Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dictator Kim houdt geweer vast en roept op tot oorlogsoefeningen

Dictator Kim houdt geweer vast en roept op tot oorlogsoefeningen

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft tijdens een bezoek aan een legerbasis opgeroepen de oefeningen voor een oorlogssituatie op te voeren. De dictator sprak op beelden van Noord-Koreaanse staatsmedia met militairen in camouflagekleding en hield ook zelf een geweer vast.

Kim, gekleed in een zwarte leren jas, maande zijn manschappen intensief te trainen, zodat ze "perfect" zijn voorbereid op oorlog. Zijn bezoek aan de basis in het westen van Noord-Korea valt samen met jaarlijkse militaire oefeningen van buurland Zuid-Korea met de Verenigde Staten. Die oefeningen worden Freedom Shield genoemd en zijn eerder deze week begonnen.

Kernmacht Noord-Korea heeft dergelijke oefeningen in het verleden omschreven als voorbereidingen op een invasie. Het stalinistisch bestuurde land heeft een uiterst gespannen relatie met het democratische Zuid-Korea. Kim zei eerder dit jaar in een toespraak dat hij in de grondwet wil opnemen dat Zuid-Korea de voornaamste vijand van zijn land is.

Meer uit Buitenland

Oppositieleider: exitpolls laten wantrouwen in Netanyahu zien

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.

25 minuten geleden
Netanyahu's partij grootste in Israël, maar coalitie verliest

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.

50 minuten geleden
Brazilië onderzoekt buitenlandse financiering campagne Bolsonaro

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.

1 uur geleden
Kiescommissie verwerpt verzoek tot langere stembusgang Israël

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.

2 uur geleden
Trump wil term AI binnenkort verbieden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).

3 uur geleden
Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen zijn bondgenoten

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.

3 uur geleden
Likoed-partij vraagt om verruiming van openingstijden stemlokalen

JERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.

4 uur geleden