Diefstal cryptocurrency eerste helft van dit jaar verdubbeld
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van cryptomunten die wereldwijd door hackers zijn buitgemaakt, is in de eerste zes maanden van dit jaar meer dan verdubbeld tot 1,4 miljard dollar, vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van het blockchain-analysebedrijf TRM Labs.
De waardestijging van met name bitcoin, ether en solana heeft cryptodiensten aantrekkelijker gemaakt als doelwit voor cybercriminelen. Toch ligt het buitgemaakte bedrag dit jaar nog aanzienlijk onder de bijna 2 miljard dollar die werd gestolen in de eerste zes maanden van 2022, het recordjaar voor cryptodiefstal.
Vijf grote aanvallen waren dit jaar goed voor meer dan twee derde van alle gestolen cryptomunten. De grootste diefstal vond vorige maand plaats bij de Japanse cryptobeurs DMM Bitcoin. Hackers gingen er toen vandoor met meer dan 300 miljoen dollars aan bitcoins.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Verschillende aanbieders van vakantiehuisjes zien een toename van het aantal boekingen na de uitschakeling van Oranje op het WK voetbal. Mensen stemmen hun vakantie steeds meer af op de actualiteit en weersvoorspellingen, zegt bestuurder Robert van Veen van Natuurhuisje.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Porsche heeft in de eerste helft van 2026 veel minder auto's verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. Vooral in Noord-Amerika, China en in thuisland Duitsland daalde het aantal verkochte Porsches. De bekende Porsche 911 werd wel meer verkocht dan vorig jaar in deze periode.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de komst van de digitale euro. 416 Europarlementariƫrs stemden voor en 169 tegen. De onderhandelingen tussen het Parlement en de lidstaten kunnen nu beginnen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De huizenprijzen lopen verder op als er een dip komt in het aanbod doordat er minder voormalige huurhuizen te koop worden gezet, het zogeheten uitponden. Dat verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Afgelopen kwartaal werd een recordaantal bestaande woningen te koop gezet. Toch liep de gemiddelde verkoopprijs op tot een nieuwe recordhoogte van ruim 506.000 euro.
1 uur geledenMETZINGEN (ANP) - Hugo Boss heeft zijn aandeelhouders geadviseerd om het overnamebod van het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group af te wijzen. Volgens de directie van het Duitse modeconcern is het huidige bod met het oog op de lange termijn te laag.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De woningen die nieuw worden gebouwd in Nederland sluiten niet aan bij de wensen van kopers. Dat stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens de makelaarsvereniging worden er vooral appartementen gebouwd, terwijl er meer vraag is naar grondgebonden woningen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal Nederlandse huishoudens met een tv-abonnement is gedaald. Dat blijkt uit cijfers van marktonderzoeker Telecompaper. Er hebben 6,38 miljoen huishoudens nu een tv-abonnement, 115.000 minder dan een jaar eerder.
2 uur geleden