Diefstal cryptocurrency eerste helft van dit jaar verdubbeld
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van cryptomunten die wereldwijd door hackers zijn buitgemaakt, is in de eerste zes maanden van dit jaar meer dan verdubbeld tot 1,4 miljard dollar, vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van het blockchain-analysebedrijf TRM Labs.
De waardestijging van met name bitcoin, ether en solana heeft cryptodiensten aantrekkelijker gemaakt als doelwit voor cybercriminelen. Toch ligt het buitgemaakte bedrag dit jaar nog aanzienlijk onder de bijna 2 miljard dollar die werd gestolen in de eerste zes maanden van 2022, het recordjaar voor cryptodiefstal.
Vijf grote aanvallen waren dit jaar goed voor meer dan twee derde van alle gestolen cryptomunten. De grootste diefstal vond vorige maand plaats bij de Japanse cryptobeurs DMM Bitcoin. Hackers gingen er toen vandoor met meer dan 300 miljoen dollars aan bitcoins.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
8 uur geleden