versoepel regels rond kamerverhuur

UTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.

4 minuten geleden
Rode Kruis ziet meer mensen in de knel komen door energiekosten

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.

45 minuten geleden
Eerste NS-hoofdconducteurs aan het werk met bodycam

DEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.

49 minuten geleden
Opnieuw weinig hommels geteld tijdens Nationale Bijentelling

LEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.

50 minuten geleden
Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell

DEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.

7 uur geleden
Politie grijpt in na vuurwerk bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".

9 uur geleden
Opnieuw demonstratie tegen asielzoekerscentrum Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.

10 uur geleden