Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DHL beperkt zendingen van Duitsland naar VS om nieuwe regels

DHL beperkt zendingen van Duitsland naar VS om nieuwe regels

BONN (ANP/DPA) - DHL beperkt tijdelijk het verzenden van pakketjes van Duitsland naar de Verenigde Staten. Aanleiding zijn nieuwe douaneregels in de VS. Alleen pakketjes waarvan de inhoud maximaal 100 dollar waard is en die als geschenk zijn aangemerkt, worden nog verstuurd. Mensen die duurdere pakketten willen versturen en bedrijven moeten gebruikmaken van duurdere expressbezorging.

Vanaf volgende week vrijdag moeten in de VS invoerrechten worden betaald voor pakketten waarvan de inhoud minder dan 800 dollar waard is. Die maatregelen volgen uit een decreet van de Amerikaanse president Donald Trump.

"Het merendeel van de pakketten van particuliere klanten naar de VS ligt sowieso onder de drempelwaarde van 100 dollar, dus particuliere klanten hebben relatief weinig last van de nieuwe regels", laat een woordvoerder van DHL weten aan persbureau dpa. Volgens hem zijn de beperkingen tijdelijk, maar hoe lang is nog niet duidelijk.

Ook andere postbedrijven hebben vergelijkbare maatregelen genomen, waaronder de Österreichische Post, het Belgische bpost en het Zweeds-Deense PostNord. PostNL meldde woensdag aan nieuwszender BNR dat het samen met Europese postbedrijven in gesprek is met de VS om "de mogelijke impact voor klanten te minimaliseren". Daarbij gaf PostNL aan de impact nog te onderzoeken.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

14 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

16 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

17 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

20 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

20 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

21 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

22 uur geleden