Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dictator Kim oogt magerder in Noord-Koreaanse documentaire

Dictator Kim oogt magerder in Noord-Koreaanse documentaire

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un op een kwetsbare manier in beeld gebracht. Kim oogt in een documentaire magerder dan voorheen en is soms slecht ter been. In de bijna twee uur durende film 'Het grote jaar van de overwinning, 2021' wordt uitgelegd dat hij de problemen van zijn land te lijf gaat.

Berichten over de gezondheid van Kim worden internationaal op de voet gevolgd door inlichtingendiensten en experts. Zijn totalitaire regime beschikt over nucleaire wapens en zorgt regelmatig voor onrust door raketten te testen. Het is onduidelijk wie de leider gaat opvolgen als hem iets overkomt en wat dat zou betekenen voor de stabiliteit van Noord-Korea.

In de documentaire wordt gesproken over de ontwikkeling van raketten en andere projecten. Die worden gepresenteerd als signalen dat het land op pad naar de "overwinning" zit. In de praktijk heeft het berooide Noord-Korea volgens waarnemers te maken met voedseltekorten en grote economische problemen. Dat heeft onder meer te maken met zware internationale sancties.

Kim speelt de hoofdrol in de documentaire. Op enig moment is te zien dat hij met moeite een trap afloopt. De verteller concludeert dat de dictator, die in eigen land wordt vereerd, "zijn eigen lichaam" heeft ingezet om de dromen van zijn volk te realiseren. Er wordt niet expliciet gesproken over het gewichtsverlies van Kim, die ook in beeld komt terwijl hij op een wit paard naar de opkomende zon kijkt.

Meer uit Buitenland

Trump weerspreekt dat minister Binnenlandse Veiligheid opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.

37 minuten geleden
Ook componist Philip Glass schrapt première in Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.

39 minuten geleden
Vrouwen beschuldigd van bijten federale agenten in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.

41 minuten geleden
Door Trump gesteunde Asfura geïnstalleerd als president Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.

45 minuten geleden
President Mexico: wij gaan zelf over olieleveranties, niet de VS

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.

51 minuten geleden
Oud-president Biden uit felle kritiek op geweld in Minneapolis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.

2 uur geleden
Carney ontkent kritiek op Trump en VS te hebben teruggenomen

OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.

3 uur geleden