Dienst Toeslagen gaat als proef zelf voorschotten verlagen
DEN HAAG (ANP) - De Dienst Toeslagen gaat zelf voorschotten aanpassen bij het aanvragen van toeslagen, bijvoorbeeld voor de huur, zorg of kinderopvang. De proef gaat in augustus van start onder ruim 12.000 mensen die toeslagen ontvangen. De dienst gaat zelf de toeslagen aanpassen, maar alleen als blijkt dat de gegevens niet langer kloppen. Zo moet worden voorkomen dat mensen hoge bedragen moeten terugbetalen.
Mensen die inkomensondersteuning van de overheid krijgen in de vorm van toeslagen, krijgen dit als voorschot per maand. Maar als iemand bijvoorbeeld minder werkt of juist een hoger inkomen heeft dan in andere maanden, verandert de hoogte van de toeslag. Dit levert vaak vervelende situaties op waarbij mensen achteraf geld moeten terugbetalen aan de overheid. In dat stelsel kon ook het toeslagenschandaal ontstaan: mensen kregen onterecht het stempel 'fraudeur" en moesten vervolgens grote bedragen kinderopvangtoeslag terugbetalen, waar zij wel recht op hadden.
Om deze terugvordering te voorkomen, gaat de Dienst dus kijken of het werkt als zij zelf aanpassingen doen. Als een aanvrager te veel toeslag heeft aangevraagd, krijgen zij hiervan een bericht. Maar "veel mensen reageren hier niet op en passen het voorschot niet aan", aldus Toeslagen in een persbericht. Mensen die onderdeel zijn van de proef krijgen hierover een brief en kunnen de aanpassing van het voorschot "op elk moment" ongedaan maken.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
46 minuten geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
7 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
17 uur geleden