Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diamantendelver De Beers snijdt vanwege corona fors in productie

Diamantendelver De Beers snijdt vanwege corona fors in productie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De grootste diamantenleverancier ter wereld moet vanwege het coronavirus fors snijden in productie. De Beers, onderdeel van mijnbouwonderneming Anglo American, verwacht dit jaar een vijfde minder diamanten te delven dan eerder gedacht.

De Beers kampt met gedaalde vraag vanwege gesloten juwelierswinkels, lagere prijzen voor diamanten en een ontwrichte toeleveringsketen. India, het land waar ongeveer de helft van alle ruwe stenen op maat gesneden en gepolijst wordt, voert vanwege de pandemie dat werk amper meer uit. Daarnaast zijn de gebruikelijke veilingen van diamanten in Botswana, waar De Beers zijn edelstenen aan internationale kopers aanbiedt, opgeschort. Het Afrikaanse land verbiedt zakelijke bezoeken vanuit het buitenland.

De virusuitbraak treft de diamantensector extra hard omdat de zaken daar al daarvoor slecht gingen. Diamantenhandelaren en andere bedrijven in de industrie zagen vorig jaar hun winsten verdampen vanwege een overaanbod van ruwe en gepolijste edelstenen. Daarnaast kampt de industrie al langer met de opmars van synthetische diamanten.

Reclamecampagne

Woensdag heeft diamantendelver Dominion Diamond Mines bescherming tegen zijn crediteuren aangevraagd. Het bedrijf komt geld tekort vanwege de stroef lopende verkoop van diamanten.

De gemiddelde prijs voor een topkwaliteit diamant van één karaat (0,2 gram) daalde in maart op maandbasis met 6,8 procent, aldus marktonderzoeker Rapaport op basis van de zogeheten RapNet Index. Vergeleken met een jaar geleden was de daling 13 procent.

Kenners bij Bloomberg adviseren diamantenconcerns hun verkopen aan te zwengelen met een nieuwe reclamecampagne. Ze wijzen naar de succesvolle reclame van De Beers in de vorige eeuw. Net na de crisis van de jaren 30 presenteerde het concern een ring met een diamant als het ultieme juweel voor een huwelijksaanzoek. Dat zorgde voor een heropleving van de diamantenverkoop. Anno nu kan het verhaal van diamanten worden dat ze hun waarde behouden, net als dure wijn of kunst. Dat is een aantrekkelijke eigenschap in crisistijd, aldus de kenners.

Meer uit Financieel

IATA: wereldwijd minder vliegpassagiers door oorlog Midden-Oosten

GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.

33 minuten geleden
Klanten bij de Bijenkorf geven dik 8 procent minder uit

AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.

1 uur geleden
Snowflake fors hoger op Wall Street na cijfers en Amazon-deal

NEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.

1 uur geleden
Consumentenbond kritisch op prijsverhogingen KPN en Ziggo

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.

1 uur geleden
ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

3 uur geleden
Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

3 uur geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

4 uur geleden