Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DHL verhoogt prijzen pakketbezorging met bijna 5 procent

DHL verhoogt prijzen pakketbezorging met bijna 5 procent

DEN HAAG (ANP) - DHL Express verhoogt zijn prijzen voor het bezorgen van pakketten volgend jaar met gemiddeld 4,9 procent. De prijsverhoging heeft volgens het bedrijf meerdere oorzaken. Aan de ene kant kampt de onderneming met gestegen kosten. Anderzijds heeft DHL ook geld nodig om de groei bij te kunnen benen.

DHL ziet onder meer de loonkosten en kosten voor brandstoffen stijgen. Daarnaast is er steeds meer werk voorhanden waardoor het bedrijf geld moet steken in het uitbreiden van de capaciteit.

DHL bouwt in Nieuw-Vennep, in de buurt van Schiphol, een Service Center ter versterking van de regio Amsterdam. In Eindhoven komt een nieuwe locatie voor het ondersteunen van de internationale verzendingen per vrachtwagen.

De prijsaanpassingen van DHL verschillen van land tot land waar het bedrijf actief is. Het versturen van een brievenbuspakket in Nederland naar een huisadres kost nu nog 3,95 euro. Een standaard pakketje wordt voor 5,75 euro tot aan de voordeur bezorgd. Een pakket naar het buitenland sturen kan vanaf 9 euro.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

2 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

4 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

4 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

6 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

8 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

19 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

20 uur geleden