Dictator Kim oogt magerder in Noord-Koreaanse documentaire
SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un op een kwetsbare manier in beeld gebracht. Kim oogt in een documentaire magerder dan voorheen en is soms slecht ter been. In de bijna twee uur durende film 'Het grote jaar van de overwinning, 2021' wordt uitgelegd dat hij de problemen van zijn land te lijf gaat.
Berichten over de gezondheid van Kim worden internationaal op de voet gevolgd door inlichtingendiensten en experts. Zijn totalitaire regime beschikt over nucleaire wapens en zorgt regelmatig voor onrust door raketten te testen. Het is onduidelijk wie de leider gaat opvolgen als hem iets overkomt en wat dat zou betekenen voor de stabiliteit van Noord-Korea.
In de documentaire wordt gesproken over de ontwikkeling van raketten en andere projecten. Die worden gepresenteerd als signalen dat het land op pad naar de "overwinning" zit. In de praktijk heeft het berooide Noord-Korea volgens waarnemers te maken met voedseltekorten en grote economische problemen. Dat heeft onder meer te maken met zware internationale sancties.
Kim speelt de hoofdrol in de documentaire. Op enig moment is te zien dat hij met moeite een trap afloopt. De verteller concludeert dat de dictator, die in eigen land wordt vereerd, "zijn eigen lichaam" heeft ingezet om de dromen van zijn volk te realiseren. Er wordt niet expliciet gesproken over het gewichtsverlies van Kim, die ook in beeld komt terwijl hij op een wit paard naar de opkomende zon kijkt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln is met andere schepen aangekomen in het Midden-Oosten, meldt het Amerikaanse leger. Met de Lincoln is de Amerikaanse vuurkracht in de regio aanzienlijk versterkt, terwijl de spanningen met Iran weer hoog zijn opgelopen.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet de 90 miljard euro die het van de EU leent ook kunnen gebruiken om Amerikaanse wapens te kopen, maant NAVO-chef Mark Rutte. Vooral Frankrijk wil dat Oekraïne de miljarden alleen in Europa besteedt, maar landen als Nederland wijzen erop dat het land bijvoorbeeld nog niet zonder Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingsraketten kan.
30 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Een Duitse vrouw moet permanent psychiatrisch worden opgenomen nadat zij vorig jaar op het centraal station van Hamburg vijftien mensen had gestoken. De rechtbank in de Noord-Duitse havenstad verklaarde dat de 40-jarige vrouw ontoerekeningsvatbaar is en een gevaar vormt voor de samenleving.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De militaire begraafplaats in Margraten krijgt deze week een nieuw paneel met aandacht voor onder meer zwarte militairen. De Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo en beheerder American Battle Monuments Commission presenteerden het bord in Den Haag. Dat gebeurde na maandenlange onrust over de verwijdering van informatie over de Afro-Amerikaanse militairen die Nederland hielpen bevrijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en UNICEF staan klaar met hulpmiddelen voor als de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte opengaat. Dit laten woordvoerders van beide hulporganisaties weten. In Gaza zijn maandag de overblijfselen gevonden van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar. Eerder zei Israël de grensovergang pas weer open te stellen als de zoektocht naar het laatste lichaam is voltooid.
1 uur geledenRIGA (ANP) - Duitsland wil snel het internationale zeerecht "moderniseren" om het ontduiken van sancties door Rusland met schimmige tankers tegen te gaan. "Het kan niet zo zijn dat onze handen hier steeds eenzijdig gebonden zijn", zei buitenlandminister Johann Wadephul maandag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn zogenoemde "grenstsaar" Tom Homan naar Minnesota. Homan is verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten. Trump schrijft op zijn Truth Social dat hij hem maandagavond naar de staat stuurt. "Tom is streng doch rechtvaardig en zal rechtstreeks aan mij rapporteren."
2 uur geleden