Diageo weerspreekt geruchten over verkoop biermerk Guinness
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse drankenconcern Diageo is niet van plan om biermerk Guinness of zijn belang in Moët Hennessy, de drankentak van het Franse luxeconcern LVMH, te verkopen. Dat heeft de onderneming zondag in een verklaring naar buiten gebracht.
Diageo reageerde hiermee op geruchten dat het overwoog Guinness of zijn belang van 34 procent in Moët Hennessy van de hand te doen. "We kunnen bevestigen dat we geen intentie hebben om een van beide te verkopen", staat in de verklaring. Diageo wilde aanvankelijk niet op de berichten reageren, maar komt daar nu dus op terug.
Financieel persbureau Bloomberg meldde eerder dat het Britse concern zijn portfolio aan het herzien was in een poging verbeteringen bij het bedrijf door te voeren. Sinds topvrouw Debra Crew anderhalf jaar geleden is aangetreden, is de beurswaarde van Diageo flink gezakt. Bronnen die bekend waren met de zaak zeiden tegen Bloomberg dat het bedrijf zou kijken naar verschillende opties, waaronder een afsplitsing of verkoop van Guinness. Met betrekking tot Moët Hennessy zeiden ze dat Diageo zijn belang zou kunnen verkleinen of juist uitbreiden.
Diageo ontstond in 1997 door de fusie van Grand Metropolitan en Guinness. Er werken meer dan 30.000 mensen voor het bedrijf, dat ook bekend is van merken als Johnnie Walker, Smirnoff en Baileys. In juli vorig jaar meldde Diageo te kampen met teruglopende verkopen door zuinigheid bij consumenten. Volgende maand komen er weer nieuwe cijfers naar buiten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, heeft aangekondigd in het bestuur van de Amerikaanse centrale bank te blijven als zijn termijn als preses afloopt. Hij neemt die ongebruikelijke beslissing nadat de Amerikaanse president Donald Trump herhaaldelijk heeft geprobeerd de Fed onder druk te zetten om de rentes te verlagen. In een toelichting op het nieuwste rentebesluit benadrukte Powell hoe belangrijk het is dat de Fed onafhankelijk van de regering het rentebeleid bepaalt.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische inflatiecijfer over de maand april is woensdag met uren vertraging gepubliceerd vanwege onenigheid. De indexcommissie van het Belgische statistiekbureau Statbel kon het niet eens worden waarna de minister van Economie eraan te pas moest komen. Het gemiddelde prijspeil liep in april op naar 4 procent. De inflatie was een maand eerder nog gestegen tot 1,65 procent. Dat de inflatie verder oploopt is een gevolg van hogere energieprijzen.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Vorig jaar kwam de Federal Reserve nog met drie renteverlagingen op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Opvallend is dat vier van de twaalf beleidsmakers het niet eens waren met het rentebesluit.
48 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten van en naar Dubai uit tot en met 22 juni, maakte de luchtvaartmaatschappij woensdag bekend. Eerder was dit 14 juni.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag tot het hoogste niveau gestegen sinds juni 2022. De prijs steeg met ruim 7 procent tot 119,50 dollar per vat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer heeft vorig jaar meer zaken behandeld. De toename is een gevolg van een nieuwe regeling die de bevoegdheden van de Ondernemingskamer heeft vergroot.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.
2 uur geleden