Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diageo weerspreekt geruchten over verkoop biermerk Guinness

Diageo weerspreekt geruchten over verkoop biermerk Guinness

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse drankenconcern Diageo is niet van plan om biermerk Guinness of zijn belang in Moët Hennessy, de drankentak van het Franse luxeconcern LVMH, te verkopen. Dat heeft de onderneming zondag in een verklaring naar buiten gebracht.

Diageo reageerde hiermee op geruchten dat het overwoog Guinness of zijn belang van 34 procent in Moët Hennessy van de hand te doen. "We kunnen bevestigen dat we geen intentie hebben om een van beide te verkopen", staat in de verklaring. Diageo wilde aanvankelijk niet op de berichten reageren, maar komt daar nu dus op terug.

Financieel persbureau Bloomberg meldde eerder dat het Britse concern zijn portfolio aan het herzien was in een poging verbeteringen bij het bedrijf door te voeren. Sinds topvrouw Debra Crew anderhalf jaar geleden is aangetreden, is de beurswaarde van Diageo flink gezakt. Bronnen die bekend waren met de zaak zeiden tegen Bloomberg dat het bedrijf zou kijken naar verschillende opties, waaronder een afsplitsing of verkoop van Guinness. Met betrekking tot Moët Hennessy zeiden ze dat Diageo zijn belang zou kunnen verkleinen of juist uitbreiden.

Diageo ontstond in 1997 door de fusie van Grand Metropolitan en Guinness. Er werken meer dan 30.000 mensen voor het bedrijf, dat ook bekend is van merken als Johnnie Walker, Smirnoff en Baileys. In juli vorig jaar meldde Diageo te kampen met teruglopende verkopen door zuinigheid bij consumenten. Volgende maand komen er weer nieuwe cijfers naar buiten.

Meer uit Financieel

Heijmans bouwt groot studentencomplex in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Heijmans gaat een nieuw studentencomplex bouwen in Utrecht in opdracht van woningcorporatie SSH. De bouw begint volgend jaar en moet in 2029 zijn afgerond. Met de opdracht is zo'n 47 miljoen euro gemoeid. Het nieuwe complex, Ginkgo genaamd, gaat bestaan uit 44 studentenhuizen en biedt woonruimte aan 483 studenten.

56 minuten geleden
Unilever kondigt vacaturestop aan om oorlog in Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Unilever heeft een vacaturestop ingesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De gevechten en economische gevolgen daarvan, zoals hoge olie- en gasprijzen, zorgen volgens het concern achter Dove en Rexona voor veel onzekerheid.

57 minuten geleden
Gesprekken over voedingsdeal Unilever vergevorderd

LONDEN (ANP) - Unilever is in vergevorderde gesprekken over een deal rond zijn divisie voor voedingsmiddelen met zijn Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigt het bedrijf achter Knorr, Hellmann's en Calvé na berichtgeving van The Wall Street Journal. Mogelijk kondigen de bedrijven dinsdag al een overeenkomst aan, maar dit is volgens Unilever niet zeker.

59 minuten geleden
Nederlandse chocolademakers willen samen omzet ruim verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse chocoladeproducenten Hands Off en Chocolatemakers gaan samen verder als The Chocolate Impact Group. Samen willen ze hun omzet in 2030 ruim verdubbelen tot 20 miljoen euro.

1 uur geleden
Lichte stijging adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de Nederlandse pomp zijn dinsdag licht gestegen en blijven daarmee op recordniveaus. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 nu 2,585 euro per liter en die voor diesel is gemiddeld 2,706 euro per liter.

1 uur geleden
Inflatie stijgt naar 2,7 procent door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in maart 2,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee gestegen ten opzichte van de 2,4 procent in februari.

2 uur geleden
ProVeg wil dat Tweede Kamer wet aanpast voor plantaardig gehakt

DEN HAAG (ANP) - ProVeg, een non-profitorganisatie die zich inzet voor meer plantaardige voeding en een duurzamer voedselsysteem, roept Tweede Kamerleden op wettelijk te regelen dat vleesvervangers ook gehakt mogen heten. Volgens de zogenoemde gehaktwet mogen plantaardige alternatieven geen 'gehakt' heten. De organisatie, die dinsdag een petitie over het aanpassen van de wet aanbiedt aan de Tweede Kamer, hoopt dat Kamerleden voorstellen indienen om dit wel mogelijk te maken.

3 uur geleden