Die Linke-voorman Oskar Lafontaine houdt er teleurgesteld mee op
SAARBRÜCKEN (ANP) - De medeoprichter en ex-voorzitter van de Duitse links-radicale partij Die Linke, Oskar Lafontaine, verlaat zijn partij en de politiek. De 78-jarige Fontaine laat weten dat hij de partij had opgericht als een links alternatief om de sociale onzekerheid en de ongelijkheid tegen te gaan, maar die ambitie heeft Die Linke volgens hem niet meer.
Lafontaine had al enige tijd ruzie met de partij die een procedure was begonnen om hem eruit te zetten. In 2010 trad Lafontaine af als partijleider. Daarna hij richtte zich steeds meer op de politiek 'thuis' in Saarland.
In zijn carrière van vijftig jaar deed hij volgens Duitse media zo ongeveer alles wat je maar kunt doen in de politiek. Hij was burgemeester (van Saarbrücken) partijvoorzitter, premier (van de deelstaat Saarland), kandidaat voor het bondskanselierschap voor de SPD, minister van Financiën en fractievoorzitter in de Bondsdag.
Lafontaine was voorzitter van de Sociaaldemocratische Partij van Duitsland (SPD) toen hij 1999 ruzie kreeg met toenmalig SPD-bondskanselier Gerhard Schröder. Hij legde het partijvoorzitterschap neer en in 2005 verliet hij de SPD. Hij was vervolgens een van de oprichters van Die Linke, die is ontstaan door het samenvoegen van twee links-radicale partijen, de West-Duitse (WASG) en de Oost-Duitse (PDS). Die Linke bleef een relatief kleine protestpartij.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.
9 uur geleden