Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diemers wil bewijzen dat hij goed genoeg voor Feyenoord is

Diemers wil bewijzen dat hij goed genoeg voor Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Mark Diemers greep zijn presentatie bij Feyenoord in De Kuip dankbaar aan om af te rekenen met een paar misverstanden en vooroordelen over hem. Nee, er lag nog geen akkoord met FC Groningen, nee, hij is niet voor Ajax en of hij goed genoeg is voor Feyenoord, dat zal de tijd leren. "Je weet nooit of het gaat lukken, maar ik heb er alle vertrouwen in, anders was ik niet naar deze fantastische club gekomen", liet de welbespraakte 26-jarige middenvelder weten. Hij komt over van Fortuna Sittard, waar hij de afgelopen twee seizoen een zeer gewaardeerde kracht was.

Diemers was eerder deze maand dicht bij een contract in Groningen, toen assistent-trainer John de Wolf vanuit De Kuip belde. "Of ik open stond voor Feyenoord, vroeg hij. Daar hoefde ik niet lang over na te denken. Dit kon ik niet weigeren, een club als Feyenoord wijs je niet af. Ik ben 26 jaar, een cruciale leeftijd voor een profvoetballer. Het is voor mij een droomtransfer, ik ben supertrots dat ik dit heb kunnen bereiken."

Van woordbreuk ten opzichte van FC Groningen was volgens Diemers geen sprake. "Daar is veel over gezegd en geschreven. Ik was inderdaad in gesprek met FC Groningen, maar volgens ons was er geen akkoord. Het kwam erop neer dat ik er met Fortuna nog niet uit was en daar speelde Groningen ook weer een rol in. En toen kwam Feyenoord. Ik heb bij FC Groningen alles netjes uitgelegd. Ik ben altijd open en eerlijk geweest tegen de mensen van die club. Voor hen was het heel vervelend, maar ze gunden me deze transfer toch van harte, ondanks dat ze teleurgesteld zijn. Dat hoort bij het leven. Ik ga door, zij ook."

Waarmeken

Diemers beseft dat hij zich bij Feyenoord extra zal moeten waarmaken. "Als een speler van Fortuna overkomt, dan is vaak de eerste reactie: ja, die is niet goed genoeg. Nou, dan kan ik maar één ding doen en dat is bewijzen dat ik dat wél ben. Ik heb geen idee hoe lang ik daarvoor nodig heb. Ik wil er zo snel mogelijk staan."

Zijn vermeende voorliefde voor Ajax, die hij eerder uitsprak, zal hem bij Feyenoord nog wel even achtervolgen. "Ik heb anderhalf jaar geleden daarover iets gezegd, maar toen deed Ajax het heel erg goed in de Champions League. Dat vond ik heel erg knap en ik denk met mij heel Nederland. Ik ben echter absoluut niet voor Ajax. Ik heb eigenlijk nooit een echte voorkeur gehad. Ik ben heel blij en trots dat ik straks voor het legioen mag gaan spelen. Als ze het mij kwalijk blijven nemen, prima, dan moet ik nog harder werken om ook die mensen mee te krijgen."

Meer uit Voetbal

Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

42 minuten geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

10 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

10 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

10 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

12 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

13 uur geleden