Deze maand 1,5 miljard uitgekeerd aan energiecompensatie
DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven hebben deze maand voor 8,1 miljoen huishoudens en kleine bedrijven de tegemoetkoming van 190 euro aangevraagd die het kabinet beschikbaar heeft gesteld ter compensatie voor de gestegen energierekening. In totaal is ruim 1,5 miljard euro aan voorschotten uitbetaald, meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
Ook in december krijgen deze zogeheten kleinverbruikers een tegemoetkoming van 190 euro. De regeling is bedoeld als overbrugging totdat maximumprijzen kunnen worden ingevoerd voor gas en elektriciteit tot een bepaald verbruik. Het kabinet verwacht nog altijd dat dit veelbesproken prijsplafond in januari van kracht wordt.
Energiebedrijven zijn verplicht het geld dat zij via de RVO ontvangen binnen dertig dagen volledig door te sluizen naar hun klanten. Zij kunnen dat doen door het bedrag rechtstreeks over te maken, of door het te verrekenen met het verschuldigde termijnbedrag of met de eindafrekening.
Meer uit Binnenland
NICOSIA (ANP) - Europa staat te veel aan de zijlijn bij de conflicten in het Midden-Oosten, zegt premier Rob Jetten voorafgaand aan de tweede dag van de informele EU-top op Cyprus. Later op de dag gaan de EU-leiders ook met onder meer leiders uit de golfregio, Libanon en Syrië in gesprek.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal regio's waar natuurbranden kunnen ontstaan, neemt snel toe. In Flevoland, Gooi en Vechtstreek, Twente en Noord- en Oost-Gelderland geldt nu ook het hoogste waarschuwingsniveau door de aanhoudende droogte. Deze fase 2 is afgekondigd door de brandweer.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
20 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
21 uur geleden