
DHL optimistisch ondanks zwakke vraag naar vrachtvervoer
BONN (ANP) - DHL Group, het voormalige Deutsche Post, blijft last houden van minder vraag naar vrachtvervoer. Daardoor zag het postbedrijf de omzet uit deze divisie teruglopen, wat drukte op de algehele resultaten over het tweede kwartaal van dit jaar. Toch blijft DHL Group vertrouwen houden in de rest van 2023, waardoor het bedrijf zelfs zijn winstverwachting naar boven heeft bijgesteld.
De totale omzet van het bedrijf bedroeg over de maanden april tot en met juni iets meer dan 20 miljard euro. Dat was een jaar geleden nog 24 miljard euro. Bijna 5 miljard euro aan inkomsten was afkomstig van de vrachtdivisie van DHL, 41 procent minder dan in het tweede kwartaal van vorig jaar.
Het bedrijf merkte een terugval van bijna 16 procent in de hoeveelheid luchtvracht in de eerste helft van dit jaar, met name op routes tussen China en de Verenigde Staten en China en Europa. De omzet uit vrachtvluchten daalde daardoor met ruim 43 procent in de eerste helft van 2023. Maar ook de omzet uit vervoer over zee liep flink terug, met bijna 46 procent in de eerste zes maanden van dit jaar.
Logistieke diensten
Dat DHL vertrouwen houdt, komt onder meer door de goede prestaties van de divisie verantwoordelijk voor het leveren van logistieke diensten. Daar steeg de omzet in het tweede kwartaal met 4 procent op jaarbasis tot 4,2 miljard euro. Met name langlopende contracten met klanten zorgden daar "voor een aanhoudend stabiele winstsituatie en verdere groei in het tweede kwartaal", aldus het postbedrijf.
Onder de streep bleef een winst voor aftrek van rente en belastingen over van 1,7 miljard euro. Over de eerste helft van dit jaar gaat een dergelijke winst van 3,3 miljard euro de boeken in, ongeveer een kwart minder dan een jaar eerder. Maar volgens DHL heeft het bedrijf "goed gepresteerd in een uitdagend klimaat". Daarom stelt het bedrijf zijn ondergrens van de winst over dit jaar bij van 6 miljard euro naar 6,2 miljard euro.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.
4 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".
7 uur geleden