Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DHL breidt postbezorging uit voor fellere concurrentie met PostNL

DHL breidt postbezorging uit voor fellere concurrentie met PostNL

UTRECHT (ANP) - DHL gaat zich door een samenwerking met branchegenoot Intrapost nadrukkelijker mengen in de Nederlandse postbezorging. Het internationale bedrijf denkt PostNL te kunnen beconcurreren door een gegarandeerde bezorging binnen 24 uur en een vergelijkbaar tarief bij zwaardere pakketten. PostNL kan die snelle bezorging niet meer altijd bieden.

DHL bezorgt de laatste tijd steeds meer enveloppen en brievenbuspakketjes, "omdat wij door de stijgende tarieven in de postmarkt interessanter zijn geworden voor consumenten". Om deze groeiende vraag te kunnen beantwoorden, gaat de onderneming de samenwerking aan met het in de zakelijke markt gespecialiseerde Intrapost. Bezorgers van beide bedrijven gaan op hun route zowel (brievenbus)pakketjes als enveloppen bezorgen.

DHL is er niet op uit om alle zakelijke en consumentenpost van PostNL over te nemen. Pas vanaf een gewicht van 50 gram, waar drie postzegels voor nodig zouden zijn, is DHL op dit moment voordeliger. "Wij zijn nog niet interessant voor heel veel brieven van bijvoorbeeld de Belastingdienst onder dat gewicht. Tenzij het natuurlijk binnen 24 uur bezorgd moet. Op het moment dat een andere partij de bezorgtermijn verruimt, kan dat voor ons een concurrentieel voordeel worden", zegt een DHL-woordvoerder.

PostNL

PostNL besloot vorig jaar zakelijke post binnen 48 uur te gaan bezorgen in plaats van 24 uur, omdat de inkomsten terugliepen en de kosten toenamen. Voor consumentenpost kreeg het bedrijf daar geen toestemming voor.

De timing van de bekendmaking van de uitbreiding van DHL is opvallend, op de dag dat PostNL wederom tegenvallende jaarcijfers presenteerde. Volgens topvrouw Herna Verhagen bevestigen "de financiële resultaten opnieuw dat het huidige bedrijfsmodel niet meer houdbaar is". Daarom vroeg het Nederlandse bedrijf vrijdag om tientallen miljoenen euro's steun van de overheid, maar Den Haag ging daar niet in mee.

Meer uit Financieel

Israëlische bedrijven niet toegelaten op wapenbeurs Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Vier Israëlische bedrijven worden dit jaar niet toegelaten op de wapenbeurs in Rotterdam wegens zorgen over de veiligheid. Dat heeft directeur Hans Huigen van de Nederlandse Industrie voor Defensie en Veiligheid (NIDV) bevestigd na berichtgeving van de NOS. "We willen de beurs zo goed en ordentelijk mogelijk laten verlopen", aldus de directeur.

7 minuten geleden
Thuisbezorgd-moeder doet proef met robot voor maaltijdbezorging

ZÜRICH (ANP) - Just Eat Takeaway gaat proeven doen met grondrobots die maaltijden aan de voordeur bezorgen. Daarvoor is de eigenaar van Thuisbezorgd.nl een samenwerking aangegaan met het Zwitserse robotbedrijf RIVR. De robot gaat in eerste instantie maaltijden bezorgen in het Zwitserse Zürich, maar dit moet later dit jaar ook in andere Europese steden worden geïntroduceerd.

12 minuten geleden
Economische bedrijvigheid eurozone trekt verder aan

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in augustus verder toegenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de industriesector van het eurogebied is aangetrokken, terwijl de dienstensector een kleine groeivertraging liet zien.

49 minuten geleden
Maker Delfts blauw boekt sterke groei door webshop en toeristen

DELFT (ANP) - Porseleinproducent Royal Delft, bekend van het Delfts blauw, heeft een financieel sterk eerste halfjaar achter de rug. Het bedrijf zag vooral een flinke groei in de onlineverkoop via de eigen webshop. Ook verkocht Royal Delft meer porselein en kristal van Royal Leerdam aan toeristen.

1 uur geleden
Verhuizing Aegon naar VS zou gevolgen hebben voor 250 medewerkers

SCHIPHOL (ANP) - De mogelijke verhuizing van Aegon naar de Verenigde Staten heeft gevolgen voor ongeveer 250 medewerkers van de verzekeraar, verklaart een woordvoerder van het bedrijf. Wat die gevolgen precies zijn, wordt nu onderzocht en daarbij wordt gesproken met alle betrokken partijen. De eventuele verhuizing heeft volgens de zegsman geen gevolgen voor de medewerkers van de vermogensbeheeractiviteiten van Aegon.

1 uur geleden
Zonnepanelen Schiphol krijgen speciale folie tegen reflectie

SCHIPHOL (ANP) - De zonnepanelen bij Schiphol die piloten verblinden vanwege weerkaatsing van zonlicht, worden tijdelijk verwijderd. De panelen krijgen een speciale folie die reflectie voorkomt en worden vervolgens teruggeplaatst, zodat het zonnepark veilig naast de luchthaven kan blijven bestaan. Dit melden Schiphol, de gemeente Haarlemmermeer en De Groene Energie Corridor (DGEC), de eigenaar van het zonnepark.

2 uur geleden
Aegon stijgt op Damrak na mogelijke verhuizing naar VS

AMSTERDAM (ANP) - Aegon behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. De verzekeraar boekte in de eerste jaarhelft weer winst, na een verlies vorig jaar. Om aandeelhouders te belonen gaat Aegon ook meer eigen aandelen inkopen. Daarnaast is het bedrijf een onderzoek gestart naar een mogelijke verhuizing van het hoofdkantoor en de officiële vestigingsplaats van het concern naar de Verenigde Staten. De uitkomsten daarvan worden tijdens de beleggersdag op 10 december bekendgemaakt. Het aandeel steeg 6 procent.

2 uur geleden