Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diamantsector wacht gespannen op besluit G7 over sancties Rusland

Diamantsector wacht gespannen op besluit G7 over sancties Rusland

ANTWERPEN (ANP/BELGA/RTR) - Handelaren in diamanten en met name die in de belangrijke diamantstad Antwerpen wachten gespannen af wat de G7-landen gaan beslissen over nieuwe sancties tegen Rusland. De westerse landen hebben op een top in het Japanse Hiroshima al gezegd dat er sancties tegen de lucratieve diamanthandel aan zitten te komen, maar het is nog niet duidelijk wat die precies gaan inhouden. Branchevereniging Antwerp World Diamond Centre (AWDC) heeft eerder al gezegd dat tienduizenden banen van de handel met Rusland afhankelijk zijn.

Volgens AWDC is het inperken van de import van diamanten uit Rusland sowieso niet de oplossing. De handel verschuift zich dan gewoon naar locaties zoals Dubai en India, is het idee. Daar zijn handelaren volgens de belangenclub ook een stuk schimmiger over de herkomst van diamanten, waardoor het probleem alleen maar groter zou kunnen worden.

AWDC pleit dan ook voor "een technologische oplossing die de herkomst van een diamant vaststelt" als het tot sancties komt. Verschillende Nederlandse diamantbedrijven waaronder Gassan Diamonds waren vrijdagmiddag niet bereikbaar voor commentaar.

Russische diamantenexport

Een onderzoeksgroep verbonden aan het Massachusetts Institute of Technology berekende dat Rusland in 2021 nog voor bijna 5 miljard dollar aan diamanten exporteerde. Een kwart van de diamanten die in diamantcentrum Antwerpen over de toonbank gaan, is namelijk van Russische komaf. Een handel waarmee vele honderden miljoenen gemoeid zijn.

De leiders van de Europese Unie zeiden op de G7-top dat zij Rusland met nieuwe sancties harder willen raken. "We zullen de handel in Russische diamanten aan banden leggen", zei Charles Michel, voorzitter van de Europese Raad, bijvoorbeeld. De G7-landen zijn het erover eens dat ze nieuwe sancties willen instellen, in ieder geval op het gebied van "industriële uitrusting en diensten die de Russische oorlogsmachine ondersteunen".

Meer uit Financieel

WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

2 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

4 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

5 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

5 uur geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

6 uur geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

7 uur geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

7 uur geleden