Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diamantendelver De Beers snijdt vanwege corona fors in productie

Diamantendelver De Beers snijdt vanwege corona fors in productie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De grootste diamantenleverancier ter wereld moet vanwege het coronavirus fors snijden in productie. De Beers, onderdeel van mijnbouwonderneming Anglo American, verwacht dit jaar een vijfde minder diamanten te delven dan eerder gedacht.

De Beers kampt met gedaalde vraag vanwege gesloten juwelierswinkels, lagere prijzen voor diamanten en een ontwrichte toeleveringsketen. India, het land waar ongeveer de helft van alle ruwe stenen op maat gesneden en gepolijst wordt, voert vanwege de pandemie dat werk amper meer uit. Daarnaast zijn de gebruikelijke veilingen van diamanten in Botswana, waar De Beers zijn edelstenen aan internationale kopers aanbiedt, opgeschort. Het Afrikaanse land verbiedt zakelijke bezoeken vanuit het buitenland.

De virusuitbraak treft de diamantensector extra hard omdat de zaken daar al daarvoor slecht gingen. Diamantenhandelaren en andere bedrijven in de industrie zagen vorig jaar hun winsten verdampen vanwege een overaanbod van ruwe en gepolijste edelstenen. Daarnaast kampt de industrie al langer met de opmars van synthetische diamanten.

Reclamecampagne

Woensdag heeft diamantendelver Dominion Diamond Mines bescherming tegen zijn crediteuren aangevraagd. Het bedrijf komt geld tekort vanwege de stroef lopende verkoop van diamanten.

De gemiddelde prijs voor een topkwaliteit diamant van één karaat (0,2 gram) daalde in maart op maandbasis met 6,8 procent, aldus marktonderzoeker Rapaport op basis van de zogeheten RapNet Index. Vergeleken met een jaar geleden was de daling 13 procent.

Kenners bij Bloomberg adviseren diamantenconcerns hun verkopen aan te zwengelen met een nieuwe reclamecampagne. Ze wijzen naar de succesvolle reclame van De Beers in de vorige eeuw. Net na de crisis van de jaren 30 presenteerde het concern een ring met een diamant als het ultieme juweel voor een huwelijksaanzoek. Dat zorgde voor een heropleving van de diamantenverkoop. Anno nu kan het verhaal van diamanten worden dat ze hun waarde behouden, net als dure wijn of kunst. Dat is een aantrekkelijke eigenschap in crisistijd, aldus de kenners.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

8 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

8 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

9 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

10 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

11 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

13 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

13 uur geleden