Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Die Linke-voorman Oskar Lafontaine houdt er teleurgesteld mee op

Die Linke-voorman Oskar Lafontaine houdt er teleurgesteld mee op

SAARBRÜCKEN (ANP) - De medeoprichter en ex-voorzitter van de Duitse links-radicale partij Die Linke, Oskar Lafontaine, verlaat zijn partij en de politiek. De 78-jarige Fontaine laat weten dat hij de partij had opgericht als een links alternatief om de sociale onzekerheid en de ongelijkheid tegen te gaan, maar die ambitie heeft Die Linke volgens hem niet meer.

Lafontaine had al enige tijd ruzie met de partij die een procedure was begonnen om hem eruit te zetten. In 2010 trad Lafontaine af als partijleider. Daarna hij richtte zich steeds meer op de politiek 'thuis' in Saarland.

In zijn carrière van vijftig jaar deed hij volgens Duitse media zo ongeveer alles wat je maar kunt doen in de politiek. Hij was burgemeester (van Saarbrücken) partijvoorzitter, premier (van de deelstaat Saarland), kandidaat voor het bondskanselierschap voor de SPD, minister van Financiën en fractievoorzitter in de Bondsdag.

Lafontaine was voorzitter van de Sociaaldemocratische Partij van Duitsland (SPD) toen hij 1999 ruzie kreeg met toenmalig SPD-bondskanselier Gerhard Schröder. Hij legde het partijvoorzitterschap neer en in 2005 verliet hij de SPD. Hij was vervolgens een van de oprichters van Die Linke, die is ontstaan door het samenvoegen van twee links-radicale partijen, de West-Duitse (WASG) en de Oost-Duitse (PDS). Die Linke bleef een relatief kleine protestpartij.

Meer uit Buitenland

Xi waarschuwt Trump voor conflict over Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.

1 uur geleden
Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

2 uur geleden
Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

4 uur geleden
Trump en Xi starten ontmoeting in Beijing met handdruk

BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.

4 uur geleden
Minister: Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer

HAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.

4 uur geleden
Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

7 uur geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

7 uur geleden