Diamant van 40.000 euro gestolen uit Amsterdamse juwelierszaak
AMSTERDAM (ANP) - Uit een Amsterdamse juwelierszaak is in februari een diamant gestolen ter waarde van 40.000 euro. Dat meldt de politie vrijdag, die op zoek is naar een man die de vermoedelijke dader is. Er zijn foto's van hem verspreid.
Op 4 februari betrad de verdachte de juwelier aan de Weteringschans. Daar wilde hij twee soorten diamanten bekijken. De man geeft na een gesprek met een verkoopster aan terug te komen zodra hij een vriend heeft gehaald. Als hij vervolgens de winkel verlaat, blijkt dat hij ongezien een van de twee diamanten heeft weggehaald.
De politie meldt dat de verdachte na de diefstal richting de Spiegelgracht en het Leidseplein is gelopen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een man wiens persoonsgegevens honderden keren zijn opgezocht door de politie heeft daar gegrond een klacht over ingediend, stelt de Nationale Ombudsman. Dat de politie de klacht niet wil behandelen, heeft ze onvoldoende gemotiveerd.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minder mensen zijn begonnen aan een studie op een universiteit of een hogeschool. De instroom van zowel Nederlandse als buitenlandse studenten aan de universiteiten ligt dit collegejaar 3,5 procent lager dan vorig jaar. Het aantal nieuwkomers op de hbo's is met 1,8 procent gedaald.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Supporters van FC Porto hebben vorige week rond de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht acht bussen vernield. In totaal zijn 78 voetbalsupporters aangehouden, van wie de meesten van (de harde kern van) FC Porto waren, meldt burgemeester Sharon Dijksma in een brief aan de gemeenteraad. De politie nam ongeveer 20 kilo aan vuurwerk in beslag.
8 uur geledenMOERDIJK (ANP) - Het dorp Moerdijk in Noord-Brabant moet verdwijnen om plaats te maken voor uitbreiding van het bestaande haven- en industrieterrein in die plaats. Dat deelt het bestuur van de gelijknamige gemeente dinsdagavond mee op een publieke informatiebijeenkomst in dorpshuis de Ankerkuil.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meerdere supermarkten waarschuwen voor de mogelijke aanwezigheid van de E. coli-bacterie STEC in boerenmetworst. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meldt dat de bacterie ernstige gezondheidsrisico's kan hebben voor mensen met een lage weerstand, zoals zwangere vrouwen en ouderen. Het advies is om de worst niet te eten.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De publieke omroep komt volgend jaar met dagelijkse uitzendingen van een paar veelbekeken programma's, zoals Heel Holland Bakt, Boer Zoekt Vrouw en Hunted VIPS. Ze zijn om 21.30 uur op NPO 1 te zien. Dat laat de NPO weten na berichtgeving van het AD hierover.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Britse singer-songwriter Joe Jackson geeft eind volgend jaar vier optredens in Nederland. De concerten zijn onderdeel van de nieuwe tour van Jackson, Hope and Fury 2026.
12 uur geleden