Die Linke-voorman Oskar Lafontaine houdt er teleurgesteld mee op
SAARBRÜCKEN (ANP) - De medeoprichter en ex-voorzitter van de Duitse links-radicale partij Die Linke, Oskar Lafontaine, verlaat zijn partij en de politiek. De 78-jarige Fontaine laat weten dat hij de partij had opgericht als een links alternatief om de sociale onzekerheid en de ongelijkheid tegen te gaan, maar die ambitie heeft Die Linke volgens hem niet meer.
Lafontaine had al enige tijd ruzie met de partij die een procedure was begonnen om hem eruit te zetten. In 2010 trad Lafontaine af als partijleider. Daarna hij richtte zich steeds meer op de politiek 'thuis' in Saarland.
In zijn carrière van vijftig jaar deed hij volgens Duitse media zo ongeveer alles wat je maar kunt doen in de politiek. Hij was burgemeester (van Saarbrücken) partijvoorzitter, premier (van de deelstaat Saarland), kandidaat voor het bondskanselierschap voor de SPD, minister van Financiën en fractievoorzitter in de Bondsdag.
Lafontaine was voorzitter van de Sociaaldemocratische Partij van Duitsland (SPD) toen hij 1999 ruzie kreeg met toenmalig SPD-bondskanselier Gerhard Schröder. Hij legde het partijvoorzitterschap neer en in 2005 verliet hij de SPD. Hij was vervolgens een van de oprichters van Die Linke, die is ontstaan door het samenvoegen van twee links-radicale partijen, de West-Duitse (WASG) en de Oost-Duitse (PDS). Die Linke bleef een relatief kleine protestpartij.
Meer uit Buitenland
HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
12 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.
13 minuten geledenLÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Een achttal overwegend islamitische landen zegt in een gezamenlijke verklaring te zullen deelnemen aan de Amerikaanse vredesraad. Die moet toezien op Gaza na een mogelijk bestand. Het gaat om Pakistan, Egypte, Jordanië, Qatar, Indonesië, Turkije, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. In de verklaring spreken de landen hun steun uit voor de Amerikaanse inzet voor vrede in het gebied.
1 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/RTR/AFP) - De Deense regering is blij dat de Amerikaanse president Trump geen geweld wil gebruiken bij de gewenste inlijving van Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Het is positief dat Trump zegt dat hij niet van plan is geweld te gebruiken, aldus de Deense minister van Buitenlandse Zaken. Maar de aanspraken blijven overeind en het probleem dus ook, aldus minister Lars Løkke Rasmussen.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft laten weten ook te zijn uitgenodigd voor de door de Amerikaanse president Donald Trump beoogde vredesraad. Het Vaticaan gaat de uitnodiging overwegen voordat een antwoord wordt verstuurd. Trump heeft zo'n zestig landen uitgenodigd. Er hebben twintig of misschien wel 25 landen ingestemd, aldus de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Kyiv en niet in Davos. Dat meldt het presidentiële kantoor. President Trump suggereerde eerder in zijn toespraak op het World Economic Forum, dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, dat Zelensky "in het publiek zou kunnen zitten". Ook zei de Amerikaanse president dat hij de Oekraïense leider later op woensdag zou ontmoeten. Na zijn toespraak kwam hij daarop terug en noemde hij donderdag als de dag waarop hij Zelensky zou treffen.
3 uur geleden