Diamantendelver De Beers snijdt vanwege corona fors in productie
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De grootste diamantenleverancier ter wereld moet vanwege het coronavirus fors snijden in productie. De Beers, onderdeel van mijnbouwonderneming Anglo American, verwacht dit jaar een vijfde minder diamanten te delven dan eerder gedacht.
De Beers kampt met gedaalde vraag vanwege gesloten juwelierswinkels, lagere prijzen voor diamanten en een ontwrichte toeleveringsketen. India, het land waar ongeveer de helft van alle ruwe stenen op maat gesneden en gepolijst wordt, voert vanwege de pandemie dat werk amper meer uit. Daarnaast zijn de gebruikelijke veilingen van diamanten in Botswana, waar De Beers zijn edelstenen aan internationale kopers aanbiedt, opgeschort. Het Afrikaanse land verbiedt zakelijke bezoeken vanuit het buitenland.
De virusuitbraak treft de diamantensector extra hard omdat de zaken daar al daarvoor slecht gingen. Diamantenhandelaren en andere bedrijven in de industrie zagen vorig jaar hun winsten verdampen vanwege een overaanbod van ruwe en gepolijste edelstenen. Daarnaast kampt de industrie al langer met de opmars van synthetische diamanten.
Reclamecampagne
Woensdag heeft diamantendelver Dominion Diamond Mines bescherming tegen zijn crediteuren aangevraagd. Het bedrijf komt geld tekort vanwege de stroef lopende verkoop van diamanten.
De gemiddelde prijs voor een topkwaliteit diamant van één karaat (0,2 gram) daalde in maart op maandbasis met 6,8 procent, aldus marktonderzoeker Rapaport op basis van de zogeheten RapNet Index. Vergeleken met een jaar geleden was de daling 13 procent.
Kenners bij Bloomberg adviseren diamantenconcerns hun verkopen aan te zwengelen met een nieuwe reclamecampagne. Ze wijzen naar de succesvolle reclame van De Beers in de vorige eeuw. Net na de crisis van de jaren 30 presenteerde het concern een ring met een diamant als het ultieme juweel voor een huwelijksaanzoek. Dat zorgde voor een heropleving van de diamantenverkoop. Anno nu kan het verhaal van diamanten worden dat ze hun waarde behouden, net als dure wijn of kunst. Dat is een aantrekkelijke eigenschap in crisistijd, aldus de kenners.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts hebben dinsdag de zoektocht in gang gezet naar een nieuw bestuur voor vakbond FNV. "We zoeken mensen die samen met de leden de vakbond weer stevig aan tafel brengen, aan de cao-tafel, op de werkvloer en in politiek Den Haag", zegt Asscher, een van de twee tijdelijke toezichthouders bij de vakbond.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Wall Street lijkt moeite te hebben om de kerstrally van vorige week voort te zetten. Beleggers grijpen de laatste handelsdagen van 2025 aan om wat winsten te verzilveren na de sterke opmars dit jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van vakbond FNV overweegt naar de Hoge Raad of het Europees Hof voor de Rechten van de Mens te stappen. Dit meldt voorzitter Ger Moeken, nadat de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam dinsdag had geoordeeld dat de tijdelijke toezichthouders van de grootste vakbond van Nederland eenmalig de statuten van FNV mogen wijzigen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De eigenaar van de Kanaaltunnel, Getlink, verwacht dat het treinverkeer in de tunnel vanaf 15.00 uur geleidelijk kan worden hervat na een stroomstoring. Dat meldt een woordvoerster aan persbureau AFP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts kunnen verdergaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft dinsdag besloten dat de twee tijdelijke toezichthouders eenmalig de statuten van de grootste vakbond van Nederland mogen aanpassen. Waarschijnlijk wordt er nu snel een procedure in gang gezet voor het aanstellen van een nieuw bestuur.
3 uur geleden