Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dictator Kim oogt magerder in Noord-Koreaanse documentaire

Dictator Kim oogt magerder in Noord-Koreaanse documentaire

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un op een kwetsbare manier in beeld gebracht. Kim oogt in een documentaire magerder dan voorheen en is soms slecht ter been. In de bijna twee uur durende film 'Het grote jaar van de overwinning, 2021' wordt uitgelegd dat hij de problemen van zijn land te lijf gaat.

Berichten over de gezondheid van Kim worden internationaal op de voet gevolgd door inlichtingendiensten en experts. Zijn totalitaire regime beschikt over nucleaire wapens en zorgt regelmatig voor onrust door raketten te testen. Het is onduidelijk wie de leider gaat opvolgen als hem iets overkomt en wat dat zou betekenen voor de stabiliteit van Noord-Korea.

In de documentaire wordt gesproken over de ontwikkeling van raketten en andere projecten. Die worden gepresenteerd als signalen dat het land op pad naar de "overwinning" zit. In de praktijk heeft het berooide Noord-Korea volgens waarnemers te maken met voedseltekorten en grote economische problemen. Dat heeft onder meer te maken met zware internationale sancties.

Kim speelt de hoofdrol in de documentaire. Op enig moment is te zien dat hij met moeite een trap afloopt. De verteller concludeert dat de dictator, die in eigen land wordt vereerd, "zijn eigen lichaam" heeft ingezet om de dromen van zijn volk te realiseren. Er wordt niet expliciet gesproken over het gewichtsverlies van Kim, die ook in beeld komt terwijl hij op een wit paard naar de opkomende zon kijkt.

Meer uit Buitenland

Parlementariër: Iran kan uranium verder verrijken bij aanval

TEHERAN (ANP) - De Iraanse parlementariër Ebrahim Rezaei zegt dat Iran uranium zou kunnen verrijken tot 90 procent als het land nog een keer wordt aangevallen. De woordvoerder voor de parlementaire commissie Nationale Veiligheid en Buitenlands Beleid zegt dat dit besproken zal worden in het parlement.

1 minuut geleden
Britse minister: vertrek premier Starmer staat nog niet vast

LONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.

1 uur geleden
Akkoord over aanpak geneesmiddelentekort EU

BRUSSEL (ANP/DPA) - Het Europees Parlement en de lidstaten zijn tot een akkoord gekomen over de productie van essentiële geneesmiddelen. De nieuwe regels moeten het makkelijker maken om productie van medicijnen in Europa met overheidsgeld te ondersteunen.

1 uur geleden
Zes doden bij Israëlische luchtaanval in zuiden Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.

3 uur geleden
Volledige Epstein-bestand tentoongesteld in New York

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.

4 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op Kyiv na verlopen bestand

KYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.

5 uur geleden
Recordaantal beren gezien en gedood in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.

5 uur geleden