Diack vertraagde Russische dopingzaken om sponsordeal te redden
PARIJS (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte oud-atletiekbaas Lamine Diack heeft tussen 2011 en 2013 de afhandeling van Russische dopingzaken bewust vertraagd om een grote sponsordeal met een Russische bank veilig te stellen. Dat vertelde de 87-jarige Senegalees op de derde dag van zijn strafproces in een Parijse rechtbank.
Diack was er naar eigen zeggen niet op uit om verdachte atleten uit Rusland, van wie er een paar nog konden deelnemen aan de Zomerspelen van Londen 2012, te beschermen. Hij wilde alleen maar de Russische dopingzaken uit de publiciteit houden om een schandaal te voorkomen. Anders zou de toenmalige internationale atletiekfederatie IAAF, nu World Athletics, volgens Diack een sponsordeal ter waarde van bijna 30 miljoen euro mislopen. Het lucratieve contract met de Russische bank werd in 2013 verlengd.
Diack staat terecht voor fraude en corruptie. De Senegalees, die van 1999 tot 2015 voorzitter was van de IAAF, ontving volgens Franse onderzoekers meer dan 3,45 miljoen euro voor het verdoezelen van positieve dopingtests van met name Russische atleten. Ook zou Diack als lid van het Internationaal Olympisch Comité geld hebben aangenomen om voor Tokio te stemmen als locatie voor de Spelen van 2020, die inmiddels zijn uitgesteld naar 2021. Hij riskeert een celstraf van maximaal 10 jaar. Het proces duurt nog tot 18 juni.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
13 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geleden