Diamond League mikt op veertien atletiekwedstrijden
MONACO (ANP) - Na een jaar waarin door de coronapandemie maar weinig atletiekwedstrijden konden doorgaan heeft de Diamond League voor 2021 veertien meetings aangekondigd. De topcompetitie moet op 23 mei beginnen in het Marokkaanse Rabat. De helft van de wedstrijden staat gepland voor de Olympische Spelen van Tokio, die op 23 juli beginnen.
Na Rabat volgen atletiekmeetings in Doha (28 mei), Rome (4 juni), Oslo (10 juni), Stockholm (4 juli), Monaco (9 juli) en Londen (13 juli). Na de Spelen gaat het op 14 augustus verder in Shanghai en volgen wedstrijden in het Amerikaanse Eugene (21 augustus) en nog een in China. De Diamond League wordt daarna afgesloten in Europa met wedstrijden in Lausanne (26 augustus), Parijs (28 augustus), Brussel (3 september) en Zürich.
Die laatste wedstrijd is een tweedaagse (8/9 september) en geldt als de finale waarvoor de atleten zich moeten kwalificeren. De organisatie benadrukte dinsdag dat het om een voorlopige kalender gaat en veranderingen mogelijk zijn afhankelijk van de ontwikkelingen rond het coronavirus.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
6 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
15 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden