Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diamantrovers Schiphol in beroepszaak samen miljoenen lichter

Diamantrovers Schiphol in beroepszaak samen miljoenen lichter

AMSTERDAM (ANP) - Drie veroordeelde hoofdrolspelers van de grote diamantroof op Schiphol in 2005 zijn vrijdag ook in hoger beroep veroordeeld tot het terugbetalen van bij elkaar enkele miljoenen euro's. Het gerechtshof in Amsterdam hanteerde wel een andere verdeelsleutel dan het Openbaar Ministerie vorige maand deed. Errol H.V. (59), het vermeende brein achter de roof, moet daardoor ruim 2,9 miljoen euro aan de Staat betalen. Het OM had in maart ongeveer 1,7 miljoen euro van hem geëist.

Bij de spraakmakende roof werd voor bijna 73 miljoen dollar aan diamanten en sieraden buitgemaakt. Een groot deel van de buit, zo'n 43 miljoen dollar, is spoorloos gebleven. De overval geldt als een van de omvangrijkste uit de Nederlandse geschiedenis en deed veel stof opwaaien, omdat de overvallers hun slag sloegen op een vrachtplatform op de luchthaven dat zwaar beveiligd moest zijn.

Drie overvallers kregen in december 2021 in hoger beroep gevangenisstraffen van 9,5 jaar. De partner van de overleden en nooit berechte verdachte August B., Esther S. (56), kreeg een gevangenisstraf van 10,5 maanden voor witwassen. In een latere procedure veroordeelde de rechtbank in Haarlem de twee overvallers Errol H.V. (59) en Marlon D. (49) tot de terugbetaling van ieder bijna 1,7 miljoen euro. De toenmalige KLM-medewerker Ramazan N. (49) moest bijna 850.000 euro terugbetalen, S. zo'n 250.000 euro.

Over te maken bedragen

Bij het gerechtshof kwamen de overvallers in het geweer tegen die bedragen, maar tevergeefs. Het hof stelde vrijdag vast wat de roof alle betrokkenen apart heeft opgeleverd en hoeveel zij moeten betalen aan de Staat. De rechter nam daarbij de eerdere uitspraak in hoger beroep en daarin opgenomen afgeluisterde gesprekken als uitgangspunt.

Marlon D. en Ramazan N. hoeven als gevolg daarvan minder te betalen dan door het OM gevraagd: D. moet bijna een miljoen euro overmaken aan de Staat, N. een bedrag van iets meer dan 600.000 euro. Voor Esther S. viel het bedrag wel net weer iets hoger uit: zo'n 265.000 euro.

Niets aan overgehouden

Bij de behandeling van de zaak vorige maand benadrukten alle betrokkenen dat ze vrijwel niets aan de roof hadden overgehouden. Voor H.V. - onlangs opgespoord op Ibiza - was de hoogte van het bedrag een raadsel. "Ik ben veroordeeld voor iets wat ik heb gedaan. Maar ik schrik van wat ik moet betalen. Ik heb nooit zo'n bedrag gehad." N. zei dat hij "heel groot was gemaakt, maar ik stelde niets voor. Ik heb nooit over zulke bedragen beschikt."

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

1 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

2 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

2 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

2 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

2 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

4 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

4 uur geleden