Diack vertraagde Russische dopingzaken om sponsordeal te redden
PARIJS (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte oud-atletiekbaas Lamine Diack heeft tussen 2011 en 2013 de afhandeling van Russische dopingzaken bewust vertraagd om een grote sponsordeal met een Russische bank veilig te stellen. Dat vertelde de 87-jarige Senegalees op de derde dag van zijn strafproces in een Parijse rechtbank.
Diack was er naar eigen zeggen niet op uit om verdachte atleten uit Rusland, van wie er een paar nog konden deelnemen aan de Zomerspelen van Londen 2012, te beschermen. Hij wilde alleen maar de Russische dopingzaken uit de publiciteit houden om een schandaal te voorkomen. Anders zou de toenmalige internationale atletiekfederatie IAAF, nu World Athletics, volgens Diack een sponsordeal ter waarde van bijna 30 miljoen euro mislopen. Het lucratieve contract met de Russische bank werd in 2013 verlengd.
Diack staat terecht voor fraude en corruptie. De Senegalees, die van 1999 tot 2015 voorzitter was van de IAAF, ontving volgens Franse onderzoekers meer dan 3,45 miljoen euro voor het verdoezelen van positieve dopingtests van met name Russische atleten. Ook zou Diack als lid van het Internationaal Olympisch Comité geld hebben aangenomen om voor Tokio te stemmen als locatie voor de Spelen van 2020, die inmiddels zijn uitgesteld naar 2021. Hij riskeert een celstraf van maximaal 10 jaar. Het proces duurt nog tot 18 juni.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
6 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
15 uur geleden