Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diefstal e-bikes met 37 procent gestegen

Diefstal e-bikes met 37 procent gestegen

EEFDE (ANP) - Met de groei van het aantal e-bikes is vorig jaar ook het aantal diefstallen van elektrische fietsen flink toegenomen. De Stichting Aanpak Fiets- en E-bikediefstal (SAFE) stelt na een analyse van de aangiftecijfers dat de diefstal van e-bikes in 2020 met 37 procent is gestegen ten opzichte van een jaar eerder.

Vorig jaar zijn 18.032 aangiften gedaan van e-bikediefstal. Ook het aantal aangiften van bakfietsen nam toe, met 24 procent. Volgens de stichting zijn niet alle e-bikes van de straat meegenomen. Van de aangiften hadden er 1878 betrekkingen op diefstal uit panden, zoals schuurtjes, garages of bergingen.

De voorzitter van SAFE, Jeroen Snijders Blok, zegt zich zorgen te maken over de stijgende trend. Hij wijst op georganiseerde bendes, die "professionele en gewelddadige methodes" niet schuwen. Volgens hem verdwijnen "busjes vol e-bikes naar Oost-Europa".

Corona

De stichting constateert verder dat het coronavirus ook invloed had op de diefstalcijfers. Zo is in het tweede kwartaal van 2020 door de lockdown een terugval in de stijging ('slechts' plus 13 procent) te zien. "Maar na de versoepeling van de maatregelen worden de e-bikedieven in het derde kwartaal direct weer actief, wat resulteert in een stijging in aangiften van 53 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2019", aldus Snijders Blok.

Verder noemt hij het opmerkelijk dat de stijging in e-bikediefstal erg afwijkt van de algemene trend in diefstallen en inbraken. Die nemen al jaren af, zoals ook de onlangs gepubliceerde cijfers van autodiefstallen laten zien.

De aangiftecijfers over fietsendiefstal vormen volgens SAFE het topje van de ijsberg. Het werkelijke aantal fietsdiefstallen is zeker zeven keer hoger. De stichting verwijst naar het onderzoek Fietsdiefstal in Nederland, dat Bureau Beke in het najaar van 2020 publiceerde. Daaruit blijkt dat nog slechts 14 procent van de slachtoffers aangifte doet. Onder de eigenaren van e-bikes is de aangiftebereidheid groter, omdat die vaker verzekerd zijn en de verzekeraar meestal een aangifte vraagt.

Meer uit Binnenland

Drie verdachten schietincident Nijmegen vrij, twee langer vast

NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
30 jaar cel voor doden kleuter Dean, Romy W. krijgt voorwaarden

GENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

2 uur geleden
Stichting hoopt dat draagmoederschap normaler wordt door Jetten

DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."

3 uur geleden
Bibliotheek Rotterdam toont verloren gewaand opvoedboek Erasmus

ROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.

3 uur geleden
Calandbrug weer dicht na storing, oorzaak onduidelijk

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.

4 uur geleden
Verdachte en slachtoffer Beek en Donk hadden een relatie

BEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.

4 uur geleden
Nederlanders in Frankrijk gewaarschuwd voor demonstraties

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Frankrijk aangepast. Het ministerie waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor gewelddadige demonstraties in het land. De kleur van het reisadvies blijft geel.

4 uur geleden