Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diageo weerspreekt geruchten over verkoop biermerk Guinness

Diageo weerspreekt geruchten over verkoop biermerk Guinness

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse drankenconcern Diageo is niet van plan om biermerk Guinness of zijn belang in Moët Hennessy, de drankentak van het Franse luxeconcern LVMH, te verkopen. Dat heeft de onderneming zondag in een verklaring naar buiten gebracht.

Diageo reageerde hiermee op geruchten dat het overwoog Guinness of zijn belang van 34 procent in Moët Hennessy van de hand te doen. "We kunnen bevestigen dat we geen intentie hebben om een van beide te verkopen", staat in de verklaring. Diageo wilde aanvankelijk niet op de berichten reageren, maar komt daar nu dus op terug.

Financieel persbureau Bloomberg meldde eerder dat het Britse concern zijn portfolio aan het herzien was in een poging verbeteringen bij het bedrijf door te voeren. Sinds topvrouw Debra Crew anderhalf jaar geleden is aangetreden, is de beurswaarde van Diageo flink gezakt. Bronnen die bekend waren met de zaak zeiden tegen Bloomberg dat het bedrijf zou kijken naar verschillende opties, waaronder een afsplitsing of verkoop van Guinness. Met betrekking tot Moët Hennessy zeiden ze dat Diageo zijn belang zou kunnen verkleinen of juist uitbreiden.

Diageo ontstond in 1997 door de fusie van Grand Metropolitan en Guinness. Er werken meer dan 30.000 mensen voor het bedrijf, dat ook bekend is van merken als Johnnie Walker, Smirnoff en Baileys. In juli vorig jaar meldde Diageo te kampen met teruglopende verkopen door zuinigheid bij consumenten. Volgende maand komen er weer nieuwe cijfers naar buiten.

Meer uit Financieel

Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

9 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

11 uur geleden
India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.

12 uur geleden
FT: Uber breidt dit jaar maaltijdbezorging in Europa uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.

14 uur geleden
Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 dag geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

1 dag geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

1 dag geleden