Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diamantsector wacht gespannen op besluit G7 over sancties Rusland

Diamantsector wacht gespannen op besluit G7 over sancties Rusland

ANTWERPEN (ANP/BELGA/RTR) - Handelaren in diamanten en met name die in de belangrijke diamantstad Antwerpen wachten gespannen af wat de G7-landen gaan beslissen over nieuwe sancties tegen Rusland. De westerse landen hebben op een top in het Japanse Hiroshima al gezegd dat er sancties tegen de lucratieve diamanthandel aan zitten te komen, maar het is nog niet duidelijk wat die precies gaan inhouden. Branchevereniging Antwerp World Diamond Centre (AWDC) heeft eerder al gezegd dat tienduizenden banen van de handel met Rusland afhankelijk zijn.

Volgens AWDC is het inperken van de import van diamanten uit Rusland sowieso niet de oplossing. De handel verschuift zich dan gewoon naar locaties zoals Dubai en India, is het idee. Daar zijn handelaren volgens de belangenclub ook een stuk schimmiger over de herkomst van diamanten, waardoor het probleem alleen maar groter zou kunnen worden.

AWDC pleit dan ook voor "een technologische oplossing die de herkomst van een diamant vaststelt" als het tot sancties komt. Verschillende Nederlandse diamantbedrijven waaronder Gassan Diamonds waren vrijdagmiddag niet bereikbaar voor commentaar.

Russische diamantenexport

Een onderzoeksgroep verbonden aan het Massachusetts Institute of Technology berekende dat Rusland in 2021 nog voor bijna 5 miljard dollar aan diamanten exporteerde. Een kwart van de diamanten die in diamantcentrum Antwerpen over de toonbank gaan, is namelijk van Russische komaf. Een handel waarmee vele honderden miljoenen gemoeid zijn.

De leiders van de Europese Unie zeiden op de G7-top dat zij Rusland met nieuwe sancties harder willen raken. "We zullen de handel in Russische diamanten aan banden leggen", zei Charles Michel, voorzitter van de Europese Raad, bijvoorbeeld. De G7-landen zijn het erover eens dat ze nieuwe sancties willen instellen, in ieder geval op het gebied van "industriële uitrusting en diensten die de Russische oorlogsmachine ondersteunen".

Meer uit Financieel

Ferrari herstelt op beurs dankzij interesse voor elektrisch model

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.

16 minuten geleden
IATA: wereldwijd minder vliegpassagiers door oorlog Midden-Oosten

GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.

1 uur geleden
Klanten bij de Bijenkorf geven dik 8 procent minder uit

AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Snowflake fors hoger op Wall Street na cijfers en Amazon-deal

NEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.

2 uur geleden
Consumentenbond kritisch op prijsverhogingen KPN en Ziggo

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.

2 uur geleden
ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

4 uur geleden
Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

4 uur geleden