
Dictator Kim maakt ritje met Poetin achter het stuur
PYONGYANG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un hebben een ritje gemaakt in een Russische limousine. Op televisiebeelden is te zien dat Poetin tijdens een bezoek aan Noord-Korea achter het stuur plaatsneemt en Kim op een passagiersstoel gaat zitten.
Het uitstapje vond plaats nadat de leiders een verdrag hadden ondertekend. Dictator Kim staat bekend als autoliefhebber. Hij beschikt over een collectie dure buitenlandse wagens, die vermoedelijk het land in zijn gesmokkeld. Noord-Korea gaat gebukt onder zware sancties en dat betekent dat luxegoederen niet zomaar verkocht mogen worden aan de dictatuur.
Poetin brengt voor het eerst in 24 jaar weer een bezoek aan het buurland en arriveerde niet met lege handen. Russische staatsmedia berichten dat hij Kim onder meer een limousine, theeset en een dolk cadeau deed. Poetin schonk Kim al eerder een Aurus-limousine en dat betekent dat de Noord-Koreaanse leider nu beschikt over zeker twee van die Russische luxe wagens.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Vijftien westerse landen hebben opgeroepen Palestina als staat te erkennen. Dit zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot vlak na een internationale conferentie in New York over de tweestatenoplossing voor het conflict tussen Israëli's en Palestijnen.
6 uur geledenTOKIO (ANP/BELGA/AFP) - Japan heeft evacuatiebevelen uitgevaardigd voor meer dan 1,9 miljoen mensen na een zware aardbeving voor het Russische schiereiland Kamtsjatka, die tot een tsunamiwaarschuwing leidde. Er is een tsunami van 1,3 meter waargenomen bij een haven aan de noordoostkust, meldt televisiezender NHK.
7 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft Cambodja beschuldigd van het schenden van het bestand, voor de tweede dag op rij. De schendingen zouden op drie locaties langs de betwiste grens hebben plaatsgevonden. Cambodja ontkent.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland en enkele andere EU-landen, waaronder Italië, blokkeren een voorstel om Israël strafmaatregelen op te leggen om de humanitaire noodsituatie in de Gazastrook. Dat melden diplomaten aan persbureau dpa.
11 uur geleden